Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Éles lőszer tartása engedélykö...

Éles lőszer tartása engedélyköteles?

Figyelt kérdés
Mániuákusan gyűjtöm a töltényhüvelyeket, már egy egész nagy gyűjteményem van belőlük. Van egy vadász cimborám, aki azt mondta, tud adni a gyűjteményemhez éles lőszereket is. Kell-e ehhez engedély, vagy lőszert tarthatok a lakásban? (egy söréteslőszer, egy 9mm-es, ilyen mennyiségről van szó)
2010. júl. 1. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

természetes engedélyköteles, elzárva kell tartani


elvileg.

2010. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ilyet ne csinálj, mert vár a dutyi. Még a fegyvertartók is úgy vannak leszabályozva, hogy csak olyan lőszert tarthatnak, amire van fegyverük. Nem egy történetet hallottam, hogy ember fegyverszekrényébe találtak 1 olyan lőszert (vagy akár töltényhüvelyt) amihez nem volt fegyvere, és már vitték is előzetesbe, a fegyvereit meg lefoglalták.


De általában töltényhüvely gyűjtésért nem igazán szoktak vadászni az emberre, úgyhogy nyugodtan aludhatsz ma éjjel. Hacsak nem egyéb dolgok miatt nem kezdenek nálad házkutatást, akkor még a lőszerrel való visszaélést is a nyakadba varrhatják.


Egyébként van olyan, hogy hatástalanított lőszer, ez szabadon tartható és beszerezhető 18 év felettieknek. Jellemzően tüzérségi vagy gépágyúlőszerek.

2010. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BlackSword ***** válasza:
Szerintem ebben a helyzetben, ha tényleg egy-egy darabról van szó, és már abból is lenne jónéhány fajtád, és mondjuk nem egy WA2000-eshez való lőszer is a gyüjtemény tagja akkor valószínüleg el fogják fogadni, hogy gyüjtő vagy... Bár lehet van valami bejelentési kötelezettség... Szerintem sétálj be az illetékes szervhez és kérdezz rá... Abból bajod nem lehet... Kérdezni még nem bűn...
2010. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem sétálj be az illetékes szervhez és kérdezz rá... Abból bajod nem lehet... Kérdezni még nem bűn..."


Szerintem meg ne. Mert fordult már elő olyan, hogy valaki besétált, érdeklődött, és rend éber őrei meg elkezdtek kutakodni utána. Meg még az is ott van, hogy az illetékesek se biztos, hogy meg bírják válaszolni a kérdéseidet, egyrészt a jogszabályok zagyvasága, másrészt a saját inkompetenciájuk miatt (még ma is van, ahol az igazságrendészeti dolgozók kérik a még 2004-ben eltörölt gázfegyver tartásit és hivatalból feljelentéssel fenyegetőznek, ha kijelented, hogy nincs mert nem kell).

2010. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami azt illeti, kaptam tőlle egy lőszert, de ezt szombat délelőtti hatállyal hatástalaníttatni fogom, addig meg nem hiszem hogy rámrúgnák az ajtót a rendőrök.
2010. júl. 1. 20:32
 6/7 BlackSword ***** válasza:

ma 20:12!!! Te nem kaptál ma vacsorát??? azért illetékes a hatóság, mert tud válaszolni az ilyen kérdésekre... Ne beszéljél már butaságot... Csak tudja, hogy mit csinál, végtére is nem miniszterek...

És akinek nincs vaj a füle mögött az nem fél egy ellenőrzéstől... Én is mindig készségesen álltam a hatóságok rendelkezésére, amikor kellett, mert eleve nem volt mit takargatnom... Egy sörétes miatt meg nem fognak nyomozni... gondolkodj már!!! Sokkal neccesebb dolgok miatt sem nyomoznak... nehogy egyetlen töltény miatt riasszág az INTERPOLT...

2010. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is hasonló megszállot vagyok mint te mer én sintúgy a töltények győjtöm.De nekem egy kicsit könnyebb dolgom van mer nagyapám katonai gyárban dolgozik egyik szomszédos országunkban. Nekem is van egy jókora gyűjteményem és azon gondolkozok hogy eladom ha érdekel akkor itt az e-mail címem :vargali@citromail.hu
2011. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!