Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás esetén a végrehajt...

Végrehajtás esetén a végrehajtók rátehetik a kezüket a K&H-s bankszámlámra?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron diákjegyet vettem a buszon, de elhagytam az igazolványom, ezért amikor az ellenőr kérte, nem tudtam bemutatni..a folytatást hagyjuk, elég hosszú, a lényeg, hogy a végrehajtókhoz került az ügyem kb. 1 éve. Utoljára télen beszéltem velük, azóta nem kerestek.

A lényeg, hogy ha megadom a számlaszámom, hogy arra utaljon egy cég pénzt, akkor a végrehajtók rátehetik a kezüket? Tehát adjak meg másik számot, vagy jó az enyém, mert ehhez semmi közük?



2012. okt. 22. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Levehetik azt az összeget, amit elvárnának, hogy befizess.
2012. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
A végrehajtók nem teszik rá semmire a kezüket. Egyébként jogilag lehetséges a bankszámládról is leemelni az összeget. Ha pedig trükközöl, azzal csak súlyosbítod a helyzeted. Illetve tovább rontasz rajta. A pontos jogi kifejezést, törvényhelyet nem tudom neked sajnos megnevezni, de ha ilyen módon akarod elkerülni a behajtást, az egyértelműen rosszhiszeműség. Szándékos. Mondom, nem szakszerű amit írok, de az biztos, hogy javadra nem fogják írni, ha kiderül. És ki fog derülni. S talán az már bűncselekmény is.
2012. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem abban nincs semmi trükk, hogy most nem tudom nélkülözni azt a pénzt..nyilván majd ha lesz, akkor be fogom nekik fizetni.

A lényeg, hogy több, mint valószínű, hogy az egyik grafikámmal meg fogok nyerni egy pályázatot, a nyereményt pedig paypalon tudnám intézni..a paypalom pedig a K&H-s számlámmal van összhangban, tehát oda utaltatnám. A pénzt be tudnám fektetni egy jobb gépbe, így több grafikát tudnék készíteni és több pénz jönne be és akkor ki tudnám fizetni a bírságot.

2012. okt. 22. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép, de nem ebben a szakban. Amikor már végrehajtanak, akkor már nem lehet egyezkedni. Előbb lehetett volna. Ha megtetted, s nem járt sikerrel, akkor már hiába magyarázkodsz.

Abban nincs semmi trükk, hogy nem tudod nélkülözni a pénzt, de az a te bajod. Nyilván a végrehajtást kérő sem. Na az meg az ő baja. Mondhatnád. De a nem tudok fizetni, nem akarok fizetni, s a szándékosan akadályozom a behajtást, az három külön dolog.

2012. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
45%
Mint a szél ! Az lesz az első. A végrehajtó mindenre ráteheti a mancsát
2012. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ilyent ***** válasza:

A pénzt nem a te számládra utaltatod hanem valamelyik rokonodéra és nem tudnak hozzányúlni. Csak ahhoz tudnak nyúlni ami a te neveden van. Szóval ha van ingatlantulajdonod akkor azt terhelik meg. Más egyéb tulajdon mint pl a géped, nem a tied és kész.

Igaz az is hogy valaki ekkora idióta hogy lehet. Szerintem a büntetésed egy 5-10e Ft. Ha bemutattál volna valami igazolást hogy te iskolába jársz elengedték volna. Most meg lesz majdnem 100e

2012. okt. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy az összeg, lehet, hogy ma csak 10-40-50 ezer forint, de a további költségekkel együtt hónapokon belül százezres is lehet?????????
2012. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A behajtási költség is téged illet. A behajtsó sem ingyen dolgozik, mindent veled fizettet meg, még annak az alkalmazottnak az idejét is, aki a te pénzedet incassozza le, azaz veszi le. Marhajó nemde ?
2012. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!