Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanácsra lenne szükségem?

Tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Van egy adósom, de nem akar törleszteni. Tudom, hogy hol lakik. De semmit nem érek ezzel. Az ismerőseim nem akarnak segíteni, mert én h.ülye úgy adtam kölcsön, hogy papírt nem írtunk. Szóval ha oda menne bárki ,akkor még ő jelent fel zaklatásért. Segítsetek, hogy mit tegyek? Hogyan szerezhetném vissza a pénzt? Az most mellékes, hogy mennyi pénzről van szó. Azt ne írjátok légyi, hogy ez volt nekem a tanuló pénz, mert így is felrobbanok, hogy éli világát....!
2011. máj. 2. 19:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Most már kicsit kezd dühíteni, hogy én leszek a "bűnöző" azért, mert szeretném visszakapni ami az enyém, és hogy az illető ne röhögjön rajtam, hogy sikerült kihasználnia a naivságomat. Egyébként nem én vagyok az egyetlen aki így járt vele kapcsolatban. Csak mindegyik olyan törvénytisztelő volt, mint a kedves 72%-os, és még figyelmeztetni sem mertek.
2011. máj. 2. 21:50
 12/21 anonim ***** válasza:

ugyan, ne törődj vele, járnak ide tanoncok akik azt hiszik, hogy az élet a PTK és BTK könyvre épül, azt hiszik, hogy szentírás és minden normális ember betartja, illetve, hogy működik. hát nem így működik.


viszont a pénzed jogilag tényleg nem tudod visszaszerezni, csak nem hivatalos módszerekkel.

2011. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen én ezt értem, még neked is írtam az elején, hogy igazad van, de lehet törölték azt a válaszomat is, csak ez a kmomentelő már csak dühíteni jött, és még azt írja, hogy az én érdekemben jelenti a kérdésem.
2011. máj. 2. 22:04
 14/21 anonim ***** válasza:

"minden normális ember betartja, illetve, hogy működik. hát nem így működik."

Igen, minden normális ember betartja. aki nem az deviáns. A rendőr pedig pont a deviáns emberekkel foglalkozik. Ahogyan te is írtad, jogi úton nem tud mit tenni. Miért vagyok én itt mindennek összehordva? Mert előbb leírtam?

A törölt hozzászólások között, már olyanokról beszélgettek, hogy a 30.000Ft-os verőlegények pontosan megcsinálnak mindent amit kérsz.

Nem vagyok sem tanonc, sem nőtlen, és jobb, hogy itt fejtettem ki a véleményem, mint a való életben, mikor rendőrt hív a sértett. Akinek ez nem tetszik, az szeretne börtönbe menni, vagy oda juttatni a kérdezőt.

Szerintem pedig az a gyerekes, aki beledumál a Törvények,jog fórumba, háttértudás nélkül. Gondolom jogi segítséget várt a kérdező.

De, hogy megnyugtasson kérdező, én is elítélem az ilyen becsapós embereket, a környezetemben is jártak már így, nekik is azt mondtam, hogy mi a hivatalos, és nem azt, hogy verjük agyon, és menjünk börtönbe.

2011. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Akkor valamit félreértettél, mert én megkérdeztem,hogy mennyi pénzt kell fizetni azért, hogy valaki a nyakára járjon.Erre írta valaki,hogy 30-ért biztos vállalják,és még írtam is,hogy nem szeretném megveretni.
2011. máj. 2. 22:21
 16/21 A kérdező kommentje:

Azt mindannyian tudjuk,hogy mivel jár bárkit megveretni stb. éppen ezért felesleges volt jelenteni.

De már nagyon elkanyarodtunk a kérdésemtől, mivel már másról megy a téma.Köszi mindenkinek a választ.

2011. máj. 2. 22:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem szeretnéd megveretni, csak ráijeszteni.

Erre értelmes válasz a 45%-tól:

Karcolják össze az autóját.

Ekkor szóltam közbe. Akármit csinálsz vele ami fizikai, vagy anyagi kárt okoz, azért te fogsz felelni. Ezt hívják Önbíráskodásnak, plusz még pár bűncselekmény, a súlyától függően.

De ez a kérdés egy lerágott csont, és nem is kívánok veszekedni. A te érdekedben jelentettem, és töröltettem kérdéseket, ha ezt sem látod, akkor nyugodtan kérdezd meg 45%-ot, hol vannak ezek az olcsó emberek.

2011. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%
remélem egyszer láthatom hogy valaki rádver valami balhét és te nem tudsz tenni ellen semmit. A börtönbe biztos tudnád használni a BTK-t, mondjuk wc papírnak. Egyébként nem kért senki tőled jogi tanácsod, ezért tartsd is meg magadnak. És igen, tegye csak meg. Hogy fogják bebizonyítani hogy ő volt? Na látod! Ha teszem azt én találkoznék veled az utcán és kiverném belőled a szart is akkor és mindezt nem látja senki akkor nem tudsz bizonyítani semmit.
2011. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát kb. olyan rafkósnak kell lenni, mint az esetemben említett személy, és akkor nem lehet baj.
2011. máj. 2. 22:45
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy hasonló esetem. Én úgy kaptam vissza a pénzemet, hogy két barátnőmmel elkaptam az adósomat és felvettem a beszélgetésünket, amelyben megkértem, hogy ugyan adja már vissza a kölcsön adott pénzemet.Szerencsémre az adósom szépen nyilatkozott, hogy meg fogja adni, csak mér egy kis türelmet kér. Na én ezt a felvételt megmutattam neki és közöltem vele, hogy ráadásul még a két tanú is itt van és igazolják a bíróságon, hogy tartozik nekem. Megfenyegettem hogy feljelentem mert most már van bizonyítékom is.Nem kellett feljelentem hamarosan hozta a pénzemet.

Próbáld meg te is ezt a módszert . Ha nem jön be akkor pedig jelencsd fel . Remélem elfogadja a biróság a hangfelvételt és a két tanút akik igazolják, hogy tartozik neked.

2011. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!