Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyetemet is kötelezi a...

Az egyetemet is kötelezi a képzési szerződésem?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudtam jobban megfogalmazni a kérdést.


A lényeg az, hogy ugye többek közt a közgazdász szakok ktg. térítését is megemelnék. Na most engem tavaly felvettek fizetősre, csak most halasztottam egy évet, így jövőre kezdeném, mindegy a szerződésem érvényes. Itt vannak a legfőbb pontok:


- a képzés díja 1 100 000 Ft.

- képzési idő 7 félév

- az egyetem a ktg. térítés mértékét csak a hivatalosan elismert infláció százalékával növelheti

- minden túllépett félév után a hallgató a félévi képzési díj 1/3-át, vagyis 50 000 Ft-ot fizet.


Konkrétan ez a lényeg. Szóval a kérdés, hogy jogszerű lenne-e bármilyen egyoldalú szerződésmódosítás az egyetem részéről, ha bejelentené, hogy "bocs, innentől 300 000 a félévi ktg. térítés, mert a kormány így döntött". Vagy pedig ezzel védve vagyok a pénzügyi változtatásoktól?


2011. szept. 20. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az új szerződésekre érvényes természetesen. Ha szerződést módosítana, azt neked bejelenti és te lemondhatsz róla.
2011. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Az új szerződésekre érvényes természetesen. Ha szerződést módosítana, azt neked bejelenti és te lemondhatsz róla."


Ez az, tehát azt mondja, hogy 300 000 ezer, tetszik vagy nem? Ha azt mondom nem, azt mondja, jó, akkor nem tanulhatsz tovább. Szóval nem vagyok kisegítve.

2011. szept. 20. 16:13
 3/4 Panda Péter ***** válasza:
üdv a cudar valóságban.
2011. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem lehetne visszamenőleges hatállyal senki helyzetét nehezíteni.

Ez viszont már rég nem egy normál helyzet, úgyhogy passz.

Ez az egész csak egy tervezet még, nincsenek konkrétumot, nem tudunk válaszolni erre.

De én a helyedben (meg a magam helyében) már nem lepődnék meg semmin...

2011. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!