Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadják ilyen esetben ezt is?

Elfogadják ilyen esetben ezt is?

Figyelt kérdés

Egy éve kikértem a nagyszüleim háború alatt kötött házasságáról szóló papírokat. Nagyon megörültem, hogy egyáltalán megvolt, most tűnt fel, hogy csak hatósági bizonyítványt kaptam.

Ez önmagában igazolja a házasság tényét is, vagy mehetek vissza még egy papírért?


Hivatalos helyen kell igazolnom a nagyszüleim házasságát, ezért kérdezem.


A papír fejléce szerint hatósági bizonyítvány, szerepelek én rajta, mint kérelmező (és a szokásos személyes adataim), a kérelmezés indoklása, a nagyszüleim neve (más adatuk nem), a házasságkötés helye és időpontja.


Egy nagy kódexszerű könyvből nézték ki az adatokat, hogy pontosan ott mennyi adat szerepelt, azt nem tudom. Az aggaszt, hogy a nevükön kívül nem szerepel más személyes adatuk. VAgy lehet, hogy a negyvenes években még ennyi szerepelt csak?


2012. jún. 13. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A hatósági bizony elég neked annak az a lényege hogy közigazgatási szerv valamilyen tényt körülményt vagy egyéb adatot igazol az ügyfélnek. A hatósági bizonyítvány tartalmát ellenkező bizonyításig valósnak kell mindenhol elfogadni szóval akármit is akarsz igazolni jó lesz hozzá. Az hogy milyen adatok szerepelnek benne megtudhatod ha kideríted miből nézték ki és rákeresel a neten akkoriban én úgy tudom hogy vallást is beleírtak az nyilvántartásokba....
2012. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, a vallás miatt kaptam a hatósági bizonyítványt. Viszont nem tudom, hogy ez magát a házasság tényét is igazolja, vagy netán beleköthetnek abba, hogy "hát ez a Kis Marika és Nagy István lehet névrokona is a nagyszüleidnek". Mivel más adat nincs, amivel a személyazonosságukat bizonyítani lehetne. (Illetve születési anyakönyv van, de ugye az lehet két másik, ugyanilyen nevű emberé is).

A saját, "modern" házassági anyakönyvemben szerepel mindkettőnk neve, anyja neve, születési helye és ideje. Ez zavart meg.

Itt akadtam el.

2012. jún. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!