Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben bemehetnek a...

Ebben az esetben bemehetnek a szüleim lakásába a végrehajtók?

Figyelt kérdés
Diákhitelt vettem fel,nem tudtam fizetni.Semmi sincs a nevemen,a szüleim kijelentettek engemet tehát bejelentett lakcímem sincs,az ő címük volt a legutolsó bejelentett lakcímem
2012. nov. 13. 17:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
Ha be vagy jelentve,de nem a te neveden van akkor sem tehetnek semmit.
2012. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én is olvastam ilyenről,de sajnos vannak olyan források amik pont az ellenkezőjét állítják így nem tudom kinek van igaza


Más források szerint ha például be vagyok jelentve a szüleimnél akkor onnan elvihetnek bármit ha nem tudják bizonyítani hogy azok az övéké

2012. nov. 13. 17:13
 3/19 anonim ***** válasza:

"Más források szerint ha például be vagyok jelentve a szüleimnél akkor onnan elvihetnek bármit ha nem tudják bizonyítani hogy azok az övéké"


A saját lakásukban semmiről sem kell bizonyítaniuk, hogy az övék. Ha valaki mást állít, annak kell bizonyítania, minimum számlával!

2012. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen,ez Amerikában lehet hogy így működik de Magyarországon élünk ahol nincsenek jogaink,ezt se felejtsük el.Rengeteget olvastam erről az interneten,hivatalos forrás szerint ha valószínűsíthető hogy az adott ingósság az enyém akkor azt elvihetik.Azt hogy mit tartanak valószínűnek már ők fogják eldönteni,ezért is jelentettek ki engemet
2012. nov. 13. 17:20
 5/19 anonim ***** válasza:

Ismerd a jogaidat!


Csak birosagi vegrehajtot vagy koteles beengedni! Nala lesz igazolvany. Az ilyen kulonbozo vegrehajto cegek kutyait elkuldheted a pics@ba!

2012. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egyébként 3-as válaszoló,apám is ugyanezt mondta felháborodottan,de ez van,én is nagyot néztem amikor ilyenekről olvastam,volt olyan eset is hogy a fajtiszta kutyát feljegyezték a végrehajtók hogy majd azt is elviszik,de még fel is szólították a gazdájukat hogy kötelesek egészségben tartani az ebet különben további birságot fognak kapni
2012. nov. 13. 17:23
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló,még akkor is be kell engedni őket ha nem vagyok sehova sem bejelentve?Ennyi erővel az összes rokonomhoz bemehetnének akiknek semmi közük nincs az én hitelemhez
2012. nov. 13. 17:26
 8/19 anonim ***** válasza:

Jogerős bírósági végzés nélkül nincs végrehajtás. Általában küldenek pár nagydarab alakot, hogy ráijesszenek az emberekre, de azok magánemberek - nem vagy köteles őket beengedni. Ha zaklatnak, hívd a rendőrséget.

Ha beperelnek, arról meg tudni fogsz. :)

2012. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelről van szó! Nem kell bírósági végzés, és nem nem végrehajtó cég emberei fognak menni.

A diákhitel tartozást A DH Központ átadja a NAVnak, aki adók módjára behajtja. Nem kell perelnie, bíróságra mennie, magánembereket küldenie. Kimennek a NAVosok (van végrehajtási főosztályuk), igazolják magukat, leltárba veszik a végrehajtható dolgokat.

Keressetek rá a neten!

Ha azonnali beszedési megbízással (inkasszó), letiltással (pl.bérből) nem tud hozzájutni az összeghez, ingatlant és ingóságot foglalhat és árvereztethet. Ingót a lakcímeden és a tartózkodási helyeden is foglalhat. Ingatlannál egyértelmű a tulajdonjog. Ingóságnál viszont nem minden esetben. A végrehajtási tv. szerint: "86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van." A NAVosnak elég valószínűsítenie. Ha nem tudják számlával, vagy más, hitelt érdemlő okirattal bizonyítani, hogy nem az adós tulajdona, akkor lefoglalhatja. Kivéve a tilalom alá eső dolgokat, amiket nevesít a végrehajtási tv.

Kérj település szintű lakcímkártyát, mint hajléktalan, és akkor nem mennek a szüleidhez foglalni. Illetve nagy valószínűséggel akkor is kimennek, mert a DH Központ azt a lakcímedet adta meg a NAVnak. Ha megvan a település szintű lakcímkártyád, akkor jelentsd be a lakcím változásod a NAVnak.

2012. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló,nagyon örülök a válaszodnak,végre egy normális komment!


A többi embernek meg üzenem,ha nem ért a dologhoz hanem csak idiótaságokat tud fröcsögni akkor inkább NE írjon SEMMIT!Nem kell itt feleslegesen okoskodni


Mégegyszer 9-es válaszoló köszönöm az utolsó soraidban írt tanácsodat csak egy dolog zavaros nekem


"Ingót a lakcímeden és a tartózkodási helyeden is foglalhat."


De az a helyzet hogy nincs se lakcímem,se tartózkodási helyem,ez esetben is lefoglalhatnak bármit a szüleimnél?


Ez egyébként olyan igazságtalanság,miért az ő ingósságukat veszik el amikor nekik semmi közük sincsen a diákhitelemhez?Ráadásul nem is volt sose önálló keresetem,tehát hogy a fenébe vehettem volna én azokat az ingósságokat?Bizonyítsák be ők hogy azok az én tulajdonomban vannak!

2012. nov. 13. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!