Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van a volt férjemnek ehhez?

Joga van a volt férjemnek ehhez?

Figyelt kérdés
3 éve elváltunk,én maradtam a házban a közös gyerekkel.Joga van a volt férjemnek idejönni napközben,amikor nem vagyok itthon számomra idegen emberekkel?Még a barátnője is volt már itt szétnézni.A házat nem miattam nem tudjuk eladni,olyan magas árat kér érte,hogy senki nem fizet ennyit.Azt mondta azért nem akarja eladni,mert ha saját külön házam lesz,nem jöhet ide akkor amikor akar.De valamit csak tehetek addig is,hogy ne járkáljon ide idegen emberekkel?
2011. aug. 23. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A férjed is tulajdonos? Fele-fele? Hogy szól a bírósági vagyonmegosztás? Ezeket jó lenne tudni a válaszhoz.
2011. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,fele arányban tulajdonos.
2011. aug. 23. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor ugyanannyi joga van mint neked.

Tudom, hogy rossz, de szerintem a szíved mélyén valahol te is tudod a választ.

2011. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Joga van.
2011. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha be van jelentkezve a lakcímre, akkor odamehet. Ha nincs, akkor nem, mert magánlaksértés (akkor is, ha van tulajdonrésze).


Ha fele-fele arányban vagytok tulajdonosok, akkor az eladás feltételeibe (pl. vételár) is ugyanannyi beleszólásod van.

2011. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ide van bejelentkezve.Nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 24. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem mehet be, mivel nincs oda bejelentve. Cseréltesd le a zárakat, és ne adj neki másolatot a kulcsokból...

Ha hepciáskodik, hívd a rendőrséget, el fogják zavarni.


Ha pedig tényleg irreálisan magas árat akar, te pedig kevesebbet is reálisnak tartasz, akkor csak peres úton fogtok boldogulni: Keresetet kell benyújtani az osztatlan közös tulajdon megszüntetése érdekében. Ez sajnos pénzbe kerül, nem is kevésbe (eljárási illeték, szakértői díj megelőlegezése, ügyvéd...)


A per során a bíróság a szakértő által megállapított forgalmi értéket figyelembe veszi, és a következő lehetőségek vannak:

1., Az egyik fél kifizeti a másikat.

Ha ez nem megy, akkor:

2., A bíróság ítélettel kötelezi a feleket az ingatlan értékesítésére, erre határidőt is szab, ha jól tudom.


Sajnos csak ennyit tudok, nem vagyok ügyvéd. :(

2011. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2011. aug. 24. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Berta a jól írta. Ha nincs bejelentve, akkor rendőrt kell hívni. Intézkedni fognak az ember eltávolítására.
2011. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha te is tulajdonos vagy, te is kereshetsz vevőt a saját tulajdoni részedre.

A tulajdonostársnak ebben az esetben elővásárlási joga van.

Ha találsz vevőt, van ajánlat, akkor azt az ajánlatot megmutatod a volt férjednek. Vagy megveszi tőled legalább ennyiért a részt, vagy eladhatod a jelentkezőnek.

(Más kérdés, hogy találsz-e valakit, aki megvesz 1/2 tulajdoni hányadot)


Az egészet eladni csak együtt tudjátok, vagy tényleg kérni kell a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését.

2011. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!