Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közgazdászok, mit szólnátok...

Közgazdászok, mit szólnátok egy ilyen társadalomhoz? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el attól, hogy emberi jogokat sért-e, az eu hagyná-e, az emberek megszavaznák-e, bonyolult lenne-e megcsinálni, de mi lenne, ha maradna a "csodálatos" kapitalizmus, meg a demokrácia, meg az adók, meg törvények nagy része is, de:

Minden évben, az állam elvenné azoknak az embereknek az összes pénzét, akiknek egy bizonyos határ felett van a vagyona. Ez egy jó magas összeg volna, szal az is lehet hogy évente csak 10-20 embert "nyúlnánk le". Ezek az emberek utána újra vállalkozni kezdhetnének, és biztosítva volna nekik egy magas nyugdíj+magas munkanélküli támogatás ha nem tudnának elhelyezkedni, és nyilván hősként kezelné őket az ország.


Ha a cégüket nem lehet vagy az állami szakértők szerint nem éri meg feldarabolni, akkor pl állami tulajdonba kerülne, amit esetleg tovább igazgathatna szép fizetés mellett az eredeti tulajdonos. (De a bevétel már nem az övé lenne, hanem fix fizetésért csinálná)


És mittudomén, ha egy nemzetközi multicég itt elérné ezt a szintet, akkor azt is le lehetne foglalni, azaz az itteni cégeit (esetleg lehetne nekik adni kis időt, hogy eltakarodjanak, és akkor nem vesztenének annyit :P). Ez nyilván azt jelentené, hogy eltűnnének innen a nagy multik. A szakértők esetleg kivételt tennének pl az informatikai cégekkel, vagy az olyan cégekkel, amelyeknek a felszámolása/kizavarása nem tenne jót az országnak.


Bár a legszebb az volna ha az egész világon ezt csinálnák a multikkal. :)


És nyilván volna egy szervezet, ami folyamatosan keresné az ilyen embereket, kutatná a cégek közötti kapcsolatokat, nem engedne meg kiskapukat, stb.


Szóval a kérdés: a kisvállalkozásokra, a munkanélküliségre, a gazdaságra, a fejlődésre ez milyen hatással volna? Meg lehetne e csinálni azt, hogy ez jól működjön? Még egyszer: a megvalósítási kérdéstől, az elfogadtatástól vonatkoztassunk el.



2012. máj. 6. 02:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

"Szóval lehetne bojkottálni ezen intézményeket, de ha még ehhez sem lehet embereket verbuválni, akkor hogyan tudnál itt forradalmat csinálni?"


De a multik bojkottálása kényelmetlen, hiszen drágább, körülményesebb bevásárolni, nem biztos hogy olyan jó a minőség, ráadásul végig ott van az orrod előtt, tehát kb olyan a helyzet, mint drogosok között leszokni a drogról... szinte lehetetlen. A multik megszüntetése viszont kényelmes volna, mert azonnal bejönne egy csomó pénz az államnak, miután egy multi megszűnt/kivonult, eltűnik a kísértés, és ahogy a southparkos részbe is történt (csak hogy erre is reagáljak): nőnek a helyére újak. Ha elég nagyra megnőnek, azokat is le lehetne aratni. És a cél nem az, hogy megakadályozzuk a sikeres vállalkozásokat, hanem pont, hogy segítsük őket. A cél, hogy pezsegjen a gazdaság, de megakadályozzuk azt, hogy kifejlődjön egy nagy öncélú szuper-parazita, ami elfolyt mindent maga körül.

2012. máj. 7. 17:51
 22/23 anonim ***** válasza:

“Mit mond a törvény? „Ne ölj!” Mivel mondja ezt a törvény? Kivégzésekkel!" (V. Hugo)


Remélem, érted a célzást:)

2012. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
ugye nem arra célzol, hogy az állam válna öncélú szuper-parazitává?
2012. máj. 7. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!