Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El nem végzett szolgáltatásért...

El nem végzett szolgáltatásért köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés
Szüleim meghaltak tíz éve a házuk üresen van, senki nem lakja így szemét sincs amit el kellene szállíttatni a kukás autóval. Mégis rendszeresen köteleznek a szemétszállítási díj kifizetésére. Már a polgármesteri hivatalnál is a szemetet szállító cégnél is bejelentettem hogy mivel a ház üres ezért nem veszem igénybe a szemétszállítást. Erre a válasz az volt hogy a szemetes autó minden alkalommal elmegy a ház előtt amiért köteles vagyok fizetni. Szerintem a volán buszok is elmennek a házak előtt akkor azért is kötelezhető hogy ez esetben fizessenek a lakok? Kérem javaslatukat a fentiekre hogy hogyan tudnám érvényesíteni az el nem végzett szolgáltatásért ne is fizessek.?
2012. márc. 8. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tudod valamivel igazolni,hogy az ingatlan lakatlan?Szerintem egy jogászt is megkérdezhetnél,de én még mindíg azt mondom,hogy ilyen törvény NINCS.Vagy ha van,mutassák meg.Mutassák meg szó szerint,hogy egy el nem végzett szolgáltatásért fizetni kell.Ismétlem:Van egy lista a kukáskocsiban,hogy kiknél kell megállni,és kiknél nem.
2012. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A helyi rendeletekben benne szokott lenni, hogy X Ft kommunális adót KÖTELEZŐ azoknak fizetni, akik helyi ingatlanok TULAJDONOSAI.


Gondolom a Kérdező örökösként tulajdonos.

És, ha tényleg van ilyen rendelet ebben az esetben is, akkor tulajdonosként fizetnie kell, használattól függetlenül, pusztán azért, mert így írja elő a helyi rendelet. (Amire egyébként törvényi felhatalmazásuk van az önkormányzatoknak.)

2012. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!