Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vodafone (és minden szolgáltat...

Vodafone (és minden szolgáltató) változtat az előfizetői szerződéseken a mobiladó miatt. Van jogom felbontani felük a szerződést?

Figyelt kérdés

sms ben írták hogy változik az előfizetői szerződé, illetve ez is benne állt:

Felmondási jog: 2003:C.tv.132(5)ászf 9.2.4


Ez azt jelenti szerződést bonthatok? vagy ők hivatkoznak erre hogy ők megtehetik hogy emelik a havidíjamat?

Anno volt egyi lyen már a vodánál régebben, hogy értesítés nélkül emelték a havidíjunkat, utólag már nem tudtunk reklamálni...most élnék a lehetőséggel végre hogy szerződést bontsak velük minden anyagi és egyéb következmény nélkül. Nem tudom van e lehetőségem erre, nem értek az ilyendolgokhoz, meg ugye minden szolgáltató emeli a tarifákat akkor most elvileg mindenki bonthat szerződést?


Segítene valaki a témában?köszönöm



2012. máj. 30. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Talán vedd elő a szerződést, ott írják hogy mikor bontható fel.

De arra tippelek igen.

2012. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A SZERZŐDÉSEM 2 éves és csak októberben jár le,de mivel ők buherálnak az előfizetésemmel és az én káromra igy nem tudom jogom van e felbontani..... nem tipre hanem konkrét válaszra vagyok kíváncsi tippelgeni én is tudok vagy igen vagy nem :S
2012. máj. 30. 12:01
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerződés módosítást elvileg mind a két félnek alá kell írni, tehát ha nem írod alá, nincs szerződés.
2012. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Azt persze nem hirdetik,hogy az értesítéstől számítva 15nap van jelezni a felmondási szándékot.

Ha nem jelzed,elfogadásnak minősül!

2012. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Minden egyoldalú szerződésmódosítás esetén meg lehet szüntetni a szerződést. 30 nappal előre értesíteniük kell. Persze nem fogják könnyen elengedni az előfizetőiket, de ne hagyd magad! Emiatt jópár fogyasztóvédelmi eljárás történt már.
2012. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
szuper köszönöm....ma derülnek ki a módosítások,de asszem el sem olvaom, holnap megyek szerződéstbontanni
2012. máj. 31. 05:42
 7/17 Nano Dream válasza:
Engem is nagyon foglalkoztatatna a dolog. Karácsonykor közvéleménmy kutatásból felhívtak, hogy válaszoljak pár kérdésükre. a végén megköszönték, és mondták h amiért válaszoltam kaptam egy havi internet elöfizetést ingyen. örültem is neki első honap rendben lezajlott. kaptam egy smst még honap közbe, hogy elhasználtam az internet 80 száza
2012. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Nano Dream válasza:

BOCSI

folyt.:

át, le is álltam vele. majd köv honapba automatikusan kaptam a netet, amit ki is számláztak. amit megint miért mikor nem is igényeltem, nem zavart, mert ugyis akartam, ugyan azt amit kaptam. itt is küldték az smst mikor már az internet forgalmam meghaladta a 80 %-ot. köv honapba már nem küldték az sms, így én a havi 1000 FT helyett 5000 -res számlát kaptam netre....... B...meg magukat Váltok, ha most lehet, mert én is ezt kaptam amit a kérdező is kérdez. szóval felmondhatom, bármilyen következmény nélkül meg is teszem, mert még van 1 év a hűségnyilatkozatból.

Akkor biztosan felmondhatom?

2012. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tonymontana válasza:

VI) A szerződés időtartama (9. fejezet)

1) Az egyoldalú szerződésmódosítással kapcsolatban az előfizetőt megillető jogok

Üzleti ÁSZF 9.2.4 Amennyiben Szolgáltató általi egyoldalú módosítás az Előfizetőre nézve hátrányos

rendelkezéseket tartalmaz, az Előfizető a módosításról szóló értesítés kézhezvételét követő 8 (nyolc) napon

belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult a határozott idejű Előfizetői Szerződés azonnali hatályú,

felmondására. Nem mondhatja fel a határozott idejű Előfizetői Szerződést ilyen esetben akkor, ha az

Előfizetői Szerződést a határozott időtartamból eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a

módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és

az Előfizető felmondja az Előfizetői Szerződést, a Szolgáltató az Előfizetőtől nem követelheti a szerződés

felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.


Lakossági ÁSZF 9.2.4 Amennyiben Szolgáltató általi egyoldalú módosítás az Előfizetőre nézve hátrányos

rendelkezéseket tartalmaz, az Előfizető a módosításról szóló értesítés kézhezvételét követő 15 (tizenöt)

napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult a határozott idejű Előfizetői Szerződés azonnali

hatályú, felmondására. Nem mondhatja fel a határozott idejű Előfizetői Szerződést ilyen esetben akkor, ha az

Előfizetői Szerződést a határozott időtartamból eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a

módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és

az Előfizető felmondja az Előfizetői Szerződést, a Szolgáltató az Előfizetőtől nem követelheti a szerződés

felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.

2012. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem mondhatja fel a határozott idejű Előfizetői Szerződést ilyen esetben akkor, ha az

Előfizetői Szerződést a határozott időtartamból eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a

módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. "


Ez a lényeg, gyakorlatilag senki nem mondhatja fel.

( a vásárláskor kapott kedvezmény a készülék ára volt, azt meg a mostani változás nem érinti.)

2012. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!