Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El nem végzett szolgáltatásért...

El nem végzett szolgáltatásért köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés
Szüleim meghaltak tíz éve a házuk üresen van, senki nem lakja így szemét sincs amit el kellene szállíttatni a kukás autóval. Mégis rendszeresen köteleznek a szemétszállítási díj kifizetésére. Már a polgármesteri hivatalnál is a szemetet szállító cégnél is bejelentettem hogy mivel a ház üres ezért nem veszem igénybe a szemétszállítást. Erre a válasz az volt hogy a szemetes autó minden alkalommal elmegy a ház előtt amiért köteles vagyok fizetni. Szerintem a volán buszok is elmennek a házak előtt akkor azért is kötelezhető hogy ez esetben fizessenek a lakok? Kérem javaslatukat a fentiekre hogy hogyan tudnám érvényesíteni az el nem végzett szolgáltatásért ne is fizessek.?
2012. márc. 8. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy van, akinek csak félig szokott lenni a kukája, amikor elviszik, akkor neki meg csak a szemétszállítási díj felét kellene fizetni, legalábbis így lenne igazságos. Csak ez nem megvalósítható.

Add ki albérletbe a lakást, és a lakók majd fizetik a díjat, neked meg lesz extra bevételed.

2012. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne kiadni albérletbe de fel kellene újíttatni ami vagy 4-5 millába kerülne, ami hiányzik nekem.
2012. márc. 8. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Törvény felhatalmazása alapján helyi önkormányzati rendeletek szabályozzák a szemétszállításidíj-fizetési kötelezettséget, és ha azokban nincs ilyen esetekre felmentés vagy kivétel, akkor igen. Annyit megtehetsz, hogy megnézed a rendeletüket, hátha mégis találsz benne valamit. (Az önkormányzat honlapján általában rajta vannak a rendeletek.) De nem muszáj kivételt tenni, és ha nem tesznek, akkor passz.
2012. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell. A szüleim a mellettem lévő házban laknak és mi is csak az egyik házra fizetjük a szemetet. Papíron az a ház ugyanis lakatlan és mindnyájan egy címre vagyunk bejelentkezve.

Azért kell a kérdezőnek fizetni, mert náluk sokan nem fizetik, nem tudják behajtani és valakire rá kell terhelni a pénzt. Mindenképp érdemes után járni, mert üres házra elvileg nem vethetnek ki szemétszállítási díjat.

2012. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2012. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell üres háznál szemétszállítási díjat fizetni hisz nem használod a szolgáltatást így nem vagy kötelező fizetni de ha ugatnak akkor se foglalkozz vele mert nem tudják behajtani csak akkor ha közmunkán dolgozol és úgy vonják le másképp nem tudják.Ha tovább kell fizetni hangoztasd még párszor az önkormányzaton hogy nem lakik benne senki nem vagy hajlandó fizetni.
2012. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni.Ha egy ingatlannak tartozása van,annak a szemetét nem viszik el,ez ugye világos.Na már most,erről egy lista van a gépkocsivezetőnél.Ahol gond van,ott meg sem állnak,ha nincs kuka kitéve,akkor meg pláne.Tehát ne engedd magad lerázni,mert ilyen nincs.Mutassák meg azt a rendeletet,hogy ez esetben is kell fizetni.Követeld,hogy azon a vonalon járó kukásautó személyzetét gyorsan kerítsék csak elő,és keressék csak meg a listát....
2012. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ae rendeletet a netten nem tudom megnézni nem találom, a jegyző azt mondja a szolgáltatónak a hatásköre ez mivel oda kell csekkeken befizetni a díjat. A szolgáltató a kérdéseimben megfogalmazottakra hivatkozik, de már azzal is fenyeget hogy a házra ráterhelik az adósságokat ami a szemétszállításból össze jön. Sajnos hogy ez ügyben nincs egy felettes eljáró szerv aki ezeket intézné.
2012. márc. 9. 08:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Adjátok el, ha nem laktok benne, akkor nem kell. Most egy darabig kb minimum 10-20 év ingatlanválság lesz, de lehet már ezek az árak stabilizálódnak hosszútávon.
2012. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ezt sajnos ki kell fizetni, volt egy ilyesmi ügyünk.

Viszont az Önkormányzatnál be tudod jelenteni elvileg, hogy most nem lakik ott senki, és nem kéritek ezt a szolgáltatást, akkor lehet, hogy a jövőre nézve nem kell majd fizetni.

2012. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!