Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon kérnek bárkitől...

Milyen jogon kérnek bárkitől is fényképes önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Az már nem diszkrimináció,ha valakit nem a tudása illetve tanulmányai és tapasztalata alapján vesznek fel egy munkahelyre,hanem a kinézete alapján?
2012. aug. 31. 16:58
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
82%
De, szerintem is diszkrimináció. Nekem aztán magyarázhatja akárki, hogy azért kell a fénykép, hogy könnyebben visszaemlékezhessen az interjúztató, hogy melyik is voltál te a kétszáz közül aznap; de ez itt Magyarország, ilyet nem veszek be. Olyan munkakörökre is kérik a képet, ahol nem is kell emberekkel találkozni; azért jó lenne már, ha nem képzelné magát mindenhatónak a munkaadó. És akkor azt még nem említettük, hogy azt is elvárják, hogy profi minőségű legyen a kép, tehát (ha nincs ismerősöd) menj el fényképészhez, fizesd ki, egy munkanélkülinek ez egy picikét teher.
2012. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

"amúgy ne a teljes lakosságra vetítsd az internetfelhasználók számát, hanem a munkaképesek számára.. Ami kb 6 millió."


Viszont okoska törp azt hogy szűröd,hogy az 5 millió internetfelhasználó közül hány munkaképes?

2012. aug. 31. 18:42
 33/44 anonim ***** válasza:

Korrekt és normális munkáltató legalább két elérhetőséget feltüntet az álláshirdetésben, hogy ha esetleg valami csoda folytán még sincs net, akkor telefonon, levélben, vagy személyesen el tudja érni a jelentkező.De persze legegyszerűbb munkáltatóéknál a titokzatosság homályába burkolózni, miközben ő a jelentkezőről mindent tudni akar.Legjobb az lenne, ha személyes elérhetőséget is megadnának, aki akar az sétáljon be acéghez érdeklődni.Fura mód ezt ajánlják fel legkevesebben.Ilyenkor mindig felötlik benne, hogy van valami takargatni való.

Lehet, hogy én vagyok túl bizalmatlan, de erről is ők tehetnek.Az újabb szokás, hogy ha jelentkezem valahol, mg alig köszönnek, már kérdezik:hány éves vagy?Gyerek van?...Szánalmasak.

2012. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen jogon kérnek bárkitől is fényképes önéletrajzot?"


Már elnézést de ez nagyon felesleges és buta kérdés.


Most komolyan, jobb lenne ha kép nélkül hívnának be állásinterjúra és ott derülne ki, hogy nem is kellesz?

Így feleslegesen utazhatnál, és egy csomó pénzt és időt veszítenél.

Amúgy meg a munkáltató (főleg ha magán cég) úgyis azt vesz fel akit akar ehhez végül is joga van.

Ha neked lenne céged, Te is ezt tennéd.

Egyébként álláspályázatoknál sokkal durvább dolgok vannak ennél.

2012. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%
Vicc a kérdező meg a kérdés is.
2012. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan, jobb lenne ha kép nélkül hívnának be állásinterjúra és ott derülne ki, hogy nem is kellesz? "


Tudod jobb lenne, ha papírzacskóval a fejemen hívnának be állásinterjúra és miután döntöttek, levehetném a zacsit.Nem azért, mert ronda vagyok, szó sincs róla, csak igazságosabb és logikusabb lenne, ha nem a fizimiskám alapján választanának egy munkakörre.

Nehogy már a fotóm alapján dőljön el kellek-e vagy sem.EZ magyarország..

Igen, cigány szűrő, másrészt szerintem a kort is tesztelik ez alapján,meg még ki tudja mit.Ráérősebbek a facebookot is átkutatják a jelentkező után, sőt, van amelyik még grafológussal is konzultál(van idejük).Az ember esze megáll!És mindezt azért a nyamvadt kb 3 hónapért, amennyire felveszik a jelentkezőt, mivel többnyire addig jár utána támogatás.

2012. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
92%

"azért jó lenne már, ha nem képzelné magát mindenhatónak a munkaadó"


Ti kapattátok el őket, azzal, hogy körbeudvaroljátok. Tőlem mért nem kér egy se képet?

2012. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
95%
ne ragassz fotot. es te leszel a legszembe tunobb.
2012. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell már mindenen hisztizni, az ég szerelmére. Nyilvánvaló, hogy az ember megítéléséhez szervesen hozzátartozik az, hogy lásd az arcát, a tekintetét, ha csak képről is. Amíg nem láttad valakiről, hogy néz ki, addig nem tudsz róla semmit, illetve miután megismerted az arcát, sokszor minden, amit korábban tudni véltél róla (olvastál róla, tőle stb.) más perspektívába kerül. Természetes tehát, hogy kérnek képet.


Amúgy nemrég pályáztam egy ír céghez olyan melóra, amit neten kell csinálni, tehát az életben nem is találkoznék velük személyesen, és még így is kértek képet.

2012. szept. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
9%
Doktorrossz belőled komolyan ki is nézem, hogy egy ír céghez pályázol. Belőled kihalt már minden emberi tartás.
2012. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!