Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit kaphatok/kapha...

Szerintetek mit kaphatok/kaphatunk? Lent a többi! 24F

Figyelt kérdés
Egyik haverommal egyik 7végén be voltunk rúgva és be mentünk az egyik áruházba venni pár sört még és kibontottunk 17 db sört, de nem loptunk vettünk is sört! Kamera látta ezt felvette az egészet. Igazából annyi látszik az egészből hogy állok a polcnál és mozog a kezem de konkrétan a kamera nem látja azt, hogy valójában mit csinálok. Ugye a biztonsági őr vagy árú feltöltök vették észre sok kibontott sört és azok szóltak az illetékesnek. Feljelentett minket az áruház. Na és kaptam levelet és nem tudtam, hogy miért kell mennem a rendőrségre a nyomozó csaj kérdezte, hogy tudom-e mondtam, hogy nem. És elmondta meg is mutatta a felvételt. Ő azt mondta, hogy ő szerinte ebből nem lesz semmi komoly azon kívül, hogy megyünk bíróságra meg kell fizetni a 17 db sört és ennyi. Ő szerinte kapunk egy szóbeli figyelmeztetést de nem fognak minket megbírságolni csak a kárt kell rendezni. Ez így még jó is volna mert azt 3500 ft kb ki fizetjük ketten. Szerintetek igazat mondott a nyomozó csaj?
2012. jún. 18. 12:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Kedves jogzseni kérdező: a szabálysértés is büntethető letöltendővel. Btk. általános rész. Nem csak a bűncselekmény...

Remélem a hozzáállásod miatt megkapod a 3 évet (nyilván nem reális, de van rá esély)

2012. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

pont ezért érdemelnéd meg a felfüggesztettet is bőven. Nem érzed az egésznek a súlyát, még azt a kicsit se. ha jól megb.sznak, akkor majd megtanulod.


persze ha a bíró engedékeny lesz, akkor majd nagy arccal fogsz ide visszajönni, hogy "haha, nem kaptunk érte semmi komolyat!"

2012. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Remélem böribe kerülünk 1 évre. És majd az adozók pénzéből leszünk ott sör bontásért :)
2012. jún. 18. 12:48
 14/25 A kérdező kommentje:
De nagy cucc pár sört kibontani és ezt nagy dobra verni! Következő lesz, ki kell fizetni a kárt, és kapunk egy szóbeli figyelmeztetést és lehet némi pénzbírságot kapunk amit majd kérvényezek részletekbe! XD
2012. jún. 18. 12:50
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Tudod mit én szívesen tartanálak az adómból egy évig börtönben... Ment már rosszabb helyre is a pénzem.

Akarsz egy igazi jótanácsot: ezt így mondd már el a bírónak is, ahogy most itt nekünk vagy vidd el kinyomtatva ezt a beszélgetést. Akkor tuti még ő fizet nektek. KÉRLEK SZÉPEN mutasd meg neki is!!!!

Puszi

2012. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el nagy cucc:

1. vannak helyek, ahol a dolgozókkal fizettetik ki az ilyen veszteséget:

Ez több ezer forint és ha szegény minimálbéren van, lehet a családjától veszed el a kenyeret vagy a gyerekének nem tudja kifizetni az ebédet a suliban mert te így szórakozol.

2., ezért is drága minden, mert nem az áruház fogja viselni az ilyen kiadásokat, hanem áthárítja a mindenkori vásárlókra.

3, ha ennyire szarsz rá, akkor legközelebb poénból a kocsimat töröd fel, és akkor a férjem elkap és könyörögni fogsz, hogy a 3 évet üld le inkább.

2012. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
láma vagy utolsó! nem loptam nem öltem nem kocsit rongáltam! Attól, hogy ilyet csináltunk nem vagyunk bünözök nem vagyunk veszélyesek a társadalomra! Nem kell rossz embernek ítélni minket!!!
2012. jún. 18. 13:04
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a hozzáállásod miatt vagy veszélyes a társadalomra (nem a tetted miatt).

Nem érzed át, hogy hibáztál, hogy másnak baja lehet belőle. Vígan röhögsz a markodba, ahelyett, hogy kicsit magadba szállnál. Nem az a baj szerinted, hogy ezt tetted (másnak ezzel kárt és többlet munkát okozva)hanem csak a büntetéstől félsz. Ha nem lenne büntetés szerinted ez poén lenne, pont ez a társadalomra veszélyesség egyik mércéje. De mondom csak így tovább a tárgyaláson is! A bíró is tanult jogot, hidd el ő is tudja ezt!

2012. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
végül is, lehet csak simán gyerek vagy agyilag, olyan 13-14 éves szinten. akkor tényleg nem rossz ember vagy.
2012. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
amúgy ja, a bíró előtt meg majd szemlesütve fogtok megbánást tanúsítani kint meg röhögni mi? ott nem lesz ekkora arcos öcsi mi!
2012. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!