Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit kaphatok/kapha...

Szerintetek mit kaphatok/kaphatunk? Lent a többi! 24F

Figyelt kérdés
Egyik haverommal egyik 7végén be voltunk rúgva és be mentünk az egyik áruházba venni pár sört még és kibontottunk 17 db sört, de nem loptunk vettünk is sört! Kamera látta ezt felvette az egészet. Igazából annyi látszik az egészből hogy állok a polcnál és mozog a kezem de konkrétan a kamera nem látja azt, hogy valójában mit csinálok. Ugye a biztonsági őr vagy árú feltöltök vették észre sok kibontott sört és azok szóltak az illetékesnek. Feljelentett minket az áruház. Na és kaptam levelet és nem tudtam, hogy miért kell mennem a rendőrségre a nyomozó csaj kérdezte, hogy tudom-e mondtam, hogy nem. És elmondta meg is mutatta a felvételt. Ő azt mondta, hogy ő szerinte ebből nem lesz semmi komoly azon kívül, hogy megyünk bíróságra meg kell fizetni a 17 db sört és ennyi. Ő szerinte kapunk egy szóbeli figyelmeztetést de nem fognak minket megbírságolni csak a kárt kell rendezni. Ez így még jó is volna mert azt 3500 ft kb ki fizetjük ketten. Szerintetek igazat mondott a nyomozó csaj?
2012. jún. 18. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Meg remélem rátok verik az eljárás költségét.
2012. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

ügyvéd vagyok, egy törekvő kis ügyész simán rátok húzza a garázdaságot, mert ez az. 3 évig terjedő. DE általában pénzbírság a sörök kifizetésén kívül.

És attól, hogy a nyomozó szerint nem lesz belőle semmi, még lehet, attól függ lesz e kedve az ügyésznek rátok húzni a vizes lepedőt.

2012. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor csak gondoljuk végig! 2 fiatal aki be van rúgva és söröket bontogat. És együtt működünk a bírósággal és nem tagadunk akkor miért kapnánk 3 évet? Ez azért röhej! Úgy, hogy mostantól azok írjanak akik tudnak értelmes válaszokat adni!
2012. jún. 18. 12:29
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Ember, olvasd el a Btk-t, minden tényállási elemet megvalósítottatok. És attól, hogy együtt működsz, ami szép és jó és enyhítő körülmény, attól még a törvényi büntetési tétele 3 évig terjedő. Ezzel, mint írtam nem állítom, hogy letöltendőt vagy akár felfüggesztette kapnál, reálisabb a pénzbírság.

De a büntetőjog nem úgy működik, hogy elkövetsz egy szabálysértést vagy bűncselekményt megbánod, együttműködsz és akkor el van felejtve,

A tetteknek következményei vannak. És hidd el nekem több ilyet láttam mint te.

2012. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Sörök lelki sérülést szenvedtek,majd lesz szembesítés is.
2012. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
17 bontott sör miatt csücsülünk 3 évet! De az aki meg késel valakit és kórházba kerül az nem kap semmit mert 7 napig volt a beteg kórházba!! XD:D Pár sör miatt szigorubb minden XD
2012. jún. 18. 12:36
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

A bíró saját mérlegelési körében dönti el a büntetést a büntetési tételen belül. Persze ha garázdaság lesz a vád. A 3évig terjedő azt jelenti, hogy 0tól 3 évig terjedhet. És az, hogy neked ez nem tetszik vagy röhejesnek tartod, attól még tény. Ha a bíróságon a garázdaság lesz a vád, a bíró fellapozza a btkt (nyilván képletesen, mert fejből tudja a büntetési tételeket) , megnézi, hogy ezeknek 0-3 év adható és az ügy körülményeire tekintettel dönt. A körülmények között van az is, hogy együttműködtél. De önmagában az együttműködés nem zárja ki a büntetést. Másrészt, szintén meglátod ha magad is elolvasod az ittasan való elkövetés súlyosbító körülmény.

Mindazonáltal a társadalomra veszélyesség alacsony fokára, a megbánásra valamint a túlzsúfoltságra való tekintettel (hacsak nem akar senki veletek példát statuálni és nem nagyon véresszájú) pénzbírságot fogtok kapni.

2012. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Ehhez csak azt fűzném hozzá, hogy emberölésért 5 évet adnak alapesetben, adócsalásért 7et. Bántja az igazságérzetet, attól még tény :)
2012. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Na most utolsó megijedtem! ha-ha Amúgy szabály sértés az egész!
2012. jún. 18. 12:40
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Minek kérdezel ha segíteni szándékozó emberek elmondják őszintén a dolgokat. Neked is van neted googlizz rá.

Javaslom a bíró előtt mutass egy kis alázatot és vegyél vissza a nagy pofádból. Ez a legjobb tanácsom számodra ami napon.

2012. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!