Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni? Nagyon...

Mit tudnék tenni? Nagyon durva "jogi" ügy! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú, de sajnos komoly és szomorú ügy:


Két éve egy névtelen levél miatt (feltehetőleg diákok szórakoztak) letartóztattak, mert állítólag a gimnáziumban én beszerveztem a lányokat proistinak. Na megjelentek ezek azonnal 20-an házkutatni, sulimban stb, lényeg hogy előzetes 4 hónap aztán meg 1 év lakhelyelhagyási tilalom, míg végre kiokoskodták, hogy nincs itt semmi iylesmi (miután kihallgatták tanúként a két gimi vagy 60 diákját meg kollegákat és miután az újságban is megjelentették a képemet, mint feltételezett szatír).


Na igen, csak én azóta két éve tehát úgymond "szatírtanár" lettem mindenki szemében, és két éve nem vesznek fel sehova tanárnak, pedig azelőtt elismert tanárként dolgoztam évekig. Elég volt egy ilyen rosszindulatú pletyka vagyis levél, kicseszés velem és vége mindennek.


Aztán kb 1,5 év "komoly nyomozás" után jött egy levél, hogy bizonyítottság hiányában megszűntetik az eljárást és kész, vége. Na igen, csak ettől én még előzetesben voltam nem keveset, és a lényeg, a megyében mindenhol elterjedt ez a hír rólam, és az igazság már senkit nem érdekel persze.


Mit tennétek? én lassan felkötöm magam, még olyan suli is volt, ahol inkább megszűntették ennek az adott tárgynak az oktatását (nem túl gyakori), mert nem találtakl senkit, csak engem, de engem meg elvből nem akarnak felvenni.


Ügyvédem azt mondja, örüljek, hogy ennyivel megúsztam, mert ha rám szállnak, simán csinálnak ezek olyan bizonyítékokat, hogy örüljek, hogy nem csuktak le a semmiért is 10 évre.

És ugyan ez a magyarázat arra is,. hogy ne tegyek ellenük semmit, ne kérjek kártérítést, semmit, mert annak én iszom meg a levét !! Tapasztalt öregróka ügyvéd mondja ezt!!!

Valóban itt tartana ez a fantasztikus demokráciánk? Sajnos tapasztaltam, hogy azóta is rengetegszer zaklatnak, követnek kocsival, aztán sötétebb útszakaszon ahol nincs tanú megállítanak, és mindenbe belekötnek, átvizsgálják a kocsit, ügyvéd szerint azért, mert nem nyugszanak amíg valamiért nem tudnak lecsukatni, mert ez baromi nagy szívás volt nekik és állítólag jól lecseszték őket, amiért ennyire mellényúltak. Na most ha ez így van, akkor meg azt mondja, eszembe ne jusson bármit lépni ellenük, mert abból az lesz, hogy kreaált ügy miatt megint megjelennek házkutatni, és valamit úgyis találnak, ill. ha nem, akkor majd hoznak valamit, mert ezt egyszerűen nem nyelik be maguknak, túl nagy baklövést követtek el, és mindenképpen ki akarják hozni, hogy márpedig én vagyok a rém, és ők nem tévedtek semmiben.


Valaki jogász esetleg látja ezt másképpen vagy mit lehetne tenni?

Két éve ezért nincs munkám és ezért ment tönkre az életem, mert ezek az állatok elvágták nekem azt minden alap nélkül.

Utólag meg könnyű azt mondani, hogy ja bocsi, mégse. Bár még csak elnézést se kértek, ügyvéd azt mondja, örüljek, hogy egyáltalán megszűntették, mert ez se túl szokásos, ha már ilyenbe keveredtem, úgyis kitalálnak vagy kreálnak valamit, hogy azt én ne úszhasam meg, szóval ismét oda jutunk, hogy ne merjek lépni semmit ellenük, ha jót akarok magamnak!!!!


Ennyire mocskos rendőrállam vagyunk?

Mi a frászt tudok én csinálni?


Kész, vége? Így 30 évesen nekem annyi az életemnek?


Én józan parazsti ésszel az összefonódások miatt csak azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon távoli megyébe átkérni az ügyet elfogultságra hivatkozva, de ki tudja ott mit érnék el, és ezek akkor is értesülnének róla nyilván, azaz a csesztetésem nem szűnne meg, és előbb-utóbb tényleg ott kötök ki, hogy ők tesznek kábszert a kocsimba aztán akkor valóban nem fogok tudni semmit tenni.


Szerintetek most akkor maradjak kussban a saját érdekemben, vagy mégis mi folyik ebben az országban?


Valami agyrém komolyan, csak ismétlem, nekem 30 évesen emiatt ketté tört az egész életem, és két éve ha meghallják a nevem, azonnal bezárul minden kapu előttem, érdekes azelőtt az egyik legjobb tanár voltam mindegyik gimi szerint ...


Nevetnék ha ez poén lenne, csak sajnos ez a realitás, így nem tudok nevetni.


Valakinek van ötlete? Mert nekem lassan csak az, hogy felkötni magam, hát nekem így akkor végem van örökre, nem?


Nemzetközi helyekre terelni ezt az ügyet van értelme ?

Előre is köszi!


2009. aug. 7. 13:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami veled történt és sajnos mindannyian tudjuk, hogy ITT mindent lehet... :[


Én a helyedben ezt tenném :

- minél gyorsabban elmennék külföldre... Bármilyen munkára elmennék, de szerintem a tanári végzettségeddel nem kellene sokat kilincselned, keresettek a tanárok akár az USA-ban, akár Németországban! Amúgy is, aki csak teheti "húz el" ebből az országból, neked még több okod van rá!...

- semmiképpen nem vágnék bele semmiféle fellebbezési ügybe, perújrafelvételbe, kártérítésbe... Teljesen igaza van az ügyvédednek : magasabb fórumon még rosszabbra is fordulhat az ügyed, hiába van igazad!!!... Semmi esélyed ellenük... Csak te mennél még jobban tönkre az ügyben!

- semmiképpen nem vágnék bele semmiféle média-botrányba, mert az újságírók kapnának ugyan a "koncon", de őket aztán kicsit sem fogja érdekelni, hogy téged tépnek szét "koncként"... Ha eddig csak téged tettek tönkre, akkor most majd a szüleidet is, rokonaidat is ízekre szedik!... Aki még eddig nem értesült az ügyedről (eddig csak a megyédben tudtak róla), most majd az egész ország megismer és HIÁBA VAGY ÁRTATLAN, mindenki úgy azonosít majd be : "a tanár, aki a diákokat prostinak szervezte be"... TV-csatornák, bulvárlapok, újságok veled lesznek tele, de nem hiszem, hogy örülni fogsz neki!!!


Vagy menj el az ország másik végére lakni és dolgozni vagy menj külföldre!!! Ezt látnám egyedüli kiútnak az esetedben, ha a helyedben lennék...


10 év múlva már elfelejtődik az ügy, kicserélődnek a mostani vezetők és tanárok, diákok, ráadásul akkor már egy megbecsült, jól kereső emberként jönnél vissza, a külföldön végzett munkád akár referencia is lehet! :D


Rázd meg magad és fordíts hátat ennek a rohadt, szemét világnak, mert ha nem ezt teszed, akkor teljesen tönkre fogsz menni!!!


Ne hagyd, hogy "valakik" kinyírjanak!

2009. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

"""""""""""Végig olvastam amit írtál.A végére eszembe jutott pár kérdés amit sehogy sem értek.Írtad,hogy "Két éve egy névtelen levél miatt (feltehetőleg diákok szórakoztak)" alapján indult az egész ügy..1.Elég egy névtelen levél?hisz akkor bárki bármikor írhat ilyen levelet az ellenségéről.

2.Hol vannak azok a "lányok" akiket állítólag beszerveztél prostinak.Ha jól gondolom akkor 15-18 éves diáklányokról van szó..Volt olyan lány akit kikérdeztek,nőgyógyász megvizsgált,pszichológus beszélt velük?ha egyik lány sem vallotta azt,hogy bántottad,kényszerítettek,akkor miért nem állt le az ügy?

3.Miért nem jártak utána a levélírónak?A névtelen levél író csak a kívülállóknak névtelen,de a rendőrségnek adatokat kellett volna szerezni a levél íróról.

4.A kollégák közül hányan álltak ki melléd,és védtek meg??

Azért én nem hagynám ennyiben,mert jogtalanul bántak veled...Mindenképpen feljelenteném azokat akik rágalmaztak,főleg a névtelen levélírót.""""""""""

--------------------------

Hű, nagyon hosszú mindez, de próbálom. Hidd el, nekem legalább ugynaannyira abszurd mint ahogy te is írod és ugyan annyira nem értek egy csomó dolgot, ám ezeket állítólag jobb, ha nem is piszkálom.


1, Igen, látod elég egy névtelen levél, és ezt amolyan szentírásnak vették, bár azóta ügyvéddel is filózófáltunk, hogy amilyen koncepciós jellege volt az egész eljárásnak, simán belefér, hogy ők írták. Ezt soha nem fogom megtudni persze.

2, Igen, elég sokakat beidéztek tanúként, természetesen egyetlen egy ember se vallott úgymond ellenem ... csak néztek, mint a jógyerek, hogy mi folyik itt.

3, Ez így van, bárki bármikor írhat ilyet, aztán látod ... mégis.

4, Mondjak még egy aranyos dolgot: a szívgyógyszereimet is lefoglalták szép bűnjeles zacskókba, és a bíróságon az előzetes elrendeléséhez a másik fő érv az volt, hogy feltehetően kábszert is árulok a gyerekeknek, mert "furcsa" tablettákat találtak nálam, én pedig magyarázkodhattam, nyilván a kutyát nem érdekelte. Aztán kellett vagy fél év mire képesek voltak megcsináltatni az iü. vegyészszakértői véleményt mely szerint az egy közismert szívgyógyszer, semmi köze a kábszerhez, de ez már nekik mindegy volt. Még örülhettem, hogy nem cserélték ki.

5, Egyáltalán nem állt szándékukban utána járni a levélírónak, innen is vetődött fel, hogy esetéeg kreáció volt, ezt végül is ők állították, hogy aztán valóban volt-e ilyen levél vagy sem, ill. ha volt akkor ők írták-e vagy sem, ezt nem tudjuk meg soha.

6, Úgyhogy sehol nem voltak a "lányok" ... Erőltették nagyon, mesélték utána páran, hogy kifejezetten mérgesek voltak, amiért nem voltak képesek semmi rám nézve terhelőt mondani, de egyetlen egy se volt, akit "beszerveztem volna". Ez már az első héten abszurd volt, ill. evidens is volt, ennek ellenére kitartottak amellett, hogy márpedig most felderítik az évezred bűnügyét.

7, Kollégák ...hm ...

Tudod mi volt nagyrészt? Utólag eleve nagy része nem is állt szóba velem, mert ugye egyszer kell csak elültetni az emberek fejében a hülyeséget, aztán vége, aki pedig igen, az maximum szintén csak semlegesen tudott rólam nyilatkozni legrosszabb esetben. Aztán meg több olyan is volt, aki négyszemközt megmondta nekem őszintén, ne haragudjak, de családja van és stb, nem vallhatott teljesen mellettem, mert az igazgatónő megfenyegette őket finom célzásokkal, hogy aki "engem mint szatírt támogatni mer, az lapátra kerül". Ezt is utólag tudtam meg, ennek ellenére nem születtek ellenem szóló vallomások persze, hiszen miért is születtek volna?

8, Lett egy 3 ezer oldalas semmitmondó nyomozati anyag, aztán meg szépen ejtve az ügy. De persze ezt úgy előadva, hogy örüljek nagyon, mert én mint "főmaffiózó megúsztam" bizonyítottság hiányában, holott ők tudják, hogy bűnös vagyok, ezt a kedves rendőr nem egyszer el is mondta.

9, Amikor már kint voltam, az ügyvéddel showműsor-szerűen jártunk az idézéseikre, mert egyszerűen sokszor olyan hülye kérdésekkel álltak elő, hogy több alkalom is volt, amikor az ügyvéd se tudta magában tartani, és hangosan röhögött vagy 10 percig a képtelenségeken.

Amikor a szívgyógyzsereim kapcsán a kedves nyomozó 1 órán át arról faggat kitől és hogyan szerzem be a "kábszert", akkor mindkettőnknek elakadt a lélegzete, csak ez már a 10-dik alkalom után valóban inkább showműsor volt.

10, Nem volt pszichológus se, nőgyógyász se és senki. Egyedül a vegyészszakértői vélemény volt, ami ugye engem igazolt, ill. amikor megsúgtam az ügyvédnek, hogy van egy "gyanús" dolog a "nálam lefoglalt" dolgok között, akkor arról kértünk írásszakértői mintát, az is engem igazolt... Kell még ehhez hozzá tennem valamit?

11, Nézd, én sem értem és nem is fogom sztem, hogy miért nem állt le az ügy már az első pár nap után, amikor világosan kiderült, hogy nincs itt semmi. Akkor próbálkoztak még a szívgyógyszeres storyval, az se jött össze, és csak mentek a hónapok, hogy semmi nem történt.


Valóban abszurd itt minden, de mondd meg őszintén, mégis mi a frászt tudnék én tenni, amikor ennyire ügyesen el tudnak leheteleníteni egy embert tulajdonképpen alap nélkül. Hol is van itt a "megalapozott gyanú" ??? Ezt máig nem értem ...


Csak a külföldben bízok most már, mert itt én veszve érzek mindent. Úgy irányítgatják ill. manipulálják a dolgokat, ahogyan akarják.


Mondok még egy aranyos dolgot a mi kis jogállamunkról:

Rendőr keresett amikor nem voltam itthon. Oké, szomszédasszony mondta, hogy úr isten mi volt itt, hát hányan itt voltak és engem kerestek ... Na erre mondom az ügyvédnek, hívja már fel őket mégis mi van, kérdezze meg milyen ügyben van ellenem eljárás stb. Szerintetek mi lett? Felhívta, de neki letagadtak mindent, azt mondták, ugyan itt nincs ellenem semmi, nem is értik a feltételezést, ők ugyan nem jártak nálam, megnézték a rendszerükben is, nincs semmi.

Na ehhez képest másnap hajnalban kb rám törték az ajtót egy csomóan. Hivatalos nyoma ekkor se volt még semminek, szépen egy füzetkébe jegyzeteltek, semmi nyoma nem volt az egésznek. Úgymond hivatalos jegyzőkönyvek már csak később készültek, amikor is sok oldalon keresztül jól megfogalmazták a nagy semmit de azt igen sokszor.


Tudom, furcsa mindez egy olyannak aki meg csak a jogszerű eljárásokkal találkozik, de hát én megtapasztaltam milyen is ez.


Aki feltette a kérdéseit, annak mondanám, hogy én legalább ugyan így nem értem, sőt, sokkal több mindent nem értek, de tudod amikor számtalan alkalommal pl. az ügyvéd akart kérni másolatot korábbi jegyzőkönyvből, és egyszerűen letagadták, hogy egyáltalán ott lettem volna, akkor szerintetek mégis mi van itt a háttérben? Pár hasonló történés után az ember szemei keresztbe állnak és nagyjából elakad a szava, az a max amire képes.

Ettől függetlenül a mai napig is követnek sokszor civil kinézetű de szolgálati kocsikkal, tiszta filmbe illő módon próbálom lerázni, néha sikerül, néha nem.... Fogalmam nincs mit akarnak, na most az ügyvéd azt mondja, hogy baromira lecseszték őket, mert ez a nyomozás nekik pénzben sem volt akármi, és mind hiába, és addig úgyse nyugszanak amíg nem húzzák rám a vizeslepedőt valamiért.

Már ott tartunk, hogy azt tanácsolta, egyedül ne nagyon autókázzak, mert akkor bármi megtörténhet, és a lakásban se nagyon tartózkodjak egyedül. Na hát azt hiszem ez is egy "aranyos", sokat eláruló jel.


Összefoglalva:

Nincs bizonyíték, nincs nyomozás a névtelen levél után, semmi nincs, ennek ellenére örülnöm kell, hogy megszűntették a nyomozást, bár rendkívül nehezükre esett, és nagyon mérgesek voltak miatta.

Csak ez a szomorú, hogy ezek szertint egy ilyen a mai magyarországon látjátok simán megtörténhet, és tudnak mindent úgy intézni, hogy támadhatatlanok legyenek.

Hát "röviden" ennyi, ez itt a baj, hogy az én kezemben sincsenek olyan lapok, amelyekkel támadni tudnék, erről gondoskodtak. Ha meg feljelentést tennék? Én járnám meg, hogy hamisan vádaskodok ... Tiszta téboly, tudom én.


Jelenleg az a legnagyobb félelmem, hogy mivel az autóm a szabadban parkol, egy éjjel nekem nehogy oda tegyenek akármit, és reggel meg rám törik az ajtót, hogy "lám mit találtak", lám nekik volt igazuk, mert akkor ismét el leszek ásva. És tudok vakamit tenni? Ügyvéd erre csak mélyeket sóhajt, vakargatja a fejét, és bólogat. Már paranoiás módon próbálok mindig máshova parkolni, de ez se állapot. Ha követ valamelyik, akkor meg megy a játék vajon le tudom-e rázni vagy sem, ill. ha látom, hogy meg akar állítani, akkor szándékosan tövig nyomom és húzok be minél forgalmasabb területre, és csak ott állok meg, hogy legyen rá tanú. Lassan horrorfilmbe illő, de a szomorú az, hogy igaz.

(úr isten, ez megint regény lett, de ha a külföldre költözésen kívül valakinek van ötlete, akkor írja csak, de a leírtak ismeretében én nem tudom egyáltalán mit lehetne itt kezdeni, és ezzel nem vagyok egyedül)

Hát ... hajrá magyarország, nem tudok mást mondani, ezek után akik ismernek, már nem csodálkoznak annyira miért is utálom annyira ezt az országot egy ideje.

Ügyvéd álláspontja: én háborgok neki néha, ő meg próbál lecsillapítani, és elismeri, hogy tök igazam van, de erre röviden csak annyit jegyez meg mindig, hogy miből gondolom, hogy bárkit is érdekel az igazság? Merthogy ez nem arról szól. Na szép, és ő is csak azt tudja tanácsolni, hogy nem jó ez itt nekem, lehetőleg menjek már ki valahova, amíg nem rántanak bele valamibe.


(Utolsó megjegyzés: azóta próbáltak egy lopási ügybe bele keverni, csak nagyon észnél voltam, az első másodpercben sikerült ügyvédet hívni, még mielőtt bejöttek volna, így igaz, hogy bevittek, de addigra az ügyvéd már telefonon intézkedett, és ott bent már kapták a "lebaxást", és furcsa mód semmi se történt, hirtelen megszakadt a "kihallgatás" két perc és kis egymásnak sugdosás után, és közölték, mehetek haza. Valami eszement történet volt amúgy az is, azt se tudtam miről van szó, de lényeg, hogy tehát nem lett belőle semmi, de azért próbálkoztak. Úgy voltak vele, egy próbát megér ... Mint kiderült, az ügyvéd rájük zörrentett a vezető ügyészen keresztül, hogy botrányt csinál, ha nem engednek el azonnal. Nem agyrém?)

2009. aug. 7. 21:06
 23/31 A kérdező kommentje:

15:23

Nem sértésnek szánom, de nagyon naiv vagy!

Tudod ha bármi a Be szerint zajlana, sztem olyan nagy baj már kapásból nem is lenne itt.

2009. aug. 7. 21:08
 24/31 A kérdező kommentje:

20:19

Na ez közben érkezett.

Azt hiszem valahogy abszolút így van, ahogy írod. Az a nagy "bajunk", hogy túl racionálisak vagyunk, Te, én, ügyvédem, aztán meg vannak akik még nem találkoztak az igen speciálisan értelmezett magyar igazságszolgáltatással, és valószínű ezért tudnak páran esetleg bízni benne.

2009. aug. 7. 21:13
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a kérdéseimet,és köszönöm a válaszokat rá...Én is azt tanácsolnám neked,hogy menj külföldre,ott új életet kezdhetsz.Hidd el soha nem késő újra kezdeni az életedet,főleg a te esetedben,hisz ahogy most vagy az nem élet hanem a pokol.Attól meg ne félj,hogy mindent elölről kell kezdened,mert inkább indulj a nulláról mint,hogy egy nap a sitten találd magad egy kreált bűneset miatt.Amit most átélsz ahhoz képest egy új kezdés neked álomutazás lenne.(hidd el nem olyan nehéz külföldön újra kezdeni hisz én is 34 éves fejjel kezdtem újra...)Menekülj amíg lehet!
2009. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

20:19 vagyok


Ülj le és gondold végig : kinek ennyire fontos, hogy mindenáron a földbe döngöljön???...


Én kicsit utánanyomoznék az iskolaigazgatónőnek, nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy szoros rokoni vagy baráti kapcsolatban áll a helyi rendőrkapitánnyal (vagy a megyeivel?)...


Amiket eddig leírtál, nekem ez a gyanúm. :-[

2009. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Igen, valóban van ilyen vetülete a dolognak.


Rengeteget írhatnék még, nagyon sok mellékága van az ügynek, ki miért hogyan, de felesleges. Csoda, hogy eddig nem kaptam meg senkitől, hogy "mesélek", csak mert volt már ilyen is.


Csak ismételni tudom, hogy aki ezt nem tapasztalja meg, az el nem tudja képzelni, mi megy itt nálunk, ha nagyon akarják.

HORROR ......

Azért köszi a válaszokat, még szerencsém, hogy X országban eléggé otthon vagyok, odáig meg nem ér el a kezük, szinte mindenki csak megerősít abban, hogy húzzak már ki a fenébe, és ez a racionális döntés tudom, csak hát így is nehéz egy döntés. Pedig ez lesz.

2009. aug. 8. 08:42
 28/31 A kérdező kommentje:

Egytisztán jogi kérdés, előzménykeet már ismeritek.

Valaki meg tudja mondani, EU-n belül lehet menekültstátuszt kérni? Vsak mert különben az istennek se sikerül ez akárhogy erőlködöm, na most a nagy krízsiben ugy emeg olyan szinten megy ez, hogy abban az országban ahova mennék pl. heti szinten tüntetések vannak az idegenek ellen, merthogy náluk is nagy a munkanélküliség.

Szal eleve egy állampolgárság valahogy nagyon kellene, és örökre elfelejteni a magyart. Csak nem tudom, ez manapság hogyan működik sajnos.

2009. aug. 8. 10:00
 29/31 anonim ***** válasza:

Menekült-státusz, állampolgárság : a neten mindent megtalálsz, keress rá az infókra...

(A menekült státusznak elég szigorú kritériumai vannak, inkább politikai okokra szoktak hivatkozni, illetve bizonyítható fajüldözésre, pl. a cigányok esetében)

Valami olyan rémlik nekem, hogy EU-n belül nem létezik menekült státusz. (?)


Kanada elég békés helynek tűnik és eléggé messze van ahhoz, hogy ne tudjanak "utánad nyúlni"...


Igen, hallani, hogy máshol is munkanélküliség van, nehéz munkát találni a külföldieknek, de "nincs lehetetlen"!!!

Neked van diplomád, tudsz nyelvet, ezzel nagyobb az esélyed.


------------------------------


Most az jutott eszembe : mi lenne, ha nevet változtatnál és ezzel az új névvel elköltöznél az ország másik felébe???... :]

2009. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos elkeserít, hogy ilyen megtörténhet, de az is bosszant, mikor azt írják Neked, hogy mennyél külföldre, mert ott tök jó. Èn a helyedben elsösorban otthon próbálnék elköltözni és elhelyezkedni, hiszen mondtad, hogy nálatok több álláslehetöség is van szabadon. Ebböl arra következtetek, hogy keresett, ritka szak és találhatsz vele munkát bárhol az országban. Aki azt mondja, hogy most jó a németekhez menni például dolgozni, annak halvány göze sincsen a jelenlegi helyzetröl. Sajnos tapasztalom a németek mentalitását. Ezek itt még jobban csalnak és hazudnak, mint nálunk. A bürokrácia tizszerese a magyarországinak és a hivatalban 5 ember ötféle információval szolgál ugyanarró a témáról, amik maximum egy egy pontban egyeznek meg. A munkavállalási engedély felesleges szopás, megint vesztenél egy csomó idöt és lehet, hogy a végén mégis hoppon maradnál. Esetemben a munkavállási engedély nem volt probléma, mert kettös állampolgár vagyok, de én maradok Budapesten. A munkaadó (komoly nagy cégnél) különféle indokokkal fél évig küldött jobbra balra, mindig "hiányzó" adatokra hivatkozva. Az Arbeitsamtnál egyik azt mondta, hogy nem is kérhet ilyen adatokat, a másik azt mondta, hogy kérhet, de az elsö munkaadómtól kell megkapnom. (vagyis a munkáltatómnak kellett volna adnia az általa kért papirokat). Közben megcsináltatott velem százféle igazolást, amire több száz euróm ment el, miközben az élet is drágább volt és egy vasat nem kerestem még. Múlt héten kiderült, hogy a cég nem akar új mérnököket felvenni a válság miatt. Ezt tudták már fél éve is, de megmondani nem akarták, mert biztonsági tartaléknak akartak megtartani. Magyarul szórakoztak velem, hogy mást ne keressek (mert mondták, hogy a papirokat ott is kérni fogják), de ne is kelljen lejelenteni engem, ne kelljen utánam adózni, ne kelljen fizetni nekem, de ha kellek akkor ugorhassak. Ez ment fél évig.
2009. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!