Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A holokauszt tagadása ma még...

A holokauszt tagadása ma még nem bűn, de mi van akkor, ha ha majd az lesz és valaki helyesli azt amit 'holokausztnak' hivnak?

Figyelt kérdés
Például: ha valaki azt mondja - Jól tették a németek.
2009. máj. 11. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
ez a kijelentés nem a holokauszt tagadása lenne
2009. máj. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez a holokauszt tagadás dolog nevetséges szerintem. Akkor én mostantól azt mondom 1848 nem is volt, semmilyen forradalom nem volt, én ezt nem hiszem el. Ezért nem büntet meg senki. Nem bírom felfogni se, hogy demokráciában megmondják az embernek hogy mit hihetek el és mit nem??? Mindenki azt hisz amit akar, nem? Ez olyan minthogy van aki hisz _Istenben, van aki nem. Nehogy már nekem megmondják hogy jehova legyek vagy katolikus, vagy szőke legyen a hajam vagy fekete.

Szánalmas hogy ezt akarják nekem megmondani. És igazad van amit írtál: ha kiállok és azt mondom, hogy igen volt holokauszt és csókolom a lábukat a németeknek hogy füstölögtek a kémények éjjel nappal, akkor mi van?? csak pillákolnának majd. Akkor mondja meg nekem valaki hogy ennek mi értelme.

2009. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Bűnnek számít-e, ha valaki felteszi a kérdést: miután 1990-ben "hivatalosan" is 4 millióról 1,1 millióra csökkentették az auschwitzi táborban elhunytak számát, miképpen lehetséges, hogy az összes, a háború alatt /vagy csak a koncentrációs táborokban?/ elpusztult zsidó száma mégis 6 millió maradt?

Miként lehetséges 6 millióból elvenni 2,9 milliót úgy, hogy mégis 6 millió maradjon?

2009. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Olyan, hogy holokauszttagadás nincs. Nem létezik. Illetve hülyeség. Én még igen kemény szélsőjobboldaliaktól sem hallottam azt, hogy nem deportáltak és öltek meg zsidókat a második világháborúban. Legfeljebb a számokkal és módszerekkel nincs minden rendben. Illetve az utána történt dolgokat kérdőjelezik meg, pl kárpótlás és egyebek.

Persze azért jó kérdés, hogy ha nem lehet se tagadni, se helyeselni, akkor mégis mit csináljak vele?

2009. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

nekem erre csak egy válaszom van: "más történelmi tényt miért nem tagadunk?" hallott már valaki olyat, hogy partraszállás tagadás?

elgondolkodtató...

2009. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Először el kellene már végre mondani az embereknek, hogy mi is történt pontosan! Mert amit ránk erőltetnek, azt már nem egy ember, tudós cáfolta és bizonyította, hogy nem igaz! Utána ha tudjuk, hogy tényleg hány ember és milyen körülmények között és nem utolsó sorben milyen nációból halt meg, akkor beszélhetünk a tagadásról is! Lehet, hogy akkor már nem is lenne ennyi ellenző?

Persze ha ezt büntetni akarják, akkor a kommunizmus bűneivel és annak tagadásával mi lesz? Trianon elhallgatásával mi lesz? stb.?

2009. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha elmondanák mi történt valójában, akkor legalább egy állam léte kerülne veszélybe. Ezt természetesen nem engedhetik meg maguknak.
2009. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!