Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj bejelenteni a tartózkod...

Muszáj bejelenteni a tartózkodási címet?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, itt van az állandó lakcímem. Pesten fogok dolgozni, de hetente hazajárok majd, és nem szeretnék Pesten ideiglenes lakcímet csináltatni.

Lehet belőle bajom, ha nem jelentem be az ottani (albérleti) lakcímet tartózkodási helynek?


Előre is köszi!


2010. júl. 15. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elméletben:


Lakcímbejelentési kötelesség elmulasztása


29. § (1) Aki a lakcímbejelentésre előírt rendelkezéseknek (*) nem tesz eleget,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, valamint a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője helyszíni bírságot szabhat ki.


*

o


(*) 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról


A lakcím bejelentése és nyilvántartása


26. § (1) A Magyar Köztársaság területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).


[…]


(3) A lakcímbejelen­téshez a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulása szükséges.


(4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Érvénytelen a bejelentett lakcímadat, ha a polgárnak a lakás használatára vonatkozó joga jogerős bírósági vagy hatósági határozat alapján megszűnt és a határozatot végrehajtották, továbbá, ha az illetékes települési önkormányzat jegyzője megállapította, hogy a polgár bejelentett lakcímadata nem valós.


[…]


27. § (1) A tartózkodási hely létesítését, illetve megszűnését a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél kell bejelenteni.


(2) A polgár tartózkodási helyének megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is bejelentheti.


(3) A tartózkodási helyet – annak bejelentésétől számított öt éven belül – a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismét be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye e törvény erejénél fogva megszűnik.

2010. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát nem.
2010. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából a kutyát nem érdekli.

Egy para van vele: ha nem vagy bejelentve, a dokik nem nagyon akarnak ellátni, csak sürgősségi esetben. Nálam legutóbb a 39 fokos láz és légcsőgyulladás nem minősült annak, a levegővétel is fájt és az ájulás szélén járva fél óráig magyaráztam a dokinak, hogy nem, ebben az állapotban nem vagyok képes 200 km-t utazni a háziorvosomhoz. Szóval igazából meggondolandó, egy fillérbe sem kerül, de némi szívástól megmenekülsz általa.

2010. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tehát nem kötelező bejelenteni, de ajánlatos (az orvosi ellátás miatt). Hát igen, meggondolandó.


Még egyszer köszi mindenkinek. :)

2010. júl. 16. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!