Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben bemehetnek a...

Ebben az esetben bemehetnek a szüleim lakásába a végrehajtók?

Figyelt kérdés
Diákhitelt vettem fel,nem tudtam fizetni.Semmi sincs a nevemen,a szüleim kijelentettek engemet tehát bejelentett lakcímem sincs,az ő címük volt a legutolsó bejelentett lakcímem
2012. nov. 13. 17:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a szüleid után jár köteles örökrész, ezért a lakásuk részben már a tiéd is, azt megterhelhetik és bejegyezhetik főldhivatalba, úgy hogy el sem lehet adni, míg azt kiperkáltátok.
2012. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A hugom nevére van íratva a ház,anyám csak haszonélvező,azért köszönöm az információt
2012. nov. 13. 19:56
 13/19 anonim válasza:

Egy tv vásárlásnál pl nincs ráírva a számlára annak a neve aki vette...tulajdonképpen sehogy sem bizonyítható,hogy mi kinek a tulajdonában van.

Ez a törvény egy baromság,mert így végül is bármit elvihetnek vagy mi?:D

2012. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor most lakásrészed sincsen ? Be se vagy jelentve sehova ? Munkát sem vállalhatsz !
2012. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A szó szoros értelmében semmim sincs,lakcímem se,ingosságom se,házam se,semmi


Ezért kérdeztem hogy így ebben az esetben bemehetnek e az utoljára bejelentett lakcímemre,azaz a szüleimhez? (Mindent ők vettek,de a ház a hugom nevére van íratva)

2012. nov. 13. 20:27
 16/19 anonim ***** válasza:
Hogyan vállalsz munkát?
2012. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem lehet bejelentett lakcímmel munkát vállalni ! Szal vigyázzál.
2012. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Mivel a szüleid után jár köteles örökrész, ezért a lakásuk részben már a tiéd is, azt megterhelhetik és bejegyezhetik főldhivatalba, úgy hogy el sem lehet adni, míg azt kiperkáltátok."

Mivel a szülei még élnek, nincs köteles rész. Ha a szülei akarják, eladják a lakást, felélik az árát és nincs semmi amit örökölni lehetne. Sőt, még az is előfordulhat, hogy a gyerek hal meg előbb, leszármazó és házastárs nélkül.

"Egy tv vásárlásnál pl nincs ráírva a számlára annak a neve aki vette...tulajdonképpen sehogy sem bizonyítható,hogy mi kinek a tulajdonában van."

A számlára mindig rá van írva a vevő neve, mivel az a számla kötelező adattartalma. Ha csak nyugtát kérsz, arra nincs ráírva a vevő neve. A vevő kérésére viszont köteles az eladó számlát kiállítani (akkor azt kapja meg a vevő, nem a nyugtát) De az is előfordulhat, hogy részletre veszik, ott is szerepel a vevő neve.

"Ez a törvény egy baromság,mert így végül is bármit elvihetnek vagy mi?"

Nem ez az egyetlen törvény amiben baromságok vannak.

Nem vihetnek el bármit, a végrehajtási tv-ben fel van sorolva, hogy miket nem vihetnek el.

"Ráadásul nem is volt sose önálló keresetem,tehát hogy a fenébe vehettem volna én azokat az ingósságokat?Bizonyítsák be ők hogy azok az én tulajdonomban vannak!"

Nem kell, hogy kereseted legyen, sőt lehet olyan bevételed, ami nem adóköteles (pl: diákhitel, szoc.tám, ösztöndíj, egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem, stb) De kaphattad ajándékba is, vagy vehetted az ajándékba kapott pénzen.

Törvény szerint nem kell nekik bizonyítani, elég, ha valószínűsíthető, hogy a te tulajdonodban van és te nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét.

"Ezért kérdeztem hogy így ebben az esetben bemehetnek e az utoljára bejelentett lakcímemre,azaz a szüleimhez?"

A NAV elsősorban nem a központi lakcímnyilvántartó adatait fogja megnézni, hanem a náluk nyilvántartott adataidat. A diákhitel központ úgy adta át behajtásra az ügyed, hogy a szerződésben szereplő állandó lakcímed szerepel benne. A NAV nem fogja lekérdezni a központi lakcím nyilvántartóból, hogy jelen pillanatban hova vagy bejelentve, hanem kimegy az utolsó ismert lakcímedre: a szüleidhez. Ők hiába fogják azt mondani, hogy már nem laksz ott, nem fogja érdekelni a NAVosokat, bemennek jegyzőkönyvbe venni a lefoglalható ingóságokat. Később ugyan tudjátok bizonyítani, hogy nem laksz ott, de az már nem kis herce-hurca és nem kevés idő. Ezt előzöd meg, ha bejelented a NAVnak a lakcím változást. Mellesleg: az OK, hogy a szüleid kijelentettek, de te átírattad a lakcímkártyád, vagy még a régi lakcím szerepel rajta?

2012. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Még a régi lakcím kártyám van meg.Van papír róla hogy ki vagyok jelentve,ez sem fogja érdekelni a NAV-osokat?
2012. nov. 14. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!