Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűntetőügyben kell tanúskodnom...

Bűntetőügyben kell tanúskodnom, mert láttam az egészet a nyílt utcán, mitől kell tartanom?

Figyelt kérdés
Kicsit tartok az elkövetőtől ... mit tanácsoltok???
2011. ápr. 26. 22:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mikor lesz az a tárgyalás?Gyorsban irjál egy levelet,hogy nem mersz megjelenni,hallgassanak meg másként mert egyébként nem teszel tanúvallomást.Hivatkozz a testi épséged védelmére.Tudniilik erre nem kötelezhetnek!!!!!!
2011. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A tárgyaláson kérd a személyi adataid zárt kezelését, ez esetben a bíróságon, ügyészen és a nyomozó hatóságon kívül más nem ismerheti meg őket, az iratmásolatokat is úgy kell kiadni, hogy abból ne lehessen téged azonosítani. Ezt mindenképpen kérd, hivatkozz a büntetőeljárási törvény 96.§.-ra.


Egy további lehetőség, hogy a tanúvallomásod írásbeli megtételét kéred. Ezt vagy engedélyezik, vagy nem. De még ha megteheted írásban, a bíróság ettől függetlenül később mégis beidézhet ha úgy látja jónak. A legegyszerűbb módja, ha saját kezűleg leírod és aláírod, ez esetben nem kell külön hitelesíteni. De lényeges, hogy az írásbeli tanúzást előbb engedélyezze a bíróság.. Ha engedélyezi, akkor ott figyelmeztetni fog, hogy mit kell belefoglalni (hamis tanúzás következményei, stb.)


Annyi bizonyos, hogy tanúzást megtagadni csak törvényben meghatározott okokból lehet, s ezek között nem szerepel az, hogy félek a vádlottól.

2011. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem sem tudtak kötelezni,pedig akarták.Hivatkoztam a testi épségem,és a gyerekem biztonságára.Elfogadták.
2011. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!