Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogos? Vagy Jogtalan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos? Vagy Jogtalan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

E hónapban a párom postai úton feladta ex felesége részére az előírt gyermektartást, amit a címzett át is vett. Kommunikációs probléma miatt a munkáltatója is átutalta az összeget, így kétszer lett elküldve.

Az anya mindkét összeget átvette,de nem hajlandó visszaküldeni a jogtalanul átvett összeget és elutasító magatartást tanúsít arra a lehetőségre is ,hogy a következő hóra (júliusra) járó kötelezettségként elfogadja.

Kérdésem az: mi a teendő ilyenkor????-mivel a két összeg a jövedelem 80%-a, a bíróság viszont 40%-ot határozott meg.!

A válaszokat előre is megköszönöm!!

Tisztelettel.


2011. jún. 20. 06:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemutatja a befizetett csekket a munkahelyén a bérosztályon, és kéri, hogy a következő havit ne utalják el, mert ebben a hónapban már kéthavit megkapott az elvált feleség.Nem tarthat igényt többre, mint amennyit a bíróság megítélt.
2011. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem jogos. De ha az ex nem akarja visszaadni,akkor nem tehettek semmit. Hivatkozhat arra,hogy az apa a kötelező tartásdíjon kívül fizethet önszántából többet is. Ő ezt ennek vette.
2011. jún. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

ha van átvételi elismervény vagy bármi amivel lehet ezt bizonyítani mondjuk banki átutalással történt akk megúsztad a riherongy követelését. ha nincs akk bukta.


am megérdemelne a volt feleség egy kiadós verést.

2011. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom, a nők sokszor mit hisznek? A férfi megdolgozik azért a pénzért valószínűleg, szóval nem értem mért nem adja vissza, mikor lehet szüksége lenne arra a pénzre. Gondolom úgy gondolja, hogy a gyerek megérdemli. Aztán mennyit költ belőle a gyerekre? Még az USA-ban sem értem az asszonytartást. És ha sose megy férjhez, akkor ki tartja el? Szóval furák ezek a dolgok, és nem vagyok tényleg nem hímsoviniszta, de ezek nekem fura dolgok
2011. jún. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen mindkét pénzutalásról van bizonylat,az apa maradék (megélhetését biztosító)pénze a mindenkori legkissebb öregségi nyugdíjminimum alatt van,(azaz 27800Ft)

ami azt jelenti ,hogy erre a hónapra gyakorlatilag nem maradt csak 3700Ft.Ugy gondolom semmi esetre sem gondolhatja a nő hogy többet akar fizetni mert lehetettlen.

Telefonon közölte,hogy nem küldi vissza és igényt tart a következő havira is.A bírói végzés 2011.05.17-én születetz, amit tudomásul vettünk,azaz a jövedelem 40%-a 2 gyerek után a vagyoni és jövedelmi keretek figyelembevételével.

2011. jún. 20. 08:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Akik utalják az exnek a pénzt,ott be kell mutatni a csekket mely igazolja,hogy abban a hónapban kétszer lett utalva egy összeg.
2011. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogtalanul tart a nő igényt a plussz összegre. Tényleg el kell intézni hogy a következő hónapban ne kapjon. Az ilyen nő meg menjen a sunyiba. Azt hiszi hogy csak neki kell megélnie valamiből.
2011. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkáltató köteles levonni a következő havit is, kezesként felel, ha nem von, tőle levonathatja az ex. Ezt nem hiszem hogy vállalja. Szerintem a bírósághoz kell fordulni, hogy hozzon egy olyan végzést, miszerint egy x. havit nem kell a munkáltatónak levonnia. A magyar bíróságok gyorsaságát tekintve én ezt kb a decemberi hónapra kérném.
2011. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már bocsi,de pár kommentelővel nem igazán értek egyet...Oké,dolog,hogy az extől ez a viselkedés NEM VOLT JOGOS...de mivel nem tudjátok az előzményeket,így ne mondjatok véleményt a nőre...mindennek meg van az oka!!!Mellesleg a gyerektartásra szánt összeg baromira nem elég egy gyerek nevelésére!!!!KICSIT GONDOLKOZNI KÉNE,MIELŐTT ÍRTOK,ÉS MEG KÉNE HALLGATNI A MÁSIK FÉLT IS!!!NEM VÉLETLENÜL LETT OLYAN,AMILYEN... NE ÉRTSETEK FÉLRE,EZZEL NEM A NŐT VÉDEM,MERT EZ NEM VOLT KORREKT,CSAK KICSIT NÉZZETEK A DOLGOK MÖGÉ,MIELŐTT ITÉLKEZTEK!
2011. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!