Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felhatalmazást lehet írni...

Felhatalmazást lehet írni ilyen esetben? Elfogadják?

Figyelt kérdés
Van itthon egy üres felhatalmazáshoz szükséges papír, de van rajta egy halvány koszfolt. Az a helyzet, hogy ma elmentünk a postára felvenni az Amerikából a tesóm nevére utalt pénzt, de azt mondták, 30-60 perc, mire ki tudják adni, azt viszont nem tudtuk megvárni, sietnünk kellett. Megkérdeztük, ha a tesóm odaadja nekem az iratait, én felvehetem-e helyette, merthogy ő megy dolgozni, erre mondták, hogy nem - persze ez érthető. Na de egy picit koszos felhatalmazással átvehetem én a pénzt?
2012. márc. 27. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A pici kosz legyen a legnagyobb baj. Attól még kiadják. Viszont én úgy tudom, hogy a postára adott felhatalmazás csak akkor "igazi", ha a felhatalmazást vagy egy postás előtt (aki ezt a meghatalmazáson valahogy igazolja), vagy a postahivatalban írják alá személyesen a meghatalmazott és a meghatalmazó is, igazolva személyazonosságukat. Az, hogy otthon kitöltik, és a küldemény átvételekor odaadják, szerintem kevés, hiszen nem bizonyítható, hogy tényleg azok tették meg ezt a nyilatkozatot és írták alá, akik arra jogosultak lettek volna.

Tehát, ha a meghatalmazás a posta valamelyik alkalmazottja előtt történt, akkor az be lett regisztrálva a nyilvántartásukba, és ha nem is viszi a meghatalmazást, akkor is kiadják a személyi igazolványára. Ha nem így készült, akkor már nem vagyok benne biztos.

2012. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!