Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem perelte még be...

Miért nem perelte még be senki az artisjust? (Vagy miért nem nyert még senki ellene? )

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallok róla, hogy hogyan csalják el a pénzt, amit jogdíj néven felszámolnak, és hihetőnek is tartom ezeket az infókat.
2011. jún. 21. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én igazából azon gondolkodom, hogy egy nyomós okon lehet pert indítani:


Ugyabár a matrica (és a pénz) azért van CD-n, DVD-n, memóriakártyán (stb), mert feltételezik, hogy én jogsértő anyagot teszek rá. (Szerintem ez rágalmazás, de mindegy.) Namármost, én írtam egy könyvet, és, mivel más megbízható adattárolóm nem volt, ezért kiírtam CD-re. Tehát az Artisjust a saját alkotásom után szedett tőlem jogdíjat. Na, ez szerintem már törvényileg is lopás :)

2011. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez két éve történt.A munkahelyemen felújitásba kezdett a tulajdonos,ami elhúzodott.Elötte bejelentette,hogy az üzlet zárva lesz ettől-eddig, így természetesen a zenegép sem fog működni.Vissza is igazolták,hogy rendben.Majd pár hónapra rá 40.000 Ft-os tartozásról kaptunk felszólitást,arra az időszakra amikor zárva voltunk.Ezek nem tágitottak,hiába mondtuk,mutattuk a papirt.Végül az APEH-on keresztül tudtuk bebizonyitani,hogy egy fillér sem jár nekik.Az APEH igazolta le,hogy az adott időben az üzlet zárva volt,és nem is üzemelt.
2011. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Bátyám üzemeltetett egy Pubot. Saját zenét játszott. Természetesen ezt is be kellett volna jelentenie, de ezt elmulasztotta. Semmi gond. Az artis jött és birságolt. Nem tudta egybe befizetni, kérte a részletet amit nem kapott meg és közben már a Pubot is bezárta, működési engedélyt is leadta. Bíróságra is került az ügy. Feljelentették, mert nem fizetett. Időközben kivette valaki a helyiséget, szintén vendéglátás volt és természetesen ő sem jelentett. Egyszer csak jött egy csekk még egy bírságról, de már azután, hogy bátyám bérelte a boltot, de neki jött a csekk. Bátyám nem fizetett, mert világosan megmondta, hogy egybe nem tudja kifizetni (kb 30000Ft-ról volt szó öt éve). Természetesen a rá eső részt kifizeti és el is ismerte, hogy nem jelentette be, de ne kelljen a másikét is fizetni. Fellebbezések voltak. Bizonyította, hogy mettől meddig volt a bolt az ő bérletében. Végül odáig fajult a dolog, hogy még a bátyámra eső bírságot sem kellett kifizetni. Alperes volt, ügyvédje nem volt, végig magát védte. A tárgyalás alatt fordult a kocka, mert már az artisjujst lett falhoz állítva, hogy bizonyítsa be, miért is kell arra az időszakra fizetnie amikor már nem is ő volt a bérlő. Így el is tekintettek mindentől. Ilyen is van...
2011. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2011. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!