Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy Keserű Omerta-T ilyen...

Egy Keserű Omerta-T ilyen jellegű átalakítása engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Mielőtt bővebben kifejteném a kérdésemet szeretném előre leszögezni hogy csak semmiféle törvénybeütköző dolgot nem szeretnék művelni, ezért is szeretném kérdezni, ugyanis nem egy komoly átalakításról lenne szó.


Itthon a szobámban elég nagy értékű műszaki cikkek vannak a hobbimból/munkából adódóan (számítógép szerelés illetve szervergépek építése és beüzemelése)


Az utóbbi időben a környékünkön megszaporodtak a betöréses lopások, ezek rendszerint főleg este történnek. A házban semmilyen önvédelmi eszköz nem lelhető fel. Ezért szeretnék egy hatékony önvédelmi célú eszközt tartani kizárólag itthon.


Egy Keserű Omerta-T típusú gumilövedékes puskát néztem ki ilyen célra. (egyébként erről is jöhet vélemény/tapasztalat hogy mennyire alkalmas)


Az lenne a kérdésem ha én szeretnék erre a puskára egy lámpát, egy éjjeli irányzékot (fluoreszkálós), és egy vertikális markolatot azt csak is kizárólag engedéllyel rendelkező fegyverműszerész végezheti el, vagy ilyen fajta módosítást én is végrehajthatok? Azért kérdezem mert tulajdonképpen a fegyver fő szerkezeti elemeibe nem nyúlok bele, csak a külsejét módosítom. Mivel egy ilyen jellegű fegyverre általában éjszaka van szükség, és fontos a gyors és pontos célzás, ezért döntöttem ilyen módosítások mellet. Tulajdonképpen egy taktikai önvédelmi eszközt szeretnék.



2012. nov. 24. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szereléksínes fegyverekre rakhatsz házilag is mindenféle legális kiegészítőket.Ahol viszont ez hiányzik,s a cuccok felszereléséhez valamilyen módon meg kellene bontani a fegyver burkolatát (fúrni,vágni),azt jobb egy szakemberre bízni.Talán te is meg tudnád ezeket csinálni ugyanolyan jól házilag is,de így legalább ha netalán egyszer használnod is kell s "ügyed" lesz belőle,nem kell félj hogy beléd kötnek a sünök a fegyver miatt.
2012. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Magával a munkával nem lenne gond, engem a jogi oldala érdekelne.


Airsoft replikákkal foglalatoskodom és már párat átalakítottam. Az egyik legjobb munkám és amire legbüszkébb vagyok az egy M14 Socom replika, amire megterveztem és szakemberrel legyártattam 2 darab 20mm-es szereléksínt (a forma és tusdőlés miatt kellet egyedi, a hagyományos nem illeszkedett volna). Az egyiket alulra raktam amire rákerült egy villaláb és egy vertikális markolat. A másik oldalra került amin egy lámpa van.


[link]


A másik sín a másik oldalon található.


Illetve fegyverműszerész és vadászpuskaművesnek készülök, így hát elvárható tőlem hogy csak és kizárólag tökéletes munkát csináljak.

2012. nov. 24. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!