Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadom a lakásom, de nem...

Kiadom a lakásom, de nem fizetek adót utána. Lehet belőle bajom, ha az új bérlőt bejelentem tartózkodási helyre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 09:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
lehet.
2011. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd 100%-ra a válaszom, de úgy tudom NEM.


Tied a lakás. Az, hogy a bérlő valóban bérlő-e vagy csak vidéki rokonod, azt sehol nem kell szerintem feltüntetni, tehát senki hivatalféle nem fogja megtudni. És ilyen úton módon nem fognak rajtad adót bevasalni.


Anyám házába (vidék) egyszer bejelentettük egy pesti kollégáját. Nem lakott itt, csak egy igazolvánnyal bizonyítható vidéki címre volt szüksége az üzemanyagköltség elszámoláshoz, blabla.. Semmi extrém adat, adószám vagy bármi nem kellett hozzá, csak anyám aláírása az engedélyhez.


Az albérlet utáni nem adózás inkább olyan szempontból lehet számodra baj, ha a bérlő megszivat. Ha kárt tesz a lakásban, nem fizeti a díjat, majd önkényesen lecseréli a zárat, nem enged be téged... Szóval ha egymagad nem tudod behajtani rajta ami neked jár... És ha ekkor rendőrséghez fordulsz, na akkor lebukhatsz, hisz nem adóztál. Viszont ha adózol, akkor van jogi út, még ha nehézkes is.

Persze ha megbízol a bérlőben, ismerősöd, akkor ez valószínűleg nem merül fel. De amilyen rémisztő cikkeket olvastam e témában... ha nekem kiadó lakásom volna, akkor tuti inkább adóznék.

2011. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 varázsló 12 ***** válasza:
83%
az életben 2 dolgot nem tudsz kijátszani.az ADÓT és a HALÁLT.
2011. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a késöbbiekben nem lesz probléma köztetek,akkor kikerülheted.Értem ezt arra,hogy X ideig lakik nálad,majd elmegy.DE ha esetleg úgy dönt,hogy nem akar fizetni,ki nem teheted,csak bírósági úton akkor meg rögtön megbuksz az APEH-nál is.Szóval az egész albérlősdi meggondolandó ma ilyen törvények mellett.
2011. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
26%
Jövedelem után tessék szépen adózni. Az ilyenek miatt tartunk ott, ahol!
2011. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

11:41-es...


A korrupt politikusok, cégvezetők és Csányifélék, továbbák csókos ismerőseik és családtagjaik miatt tartunk ott, ahol...


Bár akinek van kiadandó lakása, ő sem a legcsóróbb fajtából való, de valószínűsíthetően ha itt tesz fel ilyen kérdést, akkor nem az a kategória, aki nagyüzemben végzi a lakáskiadást és ezen próbál meg minél nagyobb pénzeket szakítani. Hanem még az is lehet, hogy összeköltözött a párjával és lett egy üres lakás, amit ha kiad és esetleg nem adózik utána, akkor talán lesz annyi tartalékpénze, hogy esetleg gyereket is vállaljanak és ne a politikusok zsebébe juttassák azt a pár forintot.


(Ez utóbbi persze csak egy elképzelt szitu, lehet bármi egyéb is, mindenesetre teljesen igazságtalan az újraelosztás, a nagy lenyúlások hírét hallva nem látok kivetnivalót abban, hogy a kisemberek is ragaszkodnak a sajátjukhoz...)

2011. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Valóban összeköltöztünk és a csemeténk 1 éves :)
2011. júl. 25. 12:20
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg inkább attól függ, milyen a viszonyotok; esetleg zsarolhat a feljelentéssel. De ezt bármelyik "jóindulatú" szomszéd is megteheti... :(


Tehát ha engeded bejelentkezni, ha nem, akkor is feljelenthetnek az APEH-nál; de úgy tudom, akkor magasabb a bírság, ha egyáltalán nem volt bejelentve a lakásba.

Ez egyébként más jogszabályt is sért, mert elvileg 3 v. 8 nap után kötelező bejelentkezni.


Sztem ha komolyan gondolod a kiadást, nagyon nézd meg, kit engedsz be a lakásodba! Bár sokan színészkednek eleinte,aztán később jönnek a bajok, tehát nincs 100 %-os garancia semmire...


A szerződés sem véd meg semmitől, ha gond van, úgyis csak peres eljárásban lehet rendezni; az meg hosszadalmas, és pénzbe kerül. Az önbíráskodást meg keményen büntetik.

2011. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

/OFF

"az életben 2 dolgot nem tudsz kijátszani.az ADÓT és a HALÁLT."

Igazán kinyithatnád a szemed.


"Jövedelem után tessék szépen adózni. Az ilyenek miatt tartunk ott, ahol!"

Aha, szerintem is teljesen rendben van, hogy a duplán adózott jövedelmemből veszek egy lakást (ne adj hitelre), fizetek az után is adót + bank sápját, trükkjeit, ha el akarom adni akkor is adózok, de adózzak még akkor is, ha nem én lakom benne. És akkor a gépjárművekről még szó sem esett. Meg, hogy hova folyik el ennyi adó...


/ON

Ahogy felettem is írták, jól nézd meg kit engedsz be a lakásodba. Ha már az elején feltételeket szab, követelőzik, akkor inkább keress mást. Ez nyílván függ a környéktől/ártól. A bejelentett tartozkodási hellyel meg csak annyi a porbléma, hogy nem olyan egyszerű kirakni a lakásból, ha nem akar menni.

2011. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:

Lakásomat kiadtam, mert az eredeti 45 helyett jelenleg 80 ezer rajta a még 17 évig tartó hitel. Jelenleg gyeden vagyok, minek összege: 88 ezer. Mellesleg ez a maximum...tehát örülhetek.. hogy mi lesz a harmadik évben, mikor csak 26 ezer lesz a gyes? Biztos nem leszek kisegítve azzal, hogy a lakásom 40-ért ki van adva... addigra min. 100 ezer lesz a törlesztőm.


Hm... miből is adózzak?

2011. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!