Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit kaphatok/kapha...

Szerintetek mit kaphatok/kaphatunk? Lent a többi! 24F

Figyelt kérdés
Egyik haverommal egyik 7végén be voltunk rúgva és be mentünk az egyik áruházba venni pár sört még és kibontottunk 17 db sört, de nem loptunk vettünk is sört! Kamera látta ezt felvette az egészet. Igazából annyi látszik az egészből hogy állok a polcnál és mozog a kezem de konkrétan a kamera nem látja azt, hogy valójában mit csinálok. Ugye a biztonsági őr vagy árú feltöltök vették észre sok kibontott sört és azok szóltak az illetékesnek. Feljelentett minket az áruház. Na és kaptam levelet és nem tudtam, hogy miért kell mennem a rendőrségre a nyomozó csaj kérdezte, hogy tudom-e mondtam, hogy nem. És elmondta meg is mutatta a felvételt. Ő azt mondta, hogy ő szerinte ebből nem lesz semmi komoly azon kívül, hogy megyünk bíróságra meg kell fizetni a 17 db sört és ennyi. Ő szerinte kapunk egy szóbeli figyelmeztetést de nem fognak minket megbírságolni csak a kárt kell rendezni. Ez így még jó is volna mert azt 3500 ft kb ki fizetjük ketten. Szerintetek igazat mondott a nyomozó csaj?
2012. jún. 18. 12:15
1 2 3
 21/25 kovpet ***** válasza:
90%

"nem loptam"? Szerintem ez rosszabb.

Lopni bűn, ez így jól van.

De a szememben nagyobb bűn, hogy viccből csináltad. Ha ellopod, legalább neked jó. Így meg senkinek nem jó. Remélem átmegy, hogy mit akartam mondani.


#11: Szabálysértésért lehet kapni börtönt? Erre mutass valami hiteleset légyszi. Nem értek hozzá, de érdekelne (mert nem így tudtam) és -ha nem haragszol meg- egy fórumos hozzászólás alapján nem hiszem el :) Köszi! (Komolyan érdekel.)

2012. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
90%

24 évesen ilyeneket csinálsz és itt félsz és xd-zel?


én is 24 vagyok és dolgozok meg sportolok.


nőj fel szerintem.

2012. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
kit érdekel h sportolsz
2012. jún. 18. 16:43
 24/25 anonim ***** válasza:

Én se hiszem el, hogy 24 éves vagy kérdező. Azaz elhiszem, azzal a kitétellel, hogy mentálisan enyhén retardált vagy...


Ennyire nem fogod fel a dolgok súlyát? Konkrétan az történt, hogy "brahiból" kárt okoztál valakinek a tulajdonában! (Az tökmindegy, hogy sör)

Ez pontosan ugyanaz, mintha én a kocsmából hazafelé poénból "beköszönnék" egy fél téglával az ablakodon. És miután lebuktat a köztéri kamera (amin csak annyi látszik, hogy mozog a kezem, de a repülő tégla nem), akkor mondanám, hogy "jól van öcsém, csak szórakoztam, kifizetem, ne hari".

Akkor ezek szerint te úgy gondolod, hogy ez teljesen rendben van??? Amennyiben igen, akkor írd meg a lakcímed, és egyszer arra megyek "szórakozni". Elvégre ez csak egy ablaküveg, nem sérül meg senki...


Mellesleg jól írja az ügyvédnő, hogy simán elképzelhető, hogy a garázdaságot is rátok húzhatja egy vehemensebb ügyész, mivel jó eséllyel 2 részeg fiatal nem csendben pasziánszozik és közben unottan söröket bontogat, hanem megvalósul a "kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartás, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen". Értsd: részeg hőbörgés, beszólogatás a többi vevőnek/alkalmazottnak, egy kis dobálózás, lökdösődés...


Mindezek mellett én is ajánlom, hogy a bírónak is ugyanezt mondd el, mint amit itt leírtál, akkor hátha tőle is fogsz kapni egy kis "fejtágítást", hogy a normális társadalomban mik a normák.


Nem a dzsungelben élünk, még akkor sem, ha téged majmok neveltek!

2012. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
elmondhatjuk, hogy balf.sz voltál :D és most már piti bűnöző is... höhöhö :D
2012. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!