Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit szóltok ehhez?

Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok(:

Találtam 1 kérdést,nektek mi a véleményetek róla? És szerintetek börtönbe vinnék a csávót? a lánnyal mit csinálnának? Ha megszülné szerintetek elvenné a gyámhatóság?

Szerintetek sok a korkülönbség? Úgy sajnálom szegénykéket,valahogy segíteni akarok nekik.

itt a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

Köszi (: Sziasztok.


2012. szept. 30. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem erőszak volt, akkor nincs miért börtönbe vinni. Nem tudom, honnan ered ez a tévhit, de a korkülönbség önmagában nem indokol bűncselekményt.
2012. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Most olvasom csak a kérdést amit belinkeltél. A válaszokat is elolvastam, és ledöbbentem.

Tudod miért??

Mert rengeteg olyan kérdés szokott lenni amikor egy 16 éves lány megkérdezi hogy elítélendő ha 28-30 éves férfival él együtt. Sokan azt a választ adják, hogy

- a kor nem számít

- ha ti boldogok vagytok, másnak semmi köze hozzá

és még sok más.


Most fordítva de ugyanaz a kérdés. Mindenki a 30 éves pasast szidja. Miért?? megerőszakolta a lányt?? Nem! hiszen gyereket vár, és elvenné feleségül. Nem ők lennének az elsők akik ekkora korkülönbség ellenére összeházasodnak, családot alapítanak. Akkor mi a gond??

Semmivel sem rosszabb ez mint azt amikor egy 23 éves ír arról hogy együtt él egy 50 évessel..

Mindenki szidja a pasast, de kérdezem én: Valaki ott volt?? Tudja mi történt, hogy történt?? Mi van ha a lány is benne volt? Ha voltaképpen ő erőltette??

Én is voltam 16 éves lány, mégis ha valaki nem volt szimpatikus azzal nem jártam, nem volt szexuális kapcsolatom, még akkor sem ha a férfi nagyon akarta volna. Kettőn áll a vásár ( hacsak nem erőszakról van szó, de itt erről szó sincs)

A legvégére hagytam:

Nem fogják börtönbe zárni, és az ellenkező anyuka sem tud mit tenni.

2012. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lány elmúlt 14 éves, nem erőszakolták meg.

Börtönbe nem fogják vinni a pasit.

2012. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat(: helyettük is. Nagyot csalódtak amikor lehordták őket,meg lepedofilozták a srácot.. írtam nekik üzit,és megmutatom nekik ezt a kérdést is nekik:)

főleg a másodiknak.

de a gyereket nem vehetik el? pl gyámügy v akármi?

várom azért még a válaszokat(:

2012. szept. 30. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért vennék el? Azért, mert az anyja 16 éves, vagy azért, mert az apja 30? Nem értem.


Amíg az egészséges fejlődése biztosítva van, nincs ok rá hogy elvegyék.

2012. okt. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvehetik a gyereket

1 ha a szülők nem képesek a picinek megfelelő otthon biztosítani. A kórházban meg kell adni a lakcímet, hogy később a védőnő meg tudja látogatni a kismamát. Ha nincs hova menniük akkor a gyámság ideiglenesen eleheti

2. Ha a pici éhezik, és nincs semmije.

3. Ha a picinek veszélyben az élete..


Az nem kizáró ok ha 16 évesen szül valaki gyereket. Ha van hol élniük, van mit enniük, a gyermek nincs veszélyben akkor nem veszik el.

2012. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!