Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi felvetésem lenne?

Munkahelyi felvetésem lenne?

Figyelt kérdés
Azt, hogy a munkáltató ledolgoztatja, vagy legalábbis levonja a szüneteket az jogos egyébként? Tényleg a munkáltató döntheti el? Ha egy külföldi cégnek magyar a vezetése mért szivatja meg saját honfitársait, így akar jobb vezetőnek tűnni ezzel az anyacég szemében? ( amíg ők voltak ilyen nem volt a gyárban) Kinek milyen tapasztalata van? Tudom nem családi, de családi ha azt nézzük, hogy kevesebb lóvét viszel haza.
2011. júl. 25. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos több cégnél bedolgoztatják a munkaidőt. A multik pedig sz.rnak a munkavállalóikra, hiába, ha a vezetés magyar, az is sz.rik a dolgozókra (tisztelet a kivételnek).
2011. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
bedolgoztatják a kajaidőt...bocs. :D
2011. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De aki nem teszi az miért teheti meg? Mindenkinek fontos a pénz. Szerintem az, ha megvan adva, hogy valami jár, tehát adott óránként szünet, azt nem illik le is dolgoztatni, vagy azt nem fizetni. Én tudom, hogy ezzel spórol a gyár, de kapják be. :S
2011. júl. 25. 08:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érdekel a dolog, hasznos olvasmány lehet számodra a Munka Törvénykönyve.
2011. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Annyira érdekel, hogy érintve vagyok.
2011. júl. 25. 08:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljesen törvényszerű, a Munka Törvénykönyve lehetőséget ad rá, az én munkahelyemen is ugyanígy működik. Le kell dolgozni...
2011. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 FAKhelper válasza:
Am az ki van kötve, h óránként 10 perc szünet jár a dolgozóknak, persze ez lehet egy 30 perces kajaszünet és utána 2-3 órát egyben dolgozol, de ha nem dolgoznád le a szünetedet, elvileg semmi negatívummal nem járhatna. Gyakorlatilag biztos kirúgna, de törvényileg ez nem megengedett. Sajna mind1, mit csinálsz, mert csak szarul járhatsz, kivéve, ha beperelnéd, h nincs mit enni és ledolgoztatja a szüneteket, amiért nem fizet túlórapénzt, ráadásul ki is rúg. De a macera nem érné meg.
2011. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem. Csak arról van szó, hogy pl dolgozz fél- háromnegyed háromig kettő helyett, akkor későbbivel tudsz hazamenni, mert elmegy a buszod, délután ugyan nem kell ledolgozni mert elmenne az utlolsó busz negyed tizenegykor, viszont így a túlórai pénzedből vonódik le szépen a percek. :S
2011. júl. 25. 08:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Az ebédszünet is része a munkaidődnek, nézd meg a törvényt.
2011. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
vagyis? nem kéne levonnia nem?
2011. júl. 25. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!