Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi felvetésem lenne?

Munkahelyi felvetésem lenne?

Figyelt kérdés
Azt, hogy a munkáltató ledolgoztatja, vagy legalábbis levonja a szüneteket az jogos egyébként? Tényleg a munkáltató döntheti el? Ha egy külföldi cégnek magyar a vezetése mért szivatja meg saját honfitársait, így akar jobb vezetőnek tűnni ezzel az anyacég szemében? ( amíg ők voltak ilyen nem volt a gyárban) Kinek milyen tapasztalata van? Tudom nem családi, de családi ha azt nézzük, hogy kevesebb lóvét viszel haza.
2011. júl. 25. 08:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Mindegy, hogy mi mit mondunk, és mennyire sajnálunk. Nekem is több ismerősöm ledolgozza az ebédszünetet, mert ha visszaszól, akkor kirúgják. Nem jó ez így és nem is törvényes, de ha dolgozni akarsz akkor elviseled. Ha meg ki akarod rúgatni magad, akkor lázadj.
2011. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ki akar lázadni? De szerintem attól mert ha nem is a főnöknek mondom, hanem itt beszélem ez még nem baj. Nyílván nem állok neki, mikor eleve vezérigazgatói döntés. Csak felhoztam témának. De ha polgári esküvő téma jobb volt, akkor bocsi. :P
2011. júl. 25. 12:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Az első ledolgozott 6 óra után jár 20 perc, ami nem a munkaidő része. Egyébként a koll. szerződésben lehet másként is szabályozni, hogy nem kell ledolgozni. A fiatalkorúaknak 30 perc jár és az első négy és fél óra ledolgozása után. Elmondanám, hogy túlóra esetén tehát az első 6 óra után jár 20 perc, majd utána a harmadik óra után jár ismét 20 perc szünet. Melegüzemnél, vagy olyan folyamatos munkánál, ahol gond a teljes leállás ott lépcsőzetes étkeztetést vagy szünetet iktatnak be. Egyébként szabályozva van az egészségügyi szünet is, ami azt jelenti, hogy szabályozott a WC -re való kimenetel gyakorisága .
2011. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Az ebédszünet is része a munkaidődnek, nézd meg a törvényt."


Ilyet te hol találtál benne?

2011. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!