Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban nem kellene csökkenten...

Valóban nem kellene csökkenteni ezt a hosszú szünidőt az iskolában?

Figyelt kérdés
Kinek jó ez?Szerintem senkinek,de főleg a szülőknem nem.Ritka az a család aki egész nyáron tudja felhőtlenül nyaraltatni a gyerekét,én speciel nem.Gyerekek ezrei "nyaralnak"otthon a négy fal közt,vagy a koszos játszótéren,vagy egész nap csavarognak.Én nem is értem minek kell ez a három hónapos szünidő?
2011. júl. 8. 01:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:18


Sosem értettem, hogy mi a probléma ezzel. Anyuka elkészíti neki előre a kaját, napjában kétszer-háromszor felhívja, hogy mi újság és kész... Én is el tudtam magam foglalni, más is el tudja. Amúgymeg kisiskolás koromban is ki tudtam menni a grundra focizni a többiekkel...

2011. júl. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Már ne is haragudj, de azért mert TE nem tudod megoldani a gyerekeid nyári elfoglalását és szórakoztatását, azért minden gyereknek legyen rövidebb a nyári vakáció?!...


Nem vagy te egy kicsit önző?!...


Mi például meg tudtuk oldani a férjemmel, hogy én itthon maradtam a gyerekeinkkel kiskoruktól (itthon végezhető munkám van) és gyerekek a legfontosabbak!


De gyerekkoromban a szüleim is megoldották : főtt étel volt a hűtőszekrényben, leírták hogyan melegítsem meg délben, vagy befizettek egy közeli kifőzdébe, ahol válogathattam az ennivalók közül...

Napközben többször telefonáltak, hogy mit csinálok éppen...

A napközis tábort nagyon utáltam, de pár hétre az is jó volt...

Vidéki rokonok is mindig akadtak!


Lehetne szomszédokkal, osztálytársak szüleivel összefogni és váltva egymást felügyelni 6-8 gyerekre...

Kivinni őket a Margit-szigetre, vagy egy nagyobb parkba, vagy kirándulni, nevezetességeket nézegetni, stb...


Mitől jobb neked, ha a gyerekeidet az iskolában gyötrik dolgozatokkal, témazárókkal, felelésekkel?!...


Egyáltalán nem olyan sok az a 2,5 hónap, elröppen egy-kettőre... Sajnos!

2011. júl. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 doboszoli ***** válasza:
87%

Nem vagyok pedagógus, így csak véleményem van a dologról.

Szükségesnek tartom, a gyereknek fel kell töltődni, ki kell pihenni az egész tanéves kemény munkát.Már általános iskolában is napi 6-9 órát töltenek tanulással, közép-és felsőoktatásban még többet. Embernyi embernek is sok lenne.

2011. júl. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

"Gyerekek ezrei "nyaralnak"otthon a négy fal közt,vagy a koszos játszótéren,vagy egész nap csavarognak."


Nem hiszem, hogy ezt a gyerekek tragédiaként élik meg. Iskolás koromban én sem tartottam túl hosszúnak a nyári szünidőt, inkább túl rövidnek.


Amúgy május végétől szeptember közepéig olyan hőség szokott lenni (nem idén, máskor), hogy az iskolában a gyerekek nem tudnak odafigyelni, főleg a panel épületekben.


A javaslat csak akkor elfogadható, ha minden iskola kap klímaberendezést.

2011. júl. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene csökkenteni, különösen egy gyereknek szüksége van ennyire pihenésre, hogy tanulmányait megfelelő hatékonysággal folytatni tudja.
2011. júl. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nem jöttek a lakosságot megvevő bankok a lakáshiteleikkel, addig jó volt a szülőkkel. Szerencsés esetben a nagymama otthon volt, és rá lehetett bízni egész nyárra a gyereket. Nálunk az esetek 90%-ában így volt. Igen, falun lakok. Aztán jött a bazinagy szabadság, most sokaknak megy a ház (persze a következő majd jól megmagyarázza, hogy ő miért más), és mostmár jó lenne az a nagyszülő, akitől annyira függetlenedni kellett, mer'azjó.
2011. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy nem.

A diákok megérdemlik azt a 2,5 hónapot,nem volt az olyan sok.

Érdemes lenne elküldeni a gyereked egy táborba vagy valamilyen hasonló közösségi programba.Ha nincs rá pénzed vagy a gyerek nem akar akkor próbálj meg vele üzletet kötni.

Hány éves a gyerek?

Mellesleg ha a politikusoknak jár a 3 hónap szünet akkor a diákoknak is.

2011. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Azért nehezen hiszem, hogy nincs egy nagyszülő, vagy barát, esetleg a gyerek barátjának szülei, nagyszülei, barátnő, stb. akire ne lehetne rábízni a gyereket. De szerintem kb. 10-11 éves korban már simán egyedül is el van otthon a gyerek. Én pedig azt mondom, hogy inkább szórakozzon egy kicsit a játszótéren, mint egész évben az iskolapadban görnyedjen. Én is korán önállósodtam úgymond, mert mindkét szülőm dolgozott kiskoromban. Az egész azon múlik, hogy nem kell elkapatni a gyereket és ezzel nem lesz semmi gond.

Számítógép, tévé, videó ma már minden háztartásban van, ahol nincs, ott hatalmas lehet a szegénység és a szülők nem is igen dolgoznak, tehát ott nincs is elhelyezési gond.

2011. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%

Európa sok országában nincs ilyen hosszú nyári szünet (2 és fél hónap), mint nálunk. Viszont a többi szünet hosszabb. Azaz: arányosabban osztották be a szüneteket.

Ez nálunk sem lenne rossz szerintem, a gyerekek sem tudják kipihenni magukat rendesen az 1 hetes szünetek alatt.

Pl. idén január 3-tól április végéig folyamatosan ment a tanítás, ami nagyon megterhelő (~ 4 hónap); és utána is csak 1 hét pihenő volt.


Tehát a gyerekek és a tanárok szempontjából is jobb lenne így szerintem.


Persze, a meleg nagy probléma nyáron, bár azért az iskola épületének / a teremnek a fekvésétől is függ: keleti és északi fekvés esetén teljesen kellemes bent az idő. A többinél tényleg meg kellene oldani a problémát.


Így ugyanannyi lenne a szünidő éves szinten, de az elosztás miatt a gyerekek elhelyezése is könnyebb, azaz programok vagy a felügyelet megszervezése.


Én semmiképp nem hagynék felügyelet nélkül egyetlen gyereket sem, és az utcán sem hagynám felnőni őket. Ha nincsenek nagyszülők, barátok, ismerősök, akik be tudnak segíteni, akkor tényleg összefoghatnak a szülők, és felváltva őrizhetik egymás csemetéit.

2011. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem. 9 hónapot tanultam végig, a végére már lerohadt az agyam, hogy maximálisan teljesítsek, amennyit csak tudok, nyár elején a hőmérő egyes termekben már 35 fokot mutatott. Jól esik ez a 3 hónap szabadság, de mi is leszünk felnőttek és ugyanannyit fogunk szívni mint ti. Nem kell parázni.
2011. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!