Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos vagy sem?

Jogos vagy sem?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak már vagy 13 éve,ma pedig anyám azon vitatkozik velem(Mondjuk nem értem,hogy nekem ehhez mi közöm),hogy apám nem fizette őt ki a házból.Anno apám örökölt egy házat,majd a házasságuk alatt ehhez építettek hozzá,erről viszont nincs semmilyen papír,úgy értem,anyám neve nem szerepel sehol.Tényleg beadhatja és követelheti az ő részét?
2012. jún. 21. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
13 év után nem fogják komolyan venni, igazolni sem tudja.
2012. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
A váláskor kérhette volna, 13 év után hogy bizonyítja? miért nem kérte a vagyonmegosztáskor? Elfopgadta a vagyonmegosztást, 13 év után nem tiltakozhat ellene
2012. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Shaddark ***** válasza:

Elvben most már van olyan törbény (ami akkor még nem volt ha jól tudom) hogy a közös háztartásban élők közt közös a megszerzett vagyon. Mert amíg az egyik pénze pl. házépítésre ment, addig a másikéból éltek.

Hogy ez visszamenőleg vonatkozik-e ???

2012. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mivel 13 éve elfogadta a vagyonmegosztást és akövetkező 5 évben sem fellebezte meg
2012. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat,én is pont ezt mondtam neki,de nekem nem hitte el.Azt kaptam válaszul,hogy bizonyítani tudja,azt,hogy apám mikor örökölt és hogy az újítás a házasságuk alatt történt.

Igen,ezt én is tudom,hogy a házasság alatt szerzett vagyon közös,ha csak nem örökség.De ennyi év után én sem hiszem,hogy tehetne bármit is.

Kikészít,velem vitázik ilyeneken ...

2012. jún. 21. 12:42
 6/17 Shaddark ***** válasza:
53%

Majd az ügyvédje "helyrerakja"...

Hagyd rá szerintem, jobban jársz. Valószínűleg tüske maradt benne és nem bírja feldolgozni, azért emlegeti.

Lehet csa a fájdalmát akarja feldolgozni?

2012. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az örökség eleve nem válik közössé, az még házasság esetén is különvagyon.

Tehát a ház tényleg nem járt anyádnak. A felújítási költségek felét igényelhette volna, de 13 év után ez már felesleges.

2012. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Eleve, amit örökölt apukád, az az ő különvagyona, ergo nem része a házastársi közös vagyonnak.

Amit együtt hozzáépítettek (feltéve, hogy az a hozzáépítés nem apukád különvagyonából történt), az viszont közös vagyon lesz, tehát annak a fele illetné anyukádat.

A tulajdonjogi igény bár sosem évül el, de ezt bizonyítani is kellene tudnia, és minden bíró első kérdése az lenne, hogy miért nem a váláskor kérte a vagyonmegosztást?


Menjen el ügyvédhez, beszéljék meg a dolgot.

Nem értem, hogy tőled mit akar ezzel kapcsolatban...

2012. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen,biztosan fáj neki,ez az egész.Nem vagyunk könnyű helyzetben,de ezt akkor sem rajtam kéne kitöltenie.

Azt vettem észre,hogy féltékeny vagy inkább irigy apámra.Válás után lett egy élettársa,gyerek és tovább újítgatták az eddig említett házat.Az anyám pedig két éve agyvérzést kapott,azóta én viselem gondját.Szerencsére már nagyon sokat javult,remélem még fog is,az orvosok is bizakodóak.Mindent megteszek,hogy jó legyen neki,éppen ezért fáj,hogy vannak napok mikor ilyeneket hallgatok.Bocsánat a sok szövegelésért,de jólesett legalább kiírni magamból...

2012. jún. 21. 12:58
 10/17 Shaddark ***** válasza:

Nem bírt továbblépni :(

Sajnálom én is de ez van ha leragad az ember a múltbeli sérelmeknél, jönnek idővel a betegségek...

Sok kitartást neked :)

2012. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!