Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Breivikről (77 embert ölt meg...

Breivikről (77 embert ölt meg Norvégiában) olvastam ma egy cikket és eléggé felhúzta az agyamat. Ti ehhez mit szóltok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket Breivikről (aki Norvégiában 77 embert ölt meg), hogy 27 oldalas panaszlevelet írt, mennyire rossz neki a börtönben. Panaszaiból néhány:

- hideg a kávé, kevés a vaj.

- sietnie kell a fogmosással.

- tévé és a távirányító a szobáján kívül van és mindig szólnia kell valakinek, ha más csatornát akar nézni..

- nincsen díszítés és kilátás a szobájában.

és hasonlók..


Én pár hónapja láttam egy videón a celláját..szerintem sok ember szeretne olyan luxusban lakni, mint ahogy ő a BÖRTÖNBEN..! :O


Csak nekem felháborító, hogy a norvégoknál ez a maximális büntetés?!

Legszívesebben megmutatnám neki mi folyik az orosz meg dél-amerikai börtönökben.... talán akkor nem sírna a szája.

Hát komolyan nagyon kiakadtam most.



2012. nov. 10. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Ez is a demokrácia egyik vívmánya. Ez itthon is elég sűrűn előfordul, hogy a bűnözők a jogaikat nagyon jól ismerik, a kötelességeiket, vagy az elvárt, általános viselkedési normát viszont tudatlanságból vagy szándékosan nem tartják be. Az ilyenektől minden jogot elvennék.
2012. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Csak a szokásos feltűnési viszketegsége. Az fáj neki a legjobban, ha nem foglalkozik vele a közvélemény. Mellesleg a panaszlevélről messziről süt, hogy szarkazmus.
2012. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Sz*rd le. Hidd el, egy ilyen embert azzal lehet kínozni a legjobban.
2012. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Bármilyen hihetetlen a büntetése: szabadságvesztés. Azaz az emberi méltósághoz való jogát, az élethez való jogát nem korlátozzák. Persze mindenkiben beindul a belső bíró, hogy kínozni kéne, meg szenvedjen mint a kutya, és mocskos libsik, és vesszen a demokrácia, DE sajnos az élhető világ felé vezető úttal együtt ezt is el kell fogadni. Ha Te az orosz és délamerikai mentalitást tartod egészségesnek, költözz oda, ez Európa.
2012. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó (4.) hozzászóló:


Szerintem az a MINIMUM, hogy a szabadságától megfosztanak egy gyilkost, hogy ne szedjen több áldozatot. Nem csak Brievik ügyére gondolok itt most, hanem úgy összességében mindenféle gyilkosságra.


Ha már szabadságvesztésnél tartunk, mint büntetés:

Az ártatlan (többségében) nők és gyerekek, akiket valami aberrált ember (sokszor ez valamelyik családtagjuk ráadásul) a pincében tart évekig kínok között azok az emberek ezt érdemlik?? Szerintem nem. És ahhoz képest ez a gyilkos luxusvillában lakik..

Mellékesen elmondom, hogy én műtétek miatt voltam kb. 1 évig itthon, még az ágyból is alig bírtam felkelni..én nem tudtam ennyi mindent csinálni, mint most ő a börtönben és mégsem rinyáltam, pedig tévém sem volt.


Nagyon kíváncsi lennék, hogy ha valamelyik áldozat a te családtagok, barátod lenne akkor is így állnál-e a dolgokhoz?

Én mindenkinek a bűntettéhez méltó büntetést adnék azaz ugyanazt megcsinálni vele, mint amit ő elkövetett az áldozattal..Nehogy már megsajnáljam az ilyet...!!


Pl. most ez a 11 éves kaposvári fiú is biztos sok mindenről tehetett azért kellett megölni.. Én hányok ettől a világtól úgy ahogy van!!


És nem kötelező velem egyetérteni, én csak elmondom a saját véleményemet, mert remélem azt még lehet...

2012. nov. 10. 12:32
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

"Nagyon kíváncsi lennék, hogy ha valamelyik áldozat a te családtagok, barátod lenne akkor is így állnál-e a dolgokhoz? "


Ez az érv állandóan feljön. Nem véletlen hogy a bármilyen szinten érintett emberek nem vehetnek részt egy bűncselekmény semmilyen részében sem. Pláne nem az ítélkezésben.


Elhiszem hogy felkavarnak érzelmileg ezek a dolgok, de hidd el a tárgyilagosság téged is véd. Nem lennél boldogabb ha lennének kínzások, alázások. Nem erre van a megoldás.

2012. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bumbi02 ***** válasza:
75%

És szerinted ez normális dolog? Valaki megöl hidegvérrel 77 embert, és beültetik egy ilyen helyre?


Börtön (amilyennek kéne lennie szerintem):

- van egy priccs, meg egy wc/mosdókagyló, és ennyi a cella

- naponta 10 percet kimehet az udvarra, hetente egy alkalommal 1 órát .

- víz, kenyér, felvágott, zöldség



Ennyi.

2012. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Pro Patria ***** válasza:
51%

Én eddig is azt írtam, hogy a halálbüntetést ellenzem, de a börtönéletet drasztikusan szigorítanám.

Legsúlyosabb esetben életfogytiglan, és a börtöncellából (a legrövidebb büntetések esetén sem), se ki, se be. Látogató nincs. Csempe, kifestett falak, dísznövények nincsenek. Csak rácsok és beton. Változatos étkeztetés nincs, csak kenyér és víz. Esetleg vitamintabletták. Zene, tévém olvasnivaló nincs. Bútorok szintén. Kosárfonó tanfolyamok, mozizás nincs, udvarra levegőzni kimenni soha sem lehet. A büntetés az legyen valóban büntetés.


És ilyen körülmények között az ember kétszer meggondolja, hogy vissza akar-e kerülni újra. Mert sokaknak semmi visszatartó ereje nincs a börtönéletnek, hiszen kellemesebb, mint a sajátjuk, hűtés-fűtés, naponta többszöri meleg étkezés, vetett ágy, stb. Na, ezeket mind megszüntetni. A legporoszosabb fegyelem, puritán berendezés, csak a létminimummal. Soha látogatót be nem engedni, többé emberi szót ne halljon.

És ilyen börtöncella életfogytiglannal sokkal nagyobb büntetés, mint a kivégzés.

2012. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Pro tökéletesen leírtad, hogy kell egy az 1-2 évre betévedő piti bűnözőből vagy esetleg egy baleset vétkes feléből, szadista sorozatgyilkost vagy legalábbis egy emberi roncsot csinálni. Példastatuálásnak remek de ebben a liberális intergalaktkius pénzoligarchák által igazgatott förmedvényben, valami rehabilitáció félére is használják a börtönöket, hogy a gyilkos ne kerüljön lehetőleg vissza oda.

Mert csak a félelem nem tartja vissza a bűnözéstől, ha kiengedik és az összes vagyona a ruha ami rajta van.

De a jobboldaliak szerint csak akarni kell és minden működni fog. Cselekedni bármilyen komoly lépést tenni, csak a hülyék szoktak.


Ja és a norvégoknak ha már telik erre a luxusra, akkor miért ne csinálhatnák?

2012. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Pro Patria ***** válasza:
8%

"Pro tökéletesen leírtad, hogy kell egy az 1-2 évre betévedő piti bűnözőből vagy esetleg egy baleset vétkes feléből, szadista sorozatgyilkost vagy legalábbis egy emberi roncsot csinálni."

- 2 évet nem kap egy bolti tolvaj. Gyorshajtásért sem kap senki ennyit (ha pedig olyn helyzet áll fent, mint Stohl Buci, akkor ott ne is nevetséges 6 hónap legyen). Létezik pénzbüntetés is, például tudod? Vagy közösségi munkavégzés. Különböző fokozatai léteznek a büntetésnek: börtön, fegyház, stb.

Ha pedig valaki csak néhány hónapot tölt bent, az legyen egy életre meghatározó trauma neki. Pár hónapja néztem egy műsort a belső börtönéletről, ahol épp "önképző színjátszószakon" voltak az elítéltek, kellemes, szobanövényes, függönyös, linóleumos helyiségben, és azt mondta egy fiatal srác, hogy ugyan nem akar visszakerülni ide, de eddig, amíg nem ismerte a börtönt belülről, sokkal jobban félt tőle, most már, ha adott esetben úgy lenne, hogy vissza kell kerülnie, nem félne tőle annyira.

Na ezt szüntetném meg...


"Példastatuálásnak remek de ebben a liberális intergalaktkius pénzoligarchák által igazgatott förmedvényben, valami rehabilitáció félére is használják a börtönöket, hogy a gyilkos ne kerüljön lehetőleg vissza oda."

- A börtönnek elrettentésnek kell lennie. Komolyan, te hallottál ilyen sikertörténeteket, amikor valaki megtanult kosarat fonni a börtönben, és odakint sikeres vállalkozást nyitott belőle? Én még nem láttam az Ambrus & Tsa köcsögöző kézműveskört reklámozni.

Ha huszon, vagy harmincéves korukig semmit nem tanultak még, és 8 általánossal lézengenek a világban (aminek oka van), akkor ne várj egy 6 hónapos gyorstalpalótól csodákat. Már csak azért sem, mert lopni mindig könnyebb inkább számukra...


"Mert csak a félelem nem tartja vissza a bűnözéstől, ha kiengedik és az összes vagyona a ruha ami rajta van."

- Az sem megoldás, ha kimegy az utcára, és arra jön rá, hogy a börtönben jobb dolga volt, mint odakint... Hadd ne mondjam, miért nem hat ez ösztönzőleg. Pontosabb de, csak nem a társadalom fejlődésében kedvező irányba.


"De a jobboldaliak szerint csak akarni kell és minden működni fog. Cselekedni bármilyen komoly lépést tenni, csak a hülyék szoktak."

- Még a végére bevittünk ide egy jobb-horgot. Ez is megvolt, köszönjük.


"Ja és a norvégoknak ha már telik erre a luxusra, akkor miért ne csinálhatnák?"

- Mondjuk mert a szóban forgó személy közel száz emberélet kioltásáért felelős...? Akármennyi pénzük van a norvégoknak, olyan nincs, amin ne lehetne javítani valamit. És akkor már ne a börtönön tegyék.

2012. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!