Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet feljelenteni a...

Pilu78 kérdése:

Hol lehet feljelenteni a munkáltatót ha nem adott bérkompenzációt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet őket ezért feljelenteni,mert a kormány nem tette kötelezővé.Az a munkáltató aki ezt nem teljesítette,kimarad bizonyos kedvezményekből.Én legalábbis ezt olvastam/hallottam.
2012. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jóistennél.
2012. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bérkompenzáció? Van ahol még bért sem adnak :-(


Legutóbbi munkahelyem az Alstom alvállalkozón keresztül alkalmazott, majd persze nem fizetett ki, és a szerződés is kamu volt. A szerződés alapján megszüntették a "munkanélkülimet", ott semmi ne tűnt fel senkinek. (Mai napig nem értem, ők miért nem néznek utána hivatalból, hogy valós e a cég, fekete listán van e, stb.?)

Az Alstom mossa kezeit, mert nem ő alkalmazott. A vállalkozó pedig eltűnt. Akivel az Alston kötötte a szerződést az egészen más, mint aki minket odavitt. :-(( Akivel a szerződést kötötték, azt állítja ő nem tudott az egészről. :-(


Előtte a közmédiában dolgoztam. Ott se tartanak be minden szabályt, törvényt. :-( Visszaírják a szabadságokat, pihenőnappá, hogy ne keljen kifizetniük. Hasonlóan tesznek néha a betegállománnyal is. Nem fizetik ki, pihenőnappá írják át, és azt állítják, arra nem jár táppénz.

Hónapokig tárgyalnak a szakszervezetekkel a kafetériáról, majd csak fél évet adnak. De megszabják mit választhatsz. A bérelszámolás követhetetlen. Olyan bérpapírt adnak, amit senki nem tud értelmezni. Nincs ember, aki rájönne, hány munkaórát, mennyi túlórát stb. fizettek ki neki. Volt rá példa, hogy hónap elején bérelőleget fizettek, majd azt levonták a nettó és a bruttó bérből is (tehát kétszer). Nem fizetik ki a fizetett ünnepeket sem. Aki panaszkodik annak azt mondják jelentse fel a tévét, de utána keressen más munkahelyet azonnal. :-(

Elbocsájtottak ezer embert múlt évben, az ott maradtak még kevesebb pénzért (mert lecsökkentették a pótlékokat, a kafatériát) háromszor annyit melóznak.

És ez az állami közmédia. Ha ott nem tartják be a törvényeket, mit várhatunk a kisvállalkozóktól? :-[[[

2012. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!