Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjasok eltartottak?

A nyugdíjasok eltartottak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 17:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem ők az eltartottak, ők megdolgoztak a nyugdíjukért, viszont van egy népcsoport akiket el kell tartani, és egyre többen vannak.
2012. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy kérdező, mert ennek megértéséhez kevés lenne az az idő, amennyit ez megér. A lényeg az lenne, hogy a jelenlegi nyugdijasoknak,mindig a most dolgozók keresik meg a nyugdijat. Mi akik már nyugdijasok vagyunk, mi a fizetésünkből minden alkalommal fizettük a nyugdijjárulékot. természetesen az évtizedekkel ezelőtti kifizetéseink most fabatkát sem érnének, de akkor mikor fizettük, akkor annak volt értéke. Aktiv koromba én "eltartottam" az akkori nyugdijasokat, de ennek ez volt a rendje. Akkor még volt munkahely és munkás. Most ott van a gond,hogy több az eltartott,mint az eltartó és ennek az oka az, hogy nincs munkahely. Bonyolult, de a nagyszüleidtől is megkérdezhetnéd. Valószinű többet tudnak mondani.
2012. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem eltartottak. Hivatalosan inaktívak (természetesen azok, akik nem dolgoznak mellette).
2012. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
És nem kellene elfelejteni hogy azért vannak hídak iskolák lakótelepek ezrei metro tömegközlekedés és az ország nem Etiópia szintjén áll mert ezek az emberek évtizedekig dolgoztak.
2012. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Másrészt nem kellene őket eltartani, ha a nyugdíjhoz szükséges min. 40 év munkájuk alatt általuk befizetett nyugdíj-járulékot az állam olyan helyre tette volna, ahol kamatozik, és megőrzi a mindennapi értékét az helyett, hogy teljesen másra, vagy magukra költötték volna el.

Most pedig azt szajkózzák, hogy kevés fiatalnak kell sok időst "eltartani". Ha nem qúrják el a pénzt másra, most nem kellene "eltartani" őket.

2012. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van jövedelmük.
2012. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nyugdijas vagyok ,amint a hozzászólásomba is emlitettem. 63 éves vagyok ill.multam és volt 42 év munkaviszonyom, ebben 92 nap táppénz és egy napig nem voltam munkanélküli. Szerencsésnek tartom magam , de nem válogattam a munkába pedig agyonképzett vagyok. Tehát a nyugdjunk azért tart ott ahol " most nincs", mert már nem korszerü, ugyanis ez a fajta a régi rendszer berendezkedéseire volt kitalálva. Kitalálva az összes olyan cafrangokkal, amik pótolták a nyugdijakat / utazási, eü, stb kedvezmények, gyógyszer támogatások stb//, mivel a szocialista bérezés nem arra volt ráállva,mint a kapitalista , hogy jó fizetés, jó takarékosság/magánnyug.pénztár/ és mikor eljön az idő, akkor visszakapom a megtakaritott pénzemet havi járandósággal. Ez nálunk ismétlem nem mehetett,mert más volt az egész nyugdijelszámolás szerkezete is. Ez a sokat emlegetett bedobó,kivevő. Ebből az lett,hogy többet veszünk ki, mint amit bedobnak. A bedobnak cimszó alatt tartoznának a keresők, amiből egyre kevesebben vannak, mint a kivevők pl.nyugdijasok. Egyes közgazdászok szerint, ha pl.most átreformálnák a nyugdij befizetéseket Pl. emlegetik a svéd modellt, akkor abból kb.2o év múlva lenne valami.De erre nincs idő, mert nincs megkarított pénz. Pláne ugy ,hogy a kormányunk elvette a megtakaritott magánnyugdijat is.
2012. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Az életnek és megélhetésnek van egy rendje, amely évszázadok alatt alakult ki. Ide tartozik az, hogy minden embernek a jövedelme után aktív (munkát bíró) élete alatt bizonyos összegeket félre kell tennie, hogy inaktív (munkát már nem bíró) életében legyen jövedelme. Ezt az elvet sokféleképpen lehet végrehajtani, több modell létezik. Fontos, hogy a modellnek mindig illeszkednie kell az adott közösség (ország) gazdasági viszonyaihoz és törvényeihez. Ezért például nálunk biztosan rossz a svéd modell. Nemcsak a nyugdíjasoknak, mindenkinek.

Ennek a modellnek a lényege, hogy a mindenkori befizetéseket úgy kell meghatározni, hogy a mindenkori kifizetésekkel egyensúlyban legyen. Alapvetően ez nálunk is így van, ezért van külön nyugdíjigazgatóság, ezért külön része ez a költségvetésnek. Az más kérdés, hogy múltbéli kormányaink, és különösen a mostani mindig szerették volna dilettáns, vagy szándékosan hibás intézkedéseikből származó hiányt innen pótolni. Most már van precedens, megtették. Nehéz megmondani, mi áll ellen gátlástalanságaiknak.

Egyébként ez, mint a gazdaság egyik alrendszere, nem független a többitől, egyensúlyhiánya a gazdaság más szegmenseinek hibás működtetéséből fakad, a demográfiától a munkanélküliségig, és a vállalkozási körülmények lehetetlen voltáig.

2012. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjasok letették az asztalra a magukét.

Csak a sok léhűtő lenyúlta azt.


Biztos, hogy van, akitől ha nem vonják le a járulákokat, elsörözte volna, de lenne, akinek ha nála hagyják, és beteszi az OTP-be a legbiztosabb alacsony kamatra, akkor most nem kéne majréznia, és mellette dolgoznia, mert éhen hal.


Úgyhogy szégyen azokra, akik ellopták.

2012. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%

"ők megdolgoztak a nyugdíjukért"


Már nagyon régóta nem fedezetalapú a nyugdíjrendszer, egyetlenegy forintért nem dolgoztak meg abból, amit kapnak.

2012. jan. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!