Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos vagy sem?

Jogos vagy sem?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak már vagy 13 éve,ma pedig anyám azon vitatkozik velem(Mondjuk nem értem,hogy nekem ehhez mi közöm),hogy apám nem fizette őt ki a házból.Anno apám örökölt egy házat,majd a házasságuk alatt ehhez építettek hozzá,erről viszont nincs semmilyen papír,úgy értem,anyám neve nem szerepel sehol.Tényleg beadhatja és követelheti az ő részét?
2012. jún. 21. 12:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A ház apád különvagyona, de minden, amit a házasság alatt ráköltöttek, az közös: a törlesztés, a felújitás, a hozzáépités.


De ezt a váláskor kellett volna rendezni, Nem hiszem, hogy ennyi év után lehet igénye erre.


A legokosabb, ha a birósái ingyenes panasznapra bementek, és ott kértek felvilágositást.

2012. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat.Utána nézek ennek az ingyenes bírósági pansznapnak és elviszem,másként úgysem nyugszik meg.
2012. jún. 21. 13:13
 13/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy közös megegyezéssel rendezték a vagyonjogi helyzetet, és kapott mást a lakás helyett. Akkor már nem fog tudni mit tenni.
2012. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsó...

Rákérdeztem,és igen közös megegyezéssel rendezték a vagyonjogi helyzetet,állítólag egy garzont kellett volna kapnia,viszont sem azt,sem pénzt nem kapott.

2012. jún. 21. 13:37
 15/17 anonim ***** válasza:

sajnos késő lesz a bírósághoz fordulni,akkor kellett volnaamikor nem kapta meg a garzont.

Miért nem tette?

2012. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tulajdoni igények nem évülnek el, így bármikor kérheti a jogos tulajdoni részét. Amit megállapíthatnak az épület értéknövekedésének fele. Ismerek olyan ügyet, ahol az egyik fél válás után 10 évvel kérte tulajdoni részét és meg is kapta.
2012. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha építkeztek, ahoz kellett építési engedély, így megállapítható, hogy vagyonközösség idejében épült-e.
2012. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!