Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadom a lakásom, de nem...

Kiadom a lakásom, de nem fizetek adót utána. Lehet belőle bajom, ha az új bérlőt bejelentem tartózkodási helyre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 09:17
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
100%
Írjatok egy ún. használatba adási megállapodást! Ebben leírod, hogy a lakónak adod használatba a lakásodat, mivel te nem laksz benne, az állag megóvása céljából. Bért nem fizet. 2 tanú, aláírás, senki nem köthet bele.
2011. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ha valakit bejelentesz, majd később ki akarod rakni az albérlőt, elég nehéz kijelenteni. Egyik ismerősöm járt így. Ráadásul probléma esetén nehezebb is kirakni, mert be van jelentve.
2011. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szerződést írj, hogy baráti szeretetből-csak rezsiért adtad ki...De legjobb bevallani...Deni.
2011. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM, NAGYON HASZNOS VOLT AZ UTOLSÓ 3!!
2011. júl. 28. 10:29
 15/28 anonim válasza:
100%
Az én lakásom hivatalosan van kiadva. Nem olyan sok az adó, hogy megérné, ha bármi történne... Ha utánajársz, és tudod mit lehet leköltségelni, és hogy lehet "okosan" adózni utána, 50000 Ft-nál csak 6-7000 körül van. Tudom, hogy kisgyereknél gyed mellett ez is sok, de így vannak jogaid! Egyébként amikor én kiadtam, egy ingatlanközvetítőhöz fordultam, aki 3 nap alatt hozott legalább 5 bérlő jelöltet, volt olyan, aki szeretett volna bejelentkezni. Én inkább olyat választottam, aki számlát kért, és nem akart bejelentkezni.
2011. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno, amikor még béreltem lakást, és be is jelentkeztem (amúgy nem parkolhattam volna a környéken sem az autómmal), a szerződésben volt olyan pont, hogy a szerződés megszűnése/felmondása esetén hozzájárulok ahhoz, hogy a tulaj az önkormányzatnál kijelenthet a lakásából. De szerintem a tulajnak ehhez akkor is van joga, ha nincs ilyen pont.
2011. júl. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Igen, a tulajnak akkor is joga van kijelenteni a lakásából bárkit, ha ez nincs rögzítve a szerződésben. Ám ha a bérlő, rokon, ismerős, akárki önként nem jelentkezik ki, akkor bonyolultabb a dolog: fiktívvé kell nyilváníttatni a címet, ami pénzbe kerül; ill. írni kell egy kérelmet hozzá két tanúval, akik igazolják, hogy az XY nevű egyén nem tartózkodik életvitelszerűen a lakásban.


A lakásból való "kirakással" kapcsolatban csak ismételni tudom magam: A lakcímre való bejelentés nem nehezíti meg a dolgot; bejelentés nélkül, sima szerződéssel vagy akár anélkül is a bérlő / használó van birtokon belül, tehát a birtokvédelem őt illeti meg mindaddig, amíg a bíróság nem rendelkezik a lakás elhagyásáról. Tehát ha a bérlő / használó bármilyen okból nem hagyja el a lakást pl. egy felmondás esetén határidőre, a tulajdonosnak csak a peres út marad.


A rendőrség nem avatkozik közbe, az önbíráskodás pedig bűncselekmény.

Belinkelek néhány hasznos cikket egy hasonló kérdésre adott válaszomból:


[link]


[link]


[link]

2011. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
51%

És még egy cikkrészlet, ugyanabból a magazinból:


"Kérdés

Lejárt, határozott idejű bérleti szerződésnél a bérlő nem hajlandó sem szóbeli, sem írásbeli felszólításra kiköltözni az ingatlanból, lakbért, rezsit nem fizet. Bérleti szerződésünk van, amit én készítettem és két tanú aláírta. A rendőrségen azt a választ kaptam, hogy bár jogszerűtlenül tartózkodik az ingatlanban, előbb jogi úton próbáljam meg kitenni. Ezt el kell fogadnom? Csak a jogi út a járható? Azt hol kell elindítanom?


Válasz

A rendőrségen korrekt tájékoztatást adtak, valóban a jogi utat kell végigjárni, ami egy kiürítési pert jelent. Ennek a pernek a végeredményeképpen születik egy olyan ítélet, amely alapján a végrehajtásban a bentlakót “kiteszik” a lakásból. A nevezett perben természetesen a teljes időszakra követelhet használati díjat is, amit aztán munkabérből, ingó vagy ingatlan vagyonból szintén végre lehet hajtatni, a per megelőlegezett költségeivel egyetemben."

2011. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 29. 13:17
 20/28 anonim válasza:
51%

kérdés: mért nem csak ideiglenes lakcimre jelenti be magát a bérlő? az ideiglenes (tehát a tartozkodási hely és nem az állandó lakcim) két évenkénti megujitásra szorul, igy ha esetleg nem is jelenti ki magát de egy év mulva elmegy akkor sem kell tenned semmit csak megvárni mig lejár az ideiglenese. nem kell neki állanndó lakcimet adni, fölösleges. a bejelentéssel járó pozitivumokat az ideiglenessel is megkapja. am én is be akarom jelentetni ideiglenesre a cimet, ahol albérletben lakom, de a főbérlő nem hajlandó nekem tulajdoni lapot adni ehhez. (mert h az is kell és nem elég az aláirás...) de ez már más tészta :)


szal sztem ideiglenesre jelentsd be azt kész.

2011. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!