Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon kérnek bárkitől...

Milyen jogon kérnek bárkitől is fényképes önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Az már nem diszkrimináció,ha valakit nem a tudása illetve tanulmányai és tapasztalata alapján vesznek fel egy munkahelyre,hanem a kinézete alapján?
2012. aug. 31. 16:58
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
19%

Nem, ez a természetes. Ugyanis hiába lenne meg a megfelelö végzettsége, ha pl. ápolatlan, nem szimpatikus, stb. Ugyanis senki nem tud tartósan együtt dolgozniolyan munaktárssal, aki ellenszenves.


Ha több jelentkezönek van azonos kvalifikációja, akkor éppen az ilyen apróságok döntenek.


VIszont hiába van akármilyen szuper fotó, ha nincsnek meg az egyéb feltételek.

2012. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 bumbi02 ***** válasza:
36%
Például sok helyen, sok állásnál számít a kinézet is. Ahol a vevőkkel, ügyfelekkel, vendégekkel közvetlen kapcsolatba lép az alkalmazott, ott igenis fontos a külső. Ne egy ápolatlan külsejű, 12 piercinggel telenyomott, tetovált valaki legyen például a banki ügyintéződ. Nem azért, mert ha így néz ki akkor, kevesebbet tudhat mint a másik, mert nem, hanem azért, mert a bank arculatához nem mennek az ilyen emberek.
2012. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
17%
Nyugaton dolgozó ismerőseim szerint ez csak nálunk divat, igaz, az itthoni HR-képzés gyengeségére vezethető ez vissza.
2012. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem olyan munkáknál kérnek fényképet ahol szükség lenne rá.Pl egy sima gyári betanított munkához is kérnek abszolút indokolatlanul.Egy képről nem tudod meg,hogy mennyire ápolt valaki.

A magas lóról kéne leszállni ugyanis elvárás az van bőven csak a fizetés nincs sehol.

Azon kívül pedig régen sem kértek fényképet mégis többen dolgoztak mint most.

2012. aug. 31. 17:16
 5/44 bumbi02 ***** válasza:
34%
Valószínűleg nem a kép miatt dolgoznak ma kevesen, nem egy olyan dolog, amibe bele hal az ember, ha csatol egyet.. Mellesleg Németországban és Ausztriában is elvárták tőlem a fényképes önéletrajzot. Pedig konyhai állásról volt szó, ahol nem találkozom a vendégekkel.
2012. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
78%
Kalergi: nem tudom, HOL nyugaton dolgoznak az ismeröseid, én Németországban élek régóta. Itt még a legegyszerübb munkákhoz is fényképes jelentkezést várnak el, anélkül még kukásnak sem vesznek fel.
2012. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%
anno olvastam, hogy egy személy név és fénykép + nem nélkül adta be az önéletrajzát, hogy a szakmai tapasztalatai alapján vegyék fel, előítélet nélkül
2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
10%
Semmilyen jogon és nem is vagy köteles senkinek ilyet adni.
2012. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
25%

Ezt részben azért is kérik, mert egy nap mondjuk bemegy 20 ember állásinterjúra aztán így később az elbeszélgetés után könnyebb azonosítani fénykép alapján, h ki kell nekik, mint név után.

HR ismerős mondta, van benne logika, amíg egy ismeretlen társaságban vagyok én se a név, hanem a kinézet alapján határozom meg, h ki kicsoda.

2012. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 bumbi02 ***** válasza:
90%

Semmilyen jogon és nem is vagy köteles senkinek ilyet adni.


Ahogyan ők se kötelesek téged felvenni.

2012. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!