Mi értelme a végrendeletnek, ha a leszármazók és házastárs jogosult a köteles részre?
Nyilván nagyobb értéktárgyak, no meg ingatlan, autó, lekötött pénz esetén érdemes egyáltalán végrendeletet írni, szóval emiatt kérdezem. Utánanéztem és (kérlek javítsatok ki ha tévedek) úgy értelmeztem, hogy a kötelesrészre ha pl a leszármazók és a házastárs is igényt tart, akkor az egy csomót elvisz a hagyatékból, és akit örökösnek nevezel meg a végrendeletben az szinte semmit nem kap a végén.
Tehát mégis mi értelme van ennek? Még a jövő zenéje hogy írok-e végrendeletet, pont emiatt - most ez csak feltételes, de ha én pl a szomszéd Marika nénire akarom hagyni mindenemet, mert ő ápolt csak és mindenki más csak annyira tartotta velem a kapcsolatot hogy ne tudjam rájuk fogni hogy 'érdemtelenek', akkor mégse tehetem meg?
Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez ilyen lenne, kérlek magyarázzátok el, hogy is működik ez! Köszönöm!
Nincs olyan, hogy örökrész??? Akkor kár volt megtanulnom az egyetemen, és kár volt ilyen formában törvénybe foglalni... :)
Amit írtál pl. annál éppen a felét érintené a kötelesrész, de itt a lényege a végrendeletnek, hogy a többiről rendelkezhetsz. Ha nem lenne végrendeleted, akkor minden a törvényes örökösöké lenne. De ez ennél bonyolultabb ám.
de jó, hogy te megtanulhattad.
irigyellek
legalább államin ?
Köszönöm az értelmes válaszokat :)
Tehát gyakorlatilag csak a feléről rendelkezhetem szabadon a vagyonomnak, a többi úgyis a kötelesrész, kivéve, ha eltartási szerződést kötök (ez utóbbiról mondjuk tudtam, én ilyen szerződés nélkül gondoltam a végrendeletet).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!