Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell tanúskodnom? Mi lesz az...

Kell tanúskodnom? Mi lesz az előző vallomásommal?

Figyelt kérdés

Büntetőügyben tanúként idéztek be.

Amikor kezdődött, én voltam a gyanúsított, később kiderült a testvéremről, hogy ő követett el dolgokat, és én akkor már csak tanú voltam.

Akkor mondták, hogy hozzátartozómra nem vagyok köteles vallani, de olyan mérges voltam, hogy elmondtam mindent.

Akkor a testvérem eltűnt, most találták meg. (gondolom)

Ha most azt mondom a bíróságon, hogy nem akarok tanúskodni, a rokoni kapcsolatra hivatkozva, akkor mi van?

Mondhatom vagy sem?


2011. máj. 11. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Mondhatod és akkor nem kell vallomást tenned. De azt tudd, hogyha egyszer már vallomást tettél rá, akkor az bármikor felhasználható ellene bizonyítékként. A vallomás-visszavonás fogalmát a büntetéseljárási jog nem ismeri, azaz egy meglévő vallomást visszavonni nem lehet, csak új, módosított vallomást lehet tenni.
2011. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!