Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, ha egy kicsit "elvetem a sulykot" önvédelmet illetőleg?

Figyelt kérdés

ha megtámadnak és 8 napon túl gyógyuló sérülést okozok a támadómnak, aki nekem 8 napon belül gyógyuló sérülést okoz, akkor számíthatok valamilyen büntetésre? vagy bírságra? és ha tényleg, látszólagosan is nagy sérüléseket okozok neki, és mindezt közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek besorolt fegyverrel teszem? (gondolok én itt boxerre például) és számít-e az hogyha a támadó és egyben a károsult is kisebbségi tag? normális válaszokat kérnék szépen, felesleges a harcművészetekről regényt írni, mert az off!

14/F


2012. ápr. 19. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. amennyire tudom, csak a támadás mértékével megegyező mértékben védheted magadat meg. Azaz ha rád támadnak ököllel, nem lőheted le. Ez vonatkozik a boxerre is, azaz puszta kézzel jön rád egy ember, akkor te is csak puszta kézzel védheted magadat. Minden ennél durvább fellépés esetén téged vesznek elő.

2. Boxer súlyosbító tényező - miért is volt nálad?

3. A származás nem számít semmit, csak ha bizonyított, hogy a támadás azért valósult meg, illetve a védekezés során tanúsított ellenállás rasszista indítékok miatt volt sokkal nagyobb mértékű, akkor igen, ez is súlyosbító tényező (értsd: megtámad egy cigány ököllel, te megvéded magad - bíróság normálisan dönt. Ha egy cigány megtámad téged, te megvéded magadat, de miután kiütötted, és a földön fetreng, te meg még belerúgsz, és hangosan kiabálod, hogy "megdöglesz, te mocskos cigány", akkor az súlyosbító tényező rád nézve. Illetve ha egy méteres horogkereszt van tetoválva a hátadra, akkor már nehezebben magyarázod el a bíróságnak, hogy te csak a szükséges mértékben védekeztél ellene)

2012. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
"A támadás mértékével megegyező mértékben védheted meg magad." Hát igen a drága magyar igazságszolgáltatás.
2012. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
én eddig azthittem hogy az hogy a támadás mértékével megegyezően ellentámadás úgy értendő, hogy ha ő kézzel okoz nekem xy szintű sérülést, én bármivel, de csak xy szintű sérülést okozhatok neki.
2012. ápr. 19. 18:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

""A támadás mértékével megegyező mértékben védheted meg magad." Hát igen a drága magyar igazságszolgáltatás."


- a támadás elhárításához szükséges erőt ijedtségből, vagy felindultságból túllépheted!

2012. ápr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
rendben, akkor vegyük azt hogy túlléptem és jó időre harcképtelenné tettem a támadót. aztán a rendőrségen megtudják, hogy "illegális" fegyverrel léptem túl, akkor én azért külön büntetést kapok? és tegyük fel az ilyen mértékű védekezésem után gyorsan távozok a helyszínről. ez mennyivel súlyosbítja a helyzetem?
2012. ápr. 19. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

qkker! Na ez az, mert nem emlékeztem biztosan, hogy hogyan is volt a pontos szöveg, meg mintha változtatott volna rajta a Fidesz tavaly.

A 2. és a 3. pont viszont biztos, hogy igaz.

2012. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18:18! Igen és igen.
2012. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
18:19 mennyivel? re válasz igen? na. :) konkrétabb mennyiségeket, időtartamot stb. kérnék! :)
2012. ápr. 19. 18:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ússza meg, aki a rendőrt hívja. Enyhítő körülmény, mert úgy veszik, hogy te nem keresed a bajt. Aki viszont a földön hagyja a sérültet, az nagyobb büntetésre számíthat.


Úgyhogy ha kiütsz valakit, hívhatod is őket és akkor talán őt zárják el a világtól és te pedig vígan röhöghetsz rajta utána.


Bármiféle fegyver hordozását nem ajánlom, mert joggal feltételezik, hogy te szándékos bántalmazást vagy emberölést kíséreltél meg.

2012. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem az "elvetem a sulykot" a problema hanem, hogy miert volt nallad kozbiztonsagra kulonosen veszelyes eszkoz?


Szabalysertesert elovehetnek.

2012. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!