Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Breivikről (77 embert ölt meg...

Breivikről (77 embert ölt meg Norvégiában) olvastam ma egy cikket és eléggé felhúzta az agyamat. Ti ehhez mit szóltok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket Breivikről (aki Norvégiában 77 embert ölt meg), hogy 27 oldalas panaszlevelet írt, mennyire rossz neki a börtönben. Panaszaiból néhány:

- hideg a kávé, kevés a vaj.

- sietnie kell a fogmosással.

- tévé és a távirányító a szobáján kívül van és mindig szólnia kell valakinek, ha más csatornát akar nézni..

- nincsen díszítés és kilátás a szobájában.

és hasonlók..


Én pár hónapja láttam egy videón a celláját..szerintem sok ember szeretne olyan luxusban lakni, mint ahogy ő a BÖRTÖNBEN..! :O


Csak nekem felháborító, hogy a norvégoknál ez a maximális büntetés?!

Legszívesebben megmutatnám neki mi folyik az orosz meg dél-amerikai börtönökben.... talán akkor nem sírna a szája.

Hát komolyan nagyon kiakadtam most.



2012. nov. 10. 08:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

"Ha pedig valaki csak néhány hónapot tölt bent, az legyen egy életre meghatározó trauma neki."


Amit nem biztos hogy sikerül (megfelelően) feldolgozni. És megint csak visszakerül állambácsi kezei köze, csak nem biztos hogy legközelebb csak pár hónapra.


És mi van ha valaki ártatlanul töltött el éveket egy lyukban? Ilyen perekre fogunk milliárdokat elkölteni?


"Pár hónapja néztem egy műsort a belső börtönéletről, ahol épp "önképző színjátszószakon" voltak az elítéltek, kellemes, szobanövényes, függönyös, linóleumos helyiségben, és azt mondta egy fiatal srác, hogy ugyan nem akar visszakerülni ide, de eddig, amíg nem ismerte a börtönt belülről, sokkal jobban félt tőle, most már, ha adott esetben úgy lenne, hogy vissza kell kerülnie, nem félne tőle annyira.

Na ezt szüntetném meg..."


De szép és emberi dolog a félelem... Csak mint mondtam a félelem az újrakezdéshez édeskevés. És ebben a börtönnek segítenie kéne valamelyest. Ha meg fölösleges a rehabilitáció, akkor meg minek egyáltalán kiengedni bárkit is a börtönből? Hisz úgyis visszakerül....


"- A börtönnek elrettentésnek kell lennie. Komolyan, te hallottál ilyen sikertörténeteket, amikor valaki megtanult kosarat fonni a börtönben, és odakint sikeres vállalkozást nyitott belőle? Én még nem láttam az Ambrus & Tsa köcsögöző kézműveskört reklámozni."


Nagyon humoros, de nemcsak köcsögözni lehet odabent megtanulni.


"Ha huszon, vagy harmincéves korukig semmit nem tanultak még, és 8 általánossal lézengenek a világban (aminek oka van), akkor ne várj egy 6 hónapos gyorstalpalótól csodákat. Már csak azért sem, mert lopni mindig könnyebb inkább számukra..."


Nemcsak erőszakos bűncselekményekért lehet börtönbe kerülni...

Ahogy az agresszivitás meg a kegyetlenség sem a nyolc általánost végzettek privilégiuma. mintha Bencét sem egy nyolc általánosos valaki akarta eltenni láb alól..



"Mert csak a félelem nem tartja vissza a bűnözéstől, ha kiengedik és az összes vagyona a ruha ami rajta van."

- Az sem megoldás, ha kimegy az utcára, és arra jön rá, hogy a börtönben jobb dolga volt, mint odakint..."


És mindenki a putriból jut a börtönbe igaz? És megint csak a kicsinyes nyereségvágyból elkövetett bűncselekményeknél tartunk. Komolyan égessük el a BTK-t, hisz mindenki úgyis vagy rabló netalán gyilkos esetleg a kettő kombinációja. Nem kellenek erre bonyolult paragrafusok....


"Hadd ne mondjam, miért nem hat ez ösztönzőleg. Pontosabb de, csak nem a társadalom fejlődésében kedvező irányba."


Megmondtam ha nem teszünk semmit, akkor akármennyire nem szeretne visszajutni, az éhenveszésnél még a köter is jobb, bármilyen borzasztó is Erre még a nem éppen a luxusbörtöneiről híres USA honatyái is rájöttek. De ők is puhányok nyilván...


- "Mondjuk mert a szóban forgó személy közel száz emberélet kioltásáért felelős...? Akármennyi pénzük van a norvégoknak, olyan nincs, amin ne lehetne javítani valamit. És akkor már ne a börtönön tegyék."


Igazad van nekünk kéne adniuk, hisz mi jobban megérdemeljük mint a gaz bűnözők. Esetleg Norvégia is kezdjen el "gyarmatosítani"? Netalán fegyverkezzen?


Igazán kíváncsi vagyok, mire költhetnének vajon többet a norvégok?


Breivikkel meg tegyenek azt a norvégok amit ők akarnak. Az ő igazságérzetük azt diktálja, a miénk meg mást.

2012. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Pro Patria ***** válasza:

"És mi van ha valaki ártatlanul töltött el éveket egy lyukban? Ilyen perekre fogunk milliárdokat elkölteni?"

- Mégis miért lenne ilyen börtönkörülmények között nagyobb az esélye a bírói tévedésnek? Nem költenénk többet ilyen perekre, mint most.


"De szép és emberi dolog a félelem... Csak mint mondtam a félelem az újrakezdéshez édeskevés. És ebben a börtönnek segítenie kéne valamelyest."

- Ha valaki, mint te mondod, elüt egy embert, és ezért kerül rács mögé (Stohl példáján 6 hónapra), akkor annak ugyanúgy meglesz a családja, az otthona, a számláján a pénz, nem kell "újrakezdenie" az életét.

Ha pedig valaki előtte is egy csavargó volt, a börtönből kijőve sem lesz más, a börtön kevés bepótolni azt, amit 8-12 év közoktatás nem ért el.


"És mindenki a putriból jut a börtönbe igaz? És megint csak a kicsinyes nyereségvágyból elkövetett bűncselekményeknél tartunk."

- Akkor újra elmondom, mert úgy tűnik, elsőre sok volt az információ: a büntetésnek vannak különböző fokozatai. Pénzbüntetés, közmunkára való kirendelés, stb.

Ez például egy új dolog, hogy aki nem akarja, vagy nem tudja a bírságot kifizetni, törlesztheti közösségi munkavégzéssel.


"Igazad van nekünk kéne adniuk, hisz mi jobban megérdemeljük mint a gaz bűnözők. Esetleg Norvégia is kezdjen el "gyarmatosítani"? Netalán fegyverkezzen?"

- Megint sarkítasz, de sebaj, az én mondandómat nem hitelteleníted el vele, magadat jellemzed.

Oktatás, egészségügy, infrastruktúra, turizmus, szociális háló, akármilyen fejlettek is, nem hiszem, hogy ne lenne ezekben jobb helye a pénznek.


"Breivikkel meg tegyenek azt a norvégok amit ők akarnak. Az ő igazságérzetük azt diktálja, a miénk meg mást."

- Kétlem, hogy a norvégok nagyáltalánosságban egyetértenének a büntetés ilyetén megvalósításával...

2012. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"És mi van ha valaki ártatlanul töltött el éveket egy lyukban? Ilyen perekre fogunk milliárdokat elkölteni?"

- Mégis miért lenne ilyen börtönkörülmények között nagyobb az esélye a bírói tévedésnek? Nem költenénk többet ilyen perekre, mint most."


Egy pöppet megemelkedő összegű kártérítésekre céloztam de nem fontos.


"De szép és emberi dolog a félelem... Csak mint mondtam a félelem az újrakezdéshez édeskevés. És ebben a börtönnek segítenie kéne valamelyest."

- Ha valaki, mint te mondod, elüt egy embert, és ezért kerül rács mögé (Stohl példáján 6 hónapra), akkor annak ugyanúgy meglesz a családja, az otthona, a számláján a pénz, nem kell "újrakezdenie" az életét."


Hogyne csak hát nem mindenki gazdag celeb, mint a Buci. Az átlagembert nem feltétlenül várja meg a párja, az otthona se garantáltan ahogy pénz sem. Pláne ha nem fél évre vonul be.


"Ha pedig valaki előtte is egy csavargó volt, a börtönből kijőve sem lesz más, a börtön kevés bepótolni azt, amit 8-12 év közoktatás nem ért el."


De próbálkozni, minimális erőfeszítést tenni felesleges ugye? Tudtommal a pesszimizmus nem rátok jellemző....

De megkérdezem mégegyszer, ha úgyis MIND előbb-utóbb visszajön akkor minek engedik ki őket? Vagy netalán van valami eredménye mégis?


"- Akkor újra elmondom, mert úgy tűnik, elsőre sok volt az információ: a büntetésnek vannak különböző fokozatai. Pénzbüntetés, közmunkára való kirendelés, stb.

Ez például egy új dolog, hogy aki nem akarja, vagy nem tudja a bírságot kifizetni, törlesztheti közösségi munkavégzéssel."


Nem igazán értem hogy arra amikor megjegyeztem ,hogy az erőszakos bűncselekmények nem csak az egységsugarú kártevőkre jellemzőek, miért is válasz rá az, hogy mi más (enyhébb) szankcióval lehet az embert sújtani mint a börtön.


"-Megint sarkítasz, de sebaj, az én mondandómat nem hitelteleníted el vele, magadat jellemzed."


Igazad van ilyet tennem csak a hozzám hasonlóknak tilos, a magadfélék nyugodtan megtehetik. Foglaltassék bé a Tákolmányba is úgy szeretik toldozgatni :

'Csakis a Nemzeti Együttműködés Kormányának a támogatóinak szabad a másik véleményét kiforgatni,megmásítani aki nem hozzánk tartozik, de így cselekedne az fordítassék ki a bőréből mielébb.'



"Oktatás, egészségügy, infrastruktúra, turizmus, szociális háló, akármilyen fejlettek is, nem hiszem, hogy ne lenne ezekben jobb helye a pénznek."


A norvég állam szerint ott jobb helye van, mintha a többibe öntené a pénzt. Vagy már a norvég kormánynál is jobban tudod, hogy mi a jó nekik?


"Breivikkel meg tegyenek azt a norvégok amit ők akarnak. Az ő igazságérzetük azt diktálja, a miénk meg mást."

- Kétlem, hogy a norvégok nagyáltalánosságban egyetértenének a büntetés ilyetén megvalósításával..."


Igazad van a norvég kormány a norvégok ellen dolgozik, semmi, nem úgy történik semmi ahogy a norvégok akarják.

Elvégre a norvég kormányt nem az emberek választották meg , hanem az intergalaktikus liberális kormány, csak jól titkolják a ganék. Igazából minden igaz jó norvég ember a bűnözők kerékbe töretése mellett van.

2012. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Pro Patria ***** válasza:
0%
Veled nem érdemes vitatkozni. Süt a szövegedből, hogy csak kötözködsz, ez nem vitakultúra.
2012. nov. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Most idézzem erre a benyögésre, a kedvenc Pascal által elejtett bölcsességet?


De teljesen mindegy is, úgyis csak kötözködöm meg akadékoskodom mint mindig, amikor úgyis neked van nyilvánvalóan igazad.


A vita az én részemről is lezárva, további szép napot kívánok.

2012. nov. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Egy pöppet megemelkedő összegű kártérítésekre céloztam de nem fontos."

- Miért kellene ilyenkor több pénzt fizetni a mainál? A kártérítést nem aszerint szablyák meg, hogy a rab mennyire érezte magát jól.


"Hogyne csak hát nem mindenki gazdag celeb, mint a Buci. Az átlagembert nem feltétlenül várja meg a párja, az otthona se garantáltan ahogy pénz sem. Pláne ha nem fél évre vonul be."

- Pár hónap miatt nem hagyja el a felesége. Ha pedig, mint mondod, "nem fél évre vonul be", akkor meg keményebb bűnöző.


"Ha pedig valaki előtte is egy csavargó volt, a börtönből kijőve sem lesz más, a börtön kevés bepótolni azt, amit 8-12 év közoktatás nem ért el.

-> De próbálkozni, minimális erőfeszítést tenni felesleges ugye? Tudtommal a pesszimizmus nem rátok jellemző....

De megkérdezem mégegyszer, ha úgyis MIND előbb-utóbb visszajön akkor minek engedik ki őket? Vagy netalán van valami eredménye mégis?"

- Én nem azt mondtam, hogy előbb-utóbb visszakerülnek. Pontosan azt mondtam, hogy a börtönnek visszatartó erőnek kell lennie, hogy ne merjen többet bűnt elkövetni, mert féljen a börtönbejutástól.


"Akkor újra elmondom, mert úgy tűnik, elsőre sok volt az információ: a büntetésnek vannak különböző fokozatai. Pénzbüntetés, közmunkára való kirendelés, stb.

Ez például egy új dolog, hogy aki nem akarja, vagy nem tudja a bírságot kifizetni, törlesztheti közösségi munkavégzéssel.

-> Nem igazán értem hogy arra amikor megjegyeztem ,hogy az erőszakos bűncselekmények nem csak az egységsugarú kártevőkre jellemzőek, miért is válasz rá az, hogy mi más (enyhébb) szankcióval lehet az embert sújtani mint a börtön."

- Mert sokadszorra is elmondtad, hogy egy piti tolvajt, vagy egy gyorshajtót nem szabad emberileg tönkretenni ilyen súlyos büntetéssel. Erre írtam, hogy a büntetésnek különböző fokozatai vannak.


"Igazad van ilyet tennem csak a hozzám hasonlóknak tilos, a magadfélék nyugodtan megtehetik. Foglaltassék bé a Tákolmányba is úgy szeretik toldozgatni :

'Csakis a Nemzeti Együttműködés Kormányának a támogatóinak szabad a másik véleményét kiforgatni,megmásítani aki nem hozzánk tartozik, de így cselekedne az fordítassék ki a bőréből mielébb."

- Tömény...


"A norvég állam szerint ott jobb helye van, mintha a többibe öntené a pénzt. Vagy már a norvég kormánynál is jobban tudod, hogy mi a jó nekik?"

- ...Tömény...


"Igazad van a norvég kormány a norvégok ellen dolgozik, semmi, nem úgy történik semmi ahogy a norvégok akarják."

- ...És tömény cinikuskodás.


Ezek után ne kérd ki magadnak, ha nem tekintenek vitapartnernek.


"Elvégre a norvég kormányt nem az emberek választották meg , hanem az intergalaktikus liberális kormány, csak jól titkolják a ganék. Igazából minden igaz jó norvég ember a bűnözők kerékbe töretése mellett van."

- Mert olyat még nem láttunk, hogy egy kormány a választók véleménye, akarta ellen cselekedne, igaz...?


Egyszerűen nem vagy komolyanvehető.

2012. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%

Azért utoljára mégiscsak visszaválaszolnék:


"Egy pöppet megemelkedő összegű kártérítésekre céloztam de nem fontos."

- Miért kellene ilyenkor több pénzt fizetni a mainál? A kártérítést nem aszerint szablyák meg, hogy a rab mennyire érezte magát jól."


De az "életre szóló trauma" esetleges maradandó egészségkárosodásra mint "súlyosbító" tényezőre eddig nem igazán lehetett hivatkozni.


"Hogyne csak hát nem mindenki gazdag celeb, mint a Buci. Az átlagembert nem feltétlenül várja meg a párja, az otthona se garantáltan ahogy pénz sem. Pláne ha nem fél évre vonul be."

- Pár hónap miatt nem hagyja el a felesége. Ha pedig, mint mondod, "nem fél évre vonul be", akkor meg keményebb bűnöző."


És azokat mint már elmondtam, inkább ki se engedjük, mert úgyis hamar viszontlátjuk.


"Ha pedig valaki előtte is egy csavargó volt, a börtönből kijőve sem lesz más, a börtön kevés bepótolni azt, amit 8-12 év közoktatás nem ért el.

-> De próbálkozni, minimális erőfeszítést tenni felesleges ugye? Tudtommal a pesszimizmus nem rátok jellemző....

De megkérdezem mégegyszer, ha úgyis MIND előbb-utóbb visszajön akkor minek engedik ki őket? Vagy netalán van valami eredménye mégis?"

- Én nem azt mondtam, hogy előbb-utóbb visszakerülnek. Pontosan azt mondtam, hogy a börtönnek visszatartó erőnek kell lennie, hogy ne merjen többet bűnt elkövetni, mert féljen a börtönbejutástól."


Én meg elmondom megint, PUSZTÁN a félelem semmit sem segít a társadalomba való visszailleszkedésében. Ahogy a gyerek kezére ráversz egy nagyot mert engedély nélkül majszolta el a csokit a hűtőből pusztán ezzel nem tántorítod el attól hogy ezentúl kiszedje a csokit a hűtőből. Ezzel csak azt éred el, hogy pusztán a lebukás következményeitől tartson nem pedig a magától a cselekménytől. Azt kell elérnünk, hogy ne akarjon bűnözni nem azt hogy a lebukást kerülje el minden áron.

Erre tartják a börtönpszichológust illetve ezért van a börtönben lehetőség a továbbképzésre, illetve a tanulásra, hogy a szabadult fegyenc kint is kezdhessen magával valamit.


"- Mert sokadszorra is elmondtad, hogy egy piti tolvajt, vagy egy gyorshajtót nem szabad emberileg tönkretenni ilyen súlyos büntetéssel. Erre írtam, hogy a büntetésnek különböző fokozatai vannak."


Nem ezt mondtam... Azt mondtam nem csak erőszakos bűncselekményért osztogat a BTK letöltendő szabadságvesztést. Lehet kapni hűtlen kezelésért, hivatali visszaélésért, sikkasztásért, közokirathamisításért, hatóság félrevezetésért,pénzhamisításért, satöbbi.


A "luxuskörülmények" ellenére is rendkívül kevés a visszaeső ezekből a bűncselekményekből.


És erőszakos bűncselekményeknél is ott vannak a gondatlanságból illetve hirtelen felindulásból elkövetett bűncselekmények, amiknél szintén kevés a visszaeső. Stohl sem gázolt el senkit a szabadulás örömére.


De a roppant szigorú börtönöket fenntartó országok bűnözési statisztikáját ne felejtsd el összehasonlítani a világ 192.legrosszabb bűnözési statisztikájával rendelkező Magyarországéval.


"Igazad van ilyet tennem csak a hozzám hasonlóknak tilos, a magadfélék nyugodtan megtehetik. Foglaltassék bé a Tákolmányba is úgy szeretik toldozgatni :

'Csakis a Nemzeti Együttműködés Kormányának a támogatóinak szabad a másik véleményét kiforgatni,megmásítani aki nem hozzánk tartozik, de így cselekedne az fordítassék ki a bőréből mielébb."

- Tömény...


"A norvég állam szerint ott jobb helye van, mintha a többibe öntené a pénzt. Vagy már a norvég kormánynál is jobban tudod, hogy mi a jó nekik?"

- ...Tömény...


"Igazad van a norvég kormány a norvégok ellen dolgozik, semmi, nem úgy történik semmi ahogy a norvégok akarják."

- ...És tömény cinikuskodás.


Ezek után ne kérd ki magadnak, ha nem tekintenek vitapartnernek."


Miért komolytalan érvekre, nevetséges hipotézisekre "....költhetné másra is a pénzét a norvég kormány...", illetve személyeskedésre mégis milyen választ vártál? De megint csak én egyedül vagyok a hibás....

Ja és maradjunk a cinizmus kifejezésnél, mégiscsak jobban hangzik mint a másik nem?


"- Mert olyat még nem láttunk, hogy egy kormány a választók véleménye, akarta ellen cselekedne, igaz...?"


A norvég nép forradalmi hangulatára még mindig egyetlen forrást sem hoztál...



Nem én itt vagyok az aki teljesen komolyanvehetetlen és csak ábrándokat kerget. Azért remélem egyszer kinövöd...

2012. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Következő irománya ez lesz : Külön szolni kell, ha le akarom szop@tni magamat a titkárnővel, akinek mindíg hideg a szája :(
2012. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!