Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek elfogadják az...

Szerintetek elfogadják az alábbiakat? Elég lehet? Ismer valaki munkajogászt ez esetben?

Figyelt kérdés

Regisztrált munkanélküli vagyok. Több helyre adtam be pályázatot, szépen hívogatnak is be, reménykedem, hogy valamelyik csak sikerül. Viszont a munkaügyi központ kiközvetített, és ahova mennem kell ugráltak örömükben. KÉNYSZER hatására írtam alá a papírt, hogy vállalom (együttműködési kötelezettség) viszont nem akarok oda menni, mert remélem, hogy a másik két állás közül (amelyek sokkal jobbak mind fizetésben, mind körülményekben) megkapom valamelyiket, mert nagyon bizakodó volt a HR-es telefoninterjú végére, s személyes behívást is kaptam.


Ha nem vállalok bármit ahova kiközvetítenek megszüntetik a regisztrációmat, a járadékomat ha netalán mégse tudnék elhelyezkedni. (viszont muszáj, hogy megkapjam amíg nem találok, mert van egy kisgyerekem) Ez viszont 6 órás minimálbér alatti, világ végi (télen de jó kigyalogolni a végállomástól még pár kilométert) temetkezési vállalt.

Lelkileg már totál kész vagyok, enni sem tudok, rémálmaim vannak, egyfolytában bőgök és hányok felváltva. Ugyanis a felvételi jelentkezésemnél rögtön beültettek a leendő irodába. (keresztek, urnák és egyéb nyalánkságok)


Vagy idegösszeomlást kapok (ami tönkrevágja a további lehetőségeim) vagy amint munkába kéne állnom és aláírni a szerződést rögtön kérem a megszüntetőt is? Rettegek attól, hogy próbaidő alatt sem lesz hajlandó elfogadni azt, hogy ki akarok lépni(visszatartja az irataimat), mert már aznap ott akart fogni!!!


Sajnos azt nem lehet, hogy egyáltalán el sem megyek...bocsi hosszú lett, de kétségbe vagyok esve, hogy KÖTELES vagyok mindent elvállalni, még ha a lelki és testi egészségem megy tönkre akkor is.


2012. febr. 7. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd alá a temetkezésinél a munkaszerződést, de csak akkor, ha valami próbaidőt is kikötnek benne. Mondd azt nekik, hogy te nagyon bizonytalan vagy magadban, és ez nekik is jó.

Ugyanis a próbaidő alatt bármelyik fél - írásban - de indoklás nélkül azonnali hatállyal bármikor megszüntetheti a munkaviszonyt. Ekkor nem tarthatnak vissza.

2012. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de ebben szerinted mit tudna neked segíteni egy munkajogász? A törvényi feltételek világosak. A munkanélküli ellátásokat nem nem kötelező kérni (még akkor se, ha a te helyzetedből ez kényszerként jelentkezik, mert vagy az, vagy semmi). Viszont ha kéred, akkor annak a törvény szerint feltételei vannak, ilyen az együttműködési kötelezettség, hogy a felajánlott munkát el kell fogadni.


Ezen semmilyen jogász nem tud változtatni, a törvény az törvény. Vagy kéred az ellátást, de akkor vállalnod kell a feltételeket, vagy nem kéred, és akkor semmilyen kötelezettséged nincs, de akkor nem is adnak segélyt.


Egyébként ha nem hajlandó kiadni a papírjaidat, akkor rájuk kell uszítani a munkaügyi felügyeletet, más mód nincs. De nyilván a leendő helyeddel is meg lehet ezt beszélni, ha már ott tartasz, és megmutatva a munkaszerződésedet meg a felmondásodat, el lehet magyarázni nekik a helyzetet. Sőt, ezt akár az interjú alatt is említhetnéd, bár ez taktikai szempontból megfontolandó, mert lehet, hogy akkor már kevésbé problémás jelöltet választanak, ha még nem született döntés.


Mindenesetre én is voltam hasonló helyzetben, de nekem még a szerződés aláírása előtt megjött az értesítés a jó helyről, hogy felvettek, aztán már csak ezt kellett közölnöm a munkaügyivel. De ha nem jött volna meg, akkor aláírtam volna, és legfeljebb felmondok, a többit meg majd meglátjuk.


Ebben az időben azért lehet 1-2 napot csúszni, vagy akár többet is, ha van mondjuk orvos barátod, aki igazolja, hogy azért nem tudtál megjelenni, mert beteg voltál. De más nagyon nincs, és ezen a részén munkajogi jogász se tud segíteni.

2012. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!