Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen mit kaphatok nagy...

16 évesen mit kaphatok nagy értékű csalásért?

Figyelt kérdés
Milyen szankciókkal lépnek fel egy 16 éves ellen ha sikerül bizonyítani hogy egy nagy értékű csalást hajtott végre.(több tízmillió forint)
2012. szept. 17. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen kategóriába tartozol. Az ejnye-bejnyétől, tizenöt évig.
2012. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
életfogytiglan-t
2012. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

előző vagyok.

Ja bocsi nem életfogytiglant,azt gyilkosok kapnak.


Csalásért,

hmm,asszem pénzbüntetés,felfüggesztett,ritkán 2-8 évi t. szabadságvesztés(letöltendő).

De a börtön ritka mondom.

2012. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Jó zsíros börikét. Vazelint vigyél magaddal.
2012. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
legyél ügyes, hogy ne kapjanak el
2012. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ilyent ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést mikor álmodtat magadnak???
2012. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jövőre miniszter lesz!
2012. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tomala ***** válasza:

Először is a bűncselekményből származó vagyont elkobozzák, a sértettek később ezt visszakapják. Amennyiben ez nem elég a sértetti kárigények kielégítésére, a fennmaradó részt polgári perben követelhetik őled, de ez más tészta.


A büntetőperben "több tízmilló forint" az vagy "jelentős értékre" vagy "különösen nagy értékre" elkövetett csalás (nem mindegy). A megítélést az is befolyásolja, hogy egyszeri elkövetésről van-e szó, vagy üzletszerűségről, illetve bűnszövetségben csináljátok-e, stb.


Gőzöm sincs, hogy az előző hozzászólók által írt büntetési tételeket honnan vették.

Esetedben a lehetséges legenyhébb tényállás (jelentős kárt okozó csalás) 1-5 év büntetést von maga után,

a legsúlyosabb (különösen nagy kárt okozó csalás bűnszövetségben/üzletszerűen) 5-10 év.


Hogy letöltendőt szabnak-e ki, az az ügy pontos körülményeitől is függ, de ha egy fiatal lenyúl ennyi pénzt, ott én nem tennék arra pénzt, hogy megússza felfüggesztettel. Ráadásul a súlyosabb esetben nincs is lehetőség felfüggesztettet adni.


Azt is jó tudni, hogy a fiatalkorúak büntetés-végrahajtási intézete a legbrutálisabb hely. Messze rosszabb egy felnőtt fegyháznál is. A kamasz fogvatartottak tomboló hormonjai rendszeres veréseket, kínzásokat és szexuális erőszakot eredményeznek a falakon belül, szóval ezt érdemes belekalkulálni.

Én a tököli intézetet láttam belülről, nem ajánlom.

2012. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Ne ilyesztgessétek már.

Ha első ügy , nincs priuszanem igen kap letöltendőt.

2012. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Sok mindent. De szerintem azt ne nézd, hogy 16 vagy. A tárgyalás úgyis elhúzódik addig amíg nagykorú nem leszel :)
2012. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!