Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kéz törésért mennyit...

Ani88 kérdése:

Egy kéz törésért mennyit kaphatok? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az eset a következő: Lassan egy éve, hogy egy buliban egy csajt ellöktem (összevesztünk valamin) és ennek következtében eltört a keze és betört a feje. Ez ugye 8 napon túl gyógyuló sérülés, tehát súlyos testi sértésnek minősül. A közvetítői eljáráson megbeszélt összeget viszont nem tudtam megfizetni, úgyhogy most bírósági eljárás indult. A kérdésem az lenne, hogy kaphatok-e leülhető büntetést ez miatt?! Kérem, hogy valamelyest hozzáértők válaszoljanak elsősorban. Köszönöm
2012. ápr. 16. 16:26
 1/5 Lénike válasza:
55%
Igen kaphatsz leülhető büntetést, szerintem 1 év! Barátomnak is ilyen volt!
2012. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sanszos.


Egyszerűbb lett volna, ha csak leöntöd a piával, attól is kussolt volna, de így magadnak csináltál egy priuszt.

2012. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem voltál még büntetve és szánod bánod, akkor megúszhatod felfüggesztettel. Viszont a perköltséget állnod kell.
2012. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűtlen, hogy ilyenért letöltendőt adna bármelyik bíró. Ahogy korábbi is mondta, megbánást kell tanúsítanod, megmondod esetleg, hogy rossz anyagi helyzeted miatt nem tudtad az összeget megfizetni és ha nem volt korábban ügyed akkor szerintem esélytelen, hogy be kelljen vonulnod.
2012. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem is, hogy így lesz. Ugyanis tényleg nem azért nem fizettem neki,mert nem akartam, hanem mert nem bírtam. Én már a közvetítőin is, meg a bíróságon is megbánást tanúsítottam. És ez előtt semmi dolgom nem volt, semmilyen hatósági-szervvel. Valamint a gyerekemet is egyedül nevelem.
2012. ápr. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!