Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni? Nagyon...

Mit tudnék tenni? Nagyon durva "jogi" ügy! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú, de sajnos komoly és szomorú ügy:


Két éve egy névtelen levél miatt (feltehetőleg diákok szórakoztak) letartóztattak, mert állítólag a gimnáziumban én beszerveztem a lányokat proistinak. Na megjelentek ezek azonnal 20-an házkutatni, sulimban stb, lényeg hogy előzetes 4 hónap aztán meg 1 év lakhelyelhagyási tilalom, míg végre kiokoskodták, hogy nincs itt semmi iylesmi (miután kihallgatták tanúként a két gimi vagy 60 diákját meg kollegákat és miután az újságban is megjelentették a képemet, mint feltételezett szatír).


Na igen, csak én azóta két éve tehát úgymond "szatírtanár" lettem mindenki szemében, és két éve nem vesznek fel sehova tanárnak, pedig azelőtt elismert tanárként dolgoztam évekig. Elég volt egy ilyen rosszindulatú pletyka vagyis levél, kicseszés velem és vége mindennek.


Aztán kb 1,5 év "komoly nyomozás" után jött egy levél, hogy bizonyítottság hiányában megszűntetik az eljárást és kész, vége. Na igen, csak ettől én még előzetesben voltam nem keveset, és a lényeg, a megyében mindenhol elterjedt ez a hír rólam, és az igazság már senkit nem érdekel persze.


Mit tennétek? én lassan felkötöm magam, még olyan suli is volt, ahol inkább megszűntették ennek az adott tárgynak az oktatását (nem túl gyakori), mert nem találtakl senkit, csak engem, de engem meg elvből nem akarnak felvenni.


Ügyvédem azt mondja, örüljek, hogy ennyivel megúsztam, mert ha rám szállnak, simán csinálnak ezek olyan bizonyítékokat, hogy örüljek, hogy nem csuktak le a semmiért is 10 évre.

És ugyan ez a magyarázat arra is,. hogy ne tegyek ellenük semmit, ne kérjek kártérítést, semmit, mert annak én iszom meg a levét !! Tapasztalt öregróka ügyvéd mondja ezt!!!

Valóban itt tartana ez a fantasztikus demokráciánk? Sajnos tapasztaltam, hogy azóta is rengetegszer zaklatnak, követnek kocsival, aztán sötétebb útszakaszon ahol nincs tanú megállítanak, és mindenbe belekötnek, átvizsgálják a kocsit, ügyvéd szerint azért, mert nem nyugszanak amíg valamiért nem tudnak lecsukatni, mert ez baromi nagy szívás volt nekik és állítólag jól lecseszték őket, amiért ennyire mellényúltak. Na most ha ez így van, akkor meg azt mondja, eszembe ne jusson bármit lépni ellenük, mert abból az lesz, hogy kreaált ügy miatt megint megjelennek házkutatni, és valamit úgyis találnak, ill. ha nem, akkor majd hoznak valamit, mert ezt egyszerűen nem nyelik be maguknak, túl nagy baklövést követtek el, és mindenképpen ki akarják hozni, hogy márpedig én vagyok a rém, és ők nem tévedtek semmiben.


Valaki jogász esetleg látja ezt másképpen vagy mit lehetne tenni?

Két éve ezért nincs munkám és ezért ment tönkre az életem, mert ezek az állatok elvágták nekem azt minden alap nélkül.

Utólag meg könnyű azt mondani, hogy ja bocsi, mégse. Bár még csak elnézést se kértek, ügyvéd azt mondja, örüljek, hogy egyáltalán megszűntették, mert ez se túl szokásos, ha már ilyenbe keveredtem, úgyis kitalálnak vagy kreálnak valamit, hogy azt én ne úszhasam meg, szóval ismét oda jutunk, hogy ne merjek lépni semmit ellenük, ha jót akarok magamnak!!!!


Ennyire mocskos rendőrállam vagyunk?

Mi a frászt tudok én csinálni?


Kész, vége? Így 30 évesen nekem annyi az életemnek?


Én józan parazsti ésszel az összefonódások miatt csak azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon távoli megyébe átkérni az ügyet elfogultságra hivatkozva, de ki tudja ott mit érnék el, és ezek akkor is értesülnének róla nyilván, azaz a csesztetésem nem szűnne meg, és előbb-utóbb tényleg ott kötök ki, hogy ők tesznek kábszert a kocsimba aztán akkor valóban nem fogok tudni semmit tenni.


Szerintetek most akkor maradjak kussban a saját érdekemben, vagy mégis mi folyik ebben az országban?


Valami agyrém komolyan, csak ismétlem, nekem 30 évesen emiatt ketté tört az egész életem, és két éve ha meghallják a nevem, azonnal bezárul minden kapu előttem, érdekes azelőtt az egyik legjobb tanár voltam mindegyik gimi szerint ...


Nevetnék ha ez poén lenne, csak sajnos ez a realitás, így nem tudok nevetni.


Valakinek van ötlete? Mert nekem lassan csak az, hogy felkötni magam, hát nekem így akkor végem van örökre, nem?


Nemzetközi helyekre terelni ezt az ügyet van értelme ?

Előre is köszi!


2009. aug. 7. 13:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%

Én mindenképp javasolnám a kártalanítási igény előterjesztését, ez egy objektív intézmény és nem arról van szó hogy ki szimpatikus és ki nem, ha egyszer előzetesbe voltál és utána felmentettek, akkor ez JÁR!!!! A perben nem az a bíróság jár el, aki téged felmentett (eleve polgári bíróság jár el), viszont van egy 6 hónapos (közléstől számított) jogvesztő határidő amelyen belül előterjesztheted az igényedet.

Kérdésem lenne: a levélíró ellen nem indult eljárás? Ugyanis ezek szerint hamisan vádolt meg ami igen súlyos bűncselekmény, én mindenképp feljelentést tennék emiatt, nem hiszem, hogy különösebb ördöngösség lenne kinyomozni a kézírás alapján, más kérdés ha tényleg nem akarnak foglalkozni az üggyel.

Ha pedig emiatt nem vesznek fel valahova természetesen az is törvényellenes, munkaügyi bírósághoz lehet fordulni!


Ahogy kiveszem a fellebezési határidőd már bőven letelt így sajnos azt nem tudod kérni, hogy bűncselekmény hiányában mentsenek fel.


Elsősorban szerintem te döntsd el, hogy hajlandó vagy-e van elég erőd-e folytatni ezt az ügyet (gondolok itt kártalanításra, feljelentésre), és ne arra alapozz mert úgyse, mert ilyen állam meg olyan szemetek, meg stb. Én, ha ügyvéd lennék, bár még nem vagyok az:), ami jogosan jár amiatt biztos elvállalnám az ügyedet.

2009. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudom, de jó hülye ügyvéded lehet. Kérj kártalanítást! Az ügyvédeknek nem kell hinni, miondig, na jó ritkán kell nekik hinni. És honnan tudod, hogy nem az ő érdeke valahol, hogy ne legyen ügy tovább?
2009. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó vagyok. Egyébként gratulálok most hagytál több millió forintot az állam zsebében. Megnéztem a Be-t. A jogerős megszüntető végzés közlésétől számított 6 hónap lett volna rá és ha jól értem te kicsúsztál ebből. Ja és a kártalanításra polgári bíróság dönt.

Minek hallgatnak az emberek ügyvédekre? Hidd el tőlük kell félni, nem a bíróságtól.

2009. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
a média sztem is jó ötlet
2009. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Na hallod, amilyen "csodákat" volt szerencsém megtapasztalni, én már nem tudom kitől féljek és kitől ne ...


Mellesleg, még kis aranyos adalék, a feljelentő KÁZÍRÁSOS levele "ELTŰNT" !!!

Gondolom, amikor érezték, hogy xarban vannak, akkor tettek arról, hogy valahogy "elkeveredjen", az ügy alatt se voltak hajlandók soha megmutatni a nyomozás érdekeire hivatkozva, azaz ismét egy zsákutca.


Hidd el, a megye legbefolyásosabb ügyvédje, és ráadásul családi ismerős valamilyen szinten. Nem túl valószínű, hogy ő át akarna rázni, csak óva int engem attól, hogy bármit tegyek, mert ahogy mondta amikor én háborogtam neki kb ugyan ezeken: "ne csinálj olyat, amiben esetleg már nem fogok tudni én se segíteni", pedig amiben már ő sem tud segíteni, az nagy gáz ... Ha ő nem, akkor itt a megyében nincs olyan aki rajta kívül még rendelkezne ilyen összeköttetésekkel.

Egy újabb undorító magyar vonás, nálunk nem az a jó ügyvéd aki hű de jól érvel és hű de talpraeett stb, hanem akinek baromi jó összeköttetései vannak.

Így is elintézett olyanokat, amiket aztán már leírni se merek, de szóval nem akármelyik ügyvédnek sikerült volna. Olyan szintű az ürge, hogy amikor éppen megint szórakoznak velem egy autóátturálás alkalmával és megemlítem a nevét, akkor mindjárt hangnemet váltanak, és kicsit visszavesznek magukból ... tehát tud valamit az öreg, ennek ellenére ...

Pedig nem vagyok egy megalkuvó típus, csak azt nem tudom, hogy van-e értelme szélmalom harcot folytatni ezekkel szemben, amikor az ember nyerési esélyei egyenlők a nullával. Én azt hiszem csak végletesen racionális vagyok.

Itt főleg én olyanra gondoltam, hogy nemzetközi, tök független testület elé vinni az ügyet lehetséges-e, de ... nemtom.

Hát hiába, vannak emberek, akiknek elég egy telefon, aztán történik valami, míg más ugyan ezért esetleg tök hiába harcol hosszú ideig, de hidd el, abszolút tapasztalatból adódó bölcsességből tanácsolta, meg ne próbáljak mozdulni ellenük, mert nagyon durván megütöm a bokám, és nem fog tudni mit tenni az érdekemben, mert akkor már arra is figyelnek majd.


Egyébként valljuk meg, adott esetben egy házkutatáskor mégis mennyi beleszólásom van? Azt "találnak" amit akarnak, és ez is az egyik pont ami miatt nagyon lebeszél. Nem akarom folytatni mert aztán átmegy rágalmazásba és még ebből is ügy lesz, de szóval tudnék mesélni. Elvileg az embernek joga van tanút, ügyvédet hívni házkutatásra, na most ezt nekem nagyon egyszerűen megoldották kétszer is, mert amint hívni akartam az ügyvédet, egyszerűen kiverték a kezemből a mobiltelefont, és széttaposták. Ennyi.

És tudok bármit is bizonyítani? Semmit. Ha feljelentést tennék emiatt, .... még lecsuknak mert szegény hivatalos személyeket megvádolom "hamisan", hiszen 9-en állítják, hogy ilyen ugyan nem történt.

Szóval tudjátok, amikor az ember megtapasztal ezer ilyen kis "apróságot", akkor valóban elgondolkodik, van-e értelme, mert teljes szélmalomharc.


A kérdésemet mégis azért tettem fel, hogy

1, lenne-e nagyobb esélyem, ha nagyon mesze átkérném az ügyet, pl. Sopronból Szegedre, hátha oda nem ér el a kezük, de még ebben se bízok teljesen

2, Főleg a nemzetközi lehetőségek érdekelnének, hogy annak milyen feltélei és esélyei lehetnek egy ilyen ügyben?

Itt ha teszek valamit, max lecsuknak másnap, aztán végképp annyi mindennek.


(apró kis aranyosság megint:

találtam ám én olyat az állítólag nálam lefoglalt holmik között, amit akkor láttam először náluk .... no comment)

Természetesen nem mondok én olyat, hogy ők tették oda vagy csereberéltek, nem nem dehogyis ...., iylet nem tesznek, tudom .... Édes jó istenem, nem hiszem el, hogy ebben az országban ma ez megy.

2009. aug. 7. 16:23
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló: egy ismerősöm ártatlan annak haverja a szurkáló. Bizonyíték a haver ellen (vér a pólóján, ujjlenyomat a késen), az ismerősöm 4 év letöltendő (majd 2 évet volt előzetesben) a haverja pénzbüntetés és végig szabadlábon. És mindez miért? Mert a kedves haver, azt mondta hogy ő ártatlan és az ismerősöm a szurkáló. A bizonyítékok ellenére a szurkálónak hittek.


Én a helyedbe feljebb mennék. Az országos rendőrkapitányságra, több levél, és ha nem tesznek semmit, akkor média. Borzasztó lehet ez neked, annyira igazságtalan az élet. Bízom benne, hogy jobbra fordul a sorsod, én nagyon szurkolok neked.

2009. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lepődök meg, de engem is felháborít ami veled történt.

Nem vagyok jogász vagy ilyesmi, de pár tanácsot próbálok adni, h én mit tennék:

Összegezd hogy mid van, az alapoktól/elejéről. Szóval vázold magadban a helyzeted, hogy mit veszíthetsz.

Család? Lakhely? A szabadságot hagyd utolsóra, ha azt bukod, akkor mit fogsz veszíteni, úgy értem.

Segít mérlegelni hogy hogyan dönts a továbbiakban. Amikor a thepiratebay.org-ot perelték és börtönbüntetés forgott a kockán ők az egész országot beperelték.

Ha jól vettem ki írásodból, rádállítottak bár kémet vagy mit. Mond az ügyvéd ismerősödnek, hogy derítse ki hová vezetnek a szálak - ki áll ennek a hátterében. A rendőrök utasításokat hajtanak végre.

Na ha minden kötél szakad én valahogy tényleg azon lennék hogy minél több emberrel tudassam, de a médiával óvatosan, azt mondanak amit akarnak és ha ők csak egy kicsit is bemocskolnak, na akkor aztán öreg korodra talán lekopik a hírnevedből, de addig...

2009. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam amit írtál.A végére eszembe jutott pár kérdés amit sehogy sem értek.Írtad,hogy "Két éve egy névtelen levél miatt (feltehetőleg diákok szórakoztak)" alapján indult az egész ügy..1.Elég egy névtelen levél?hisz akkor bárki bármikor írhat ilyen levelet az ellenségéről.

2.Hol vannak azok a "lányok" akiket állítólag beszerveztél prostinak.Ha jól gondolom akkor 15-18 éves diáklányokról van szó..Volt olyan lány akit kikérdeztek,nőgyógyász megvizsgált,pszichológus beszélt velük?ha egyik lány sem vallotta azt,hogy bántottad,kényszerítettek,akkor miért nem állt le az ügy?

3.Miért nem jártak utána a levélírónak?A névtelen levél író csak a kívülállóknak névtelen,de a rendőrségnek adatokat kellett volna szerezni a levél íróról.

4.A kollégák közül hányan álltak ki melléd,és védtek meg??

Azért én nem hagynám ennyiben,mert jogtalanul bántak veled...Mindenképpen feljelenteném azokat akik rágalmaztak,főleg a névtelen levélírót.

2009. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%
Nyírd ki őket a g_cibe'!!!!!!!!!!
2009. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Média segíthet és ronthat is a helyzeteden.

Mivel akkor országos nyilvánosságot kap a dolog, így az országban sehol nem vesznek fel.

Szerintem költözz el vagy költözz külföldre, ez lehet az egyetlen megoldás.

2009. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!