Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni? Nagyon...

Mit tudnék tenni? Nagyon durva "jogi" ügy! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú, de sajnos komoly és szomorú ügy:


Két éve egy névtelen levél miatt (feltehetőleg diákok szórakoztak) letartóztattak, mert állítólag a gimnáziumban én beszerveztem a lányokat proistinak. Na megjelentek ezek azonnal 20-an házkutatni, sulimban stb, lényeg hogy előzetes 4 hónap aztán meg 1 év lakhelyelhagyási tilalom, míg végre kiokoskodták, hogy nincs itt semmi iylesmi (miután kihallgatták tanúként a két gimi vagy 60 diákját meg kollegákat és miután az újságban is megjelentették a képemet, mint feltételezett szatír).


Na igen, csak én azóta két éve tehát úgymond "szatírtanár" lettem mindenki szemében, és két éve nem vesznek fel sehova tanárnak, pedig azelőtt elismert tanárként dolgoztam évekig. Elég volt egy ilyen rosszindulatú pletyka vagyis levél, kicseszés velem és vége mindennek.


Aztán kb 1,5 év "komoly nyomozás" után jött egy levél, hogy bizonyítottság hiányában megszűntetik az eljárást és kész, vége. Na igen, csak ettől én még előzetesben voltam nem keveset, és a lényeg, a megyében mindenhol elterjedt ez a hír rólam, és az igazság már senkit nem érdekel persze.


Mit tennétek? én lassan felkötöm magam, még olyan suli is volt, ahol inkább megszűntették ennek az adott tárgynak az oktatását (nem túl gyakori), mert nem találtakl senkit, csak engem, de engem meg elvből nem akarnak felvenni.


Ügyvédem azt mondja, örüljek, hogy ennyivel megúsztam, mert ha rám szállnak, simán csinálnak ezek olyan bizonyítékokat, hogy örüljek, hogy nem csuktak le a semmiért is 10 évre.

És ugyan ez a magyarázat arra is,. hogy ne tegyek ellenük semmit, ne kérjek kártérítést, semmit, mert annak én iszom meg a levét !! Tapasztalt öregróka ügyvéd mondja ezt!!!

Valóban itt tartana ez a fantasztikus demokráciánk? Sajnos tapasztaltam, hogy azóta is rengetegszer zaklatnak, követnek kocsival, aztán sötétebb útszakaszon ahol nincs tanú megállítanak, és mindenbe belekötnek, átvizsgálják a kocsit, ügyvéd szerint azért, mert nem nyugszanak amíg valamiért nem tudnak lecsukatni, mert ez baromi nagy szívás volt nekik és állítólag jól lecseszték őket, amiért ennyire mellényúltak. Na most ha ez így van, akkor meg azt mondja, eszembe ne jusson bármit lépni ellenük, mert abból az lesz, hogy kreaált ügy miatt megint megjelennek házkutatni, és valamit úgyis találnak, ill. ha nem, akkor majd hoznak valamit, mert ezt egyszerűen nem nyelik be maguknak, túl nagy baklövést követtek el, és mindenképpen ki akarják hozni, hogy márpedig én vagyok a rém, és ők nem tévedtek semmiben.


Valaki jogász esetleg látja ezt másképpen vagy mit lehetne tenni?

Két éve ezért nincs munkám és ezért ment tönkre az életem, mert ezek az állatok elvágták nekem azt minden alap nélkül.

Utólag meg könnyű azt mondani, hogy ja bocsi, mégse. Bár még csak elnézést se kértek, ügyvéd azt mondja, örüljek, hogy egyáltalán megszűntették, mert ez se túl szokásos, ha már ilyenbe keveredtem, úgyis kitalálnak vagy kreálnak valamit, hogy azt én ne úszhasam meg, szóval ismét oda jutunk, hogy ne merjek lépni semmit ellenük, ha jót akarok magamnak!!!!


Ennyire mocskos rendőrállam vagyunk?

Mi a frászt tudok én csinálni?


Kész, vége? Így 30 évesen nekem annyi az életemnek?


Én józan parazsti ésszel az összefonódások miatt csak azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon távoli megyébe átkérni az ügyet elfogultságra hivatkozva, de ki tudja ott mit érnék el, és ezek akkor is értesülnének róla nyilván, azaz a csesztetésem nem szűnne meg, és előbb-utóbb tényleg ott kötök ki, hogy ők tesznek kábszert a kocsimba aztán akkor valóban nem fogok tudni semmit tenni.


Szerintetek most akkor maradjak kussban a saját érdekemben, vagy mégis mi folyik ebben az országban?


Valami agyrém komolyan, csak ismétlem, nekem 30 évesen emiatt ketté tört az egész életem, és két éve ha meghallják a nevem, azonnal bezárul minden kapu előttem, érdekes azelőtt az egyik legjobb tanár voltam mindegyik gimi szerint ...


Nevetnék ha ez poén lenne, csak sajnos ez a realitás, így nem tudok nevetni.


Valakinek van ötlete? Mert nekem lassan csak az, hogy felkötni magam, hát nekem így akkor végem van örökre, nem?


Nemzetközi helyekre terelni ezt az ügyet van értelme ?

Előre is köszi!


2009. aug. 7. 13:08
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Jut eszembe az is elég ha 'csak' az ország másik felébe költözöl. Én például nem hallottam semmiféle szatír tanárról, pedig sok hírportált olvasok a neten, az újságban meg csak a saját megyédből olvasták. szóval ha nem mennek be a zsernyákok megfenyegetni az igazgatót meg rémpletykákat ha nem terjesztenek rólad, sínen leszel. (Y)

drukkolok szurkolok.

2009. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!