Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt felsőbbéves jogász...

Van itt felsőbbéves jogász vagy vagy végzett?

Figyelt kérdés
a kérdést leírom ha lesz jelentkező.
2012. jan. 16. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van
2012. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dizus ***** válasza:
Van!A választ leírjuk ha lesz kérdés!
2012. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a problémám a nép kezdeményezésű népszavazásra irányuló aláírásgyűjtő ív beadásával van. Már kétszer adtam be az OVB-nek hitelesítésre, de mindig elutasítanak. Az indoklás mindig ez:


A beadványozó 2012. január 2-án aláírásgyűjtő ív mintapéldányát nyújtotta be az Országos Választási Bizottsághoz az országos népszavazásról és népi kezdeményezésről szóló 1998. évi III. törvény (a továbbiakban: Nsztv.) 2. §-a szerinti hitelesítés céljából. Az aláírásgyűjtő íven a következő kérdés szerepelt:


„Egyetért Ön azzal, hogy a jelenleg hatályos 1998. évi XXVIII. Törvény alapján aki állatkínzást követ el, csakis letöltendő szabadságvesztéssel legyen súlytható?”


Az országos népszavazás, illetőleg népi kezdeményezés során alkalmazandó aláírásgyűjtő ív tartalmát a Ve. 118. § (3)-(5) bekezdései, mintáját a Ve. 153. § e) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a 11/2008. (III. 1.) ÖTM rendelet melléklete határozza meg.

Az Országos Választási Bizottság a hitelesítésre benyújtott aláírásgyűjtő ív mintapéldányával kapcsolatban megállapította, hogy az nem felel meg a Ve.-ben meghatározott adattartalomnak, valamint a 11/2008. (III. 1.) ÖTM rendelet mellékletében lévő mintának. Az aláírásgyűjtő íven nem került meghatározásra az aláírásgyűjtés célja, azaz hogy az indítványozó országos népszavazáshoz vagy országos népi kezdeményezéshez kíván aláírást gyűjteni.


Az Nsztv. 10. §-ának e) pontja szerint a Bizottság megtagadja az aláírásgyűjtő ív mintapéldányának hitelesítését, ha az nem felel meg a Ve-ben foglalt követelményeknek.


Már direkt ki is kerestem ezt a tv-t de még így sem fogadták el. Szükségem van segítségre. Köszi

2012. jan. 16. 10:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Erre hivatkoznak, hogy ezek valamelyike nincs benne:


"(3) Valamennyi aláírásgyűjtő ívet a népszavazásra javasolt kérdéssel kell kezdeni. Egy aláírásgyűjtő íven egy kérdés szerepelhet. Az aláírásoknak a kérdéssel azonos oldalon kell szerepelniük.


(4) Az aláírásgyűjtő íveken a saját kezű aláírás mellett - az aláírás hitelességének ellenőrzése céljából - fel kell tüntetni a kezdeményező olvasható családi és utónevét, lakcímét, valamint személyi azonosítóját.


(5) Az aláírásgyűjtő ívet az aláírást gyűjtő polgár az aláírásával látja el."


De ha mindent jól csináltál a rendelet mintája szerint is, akkor el kéne fogadniuk.

2012. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

kezdeményező olvasható családi és utónevét, lakcímét, valamint személyi azonosítóját.


Rz azt jelenti, hogy az én adataimnak is ott kell rajta lenni?

2012. jan. 16. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én nem jogász vagyok, ezért nem tudom, ez jelenthet-e problémát, de a sújtható szó j-vel írandó, nem pedig ly-nal. Mindenesetre javítsd ki, biztos ami biztos.
2012. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én ezt is fontosnak érzem:


"Az aláírásgyűjtő íven nem került meghatározásra az aláírásgyűjtés célja, azaz hogy az indítványozó országos népszavazáshoz vagy országos népi kezdeményezéshez kíván aláírást gyűjteni."

2012. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ez a kérdés amúgy sem írható ki népszavazásra, mert büntetést csak a btk. szabhat ki, ezért módosítani kellene az általános és a különös részt is; maga a módosítás(amire irányul) alkotmány(Alaptörvény)ba és egy sor nemzetközi szerződésbe ütközik. De azért hajrá.
2012. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony, erre nem hiszem, hogy népszavazást vagy népi kezdeményezést egyáltalán ki lehet írni, büntetést nem lehet csak így megállapítani. Akkor a kérdésnek úgy kéne kb. hangzania, hogy egyetértünk-e azzal, hogy a Parlament módosítsa a Btk-t, és vegye fel XY bűncselekményt...

És igen, meg kéne határozni, hogy pontosan mit is akarsz ezzel az egésszel.

2012. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!