Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökségből hogy lehet valakit...

Örökségből hogy lehet valakit úgy kizárni, hogy semmi se kapjon?

Figyelt kérdés
Nagybátyám öngyilkos lett,a gyerekei nem tartják a kapcsolatot mamáékkal.ki lehet zárni őket,hogy ne kapjanak belőle?Ha igen,hogy?
2011. ápr. 23. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kizáráshoz súlyos ok kell és hatóságilag igazoltan, pld az örökhagyó ellen gyilkossági kísérletet tett.Végrendelettel se lehet teljesen kizárni akkor is jár a kötelesrész, ami fele az egyébként járónak.
2011. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezt hogy lehet megakadályozni?
2011. ápr. 23. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagybátyád meghalt már, akkor sehogy. Ha még élne, akkor szokták azt csinálni, hogy "papíron" eladja adásvételi szerződéssel a dolgait annak, akire hagyni akarná. Ez ugyanis teljesen szabályos, mert életében annak adja el a saját tulajdonát, akinek akarja.
2011. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első válasz: korrekt, lényegre törő és pontos. Hogy mi lett volna, ha így, vagy úgy történik, annak semmi jelentősége. Kár ezt ragozni.
2011. ápr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt kérdezte, hogy lehet ezt megakadályozni. Leírtam, hogy ha már meghalt az illető, akkor sehogy. Az miért baj, hogy leírtam, hogy hogy "szokás" csinálni? (mikor még él az örökhagyó)?
2011. ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végrendelettel, érdemtelenségre hivatkozva, akár teljesen ki lehet zárni. De mivel már meghalt, ezért tárgytalan. NEm lehet mit tenni.
2011. ápr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdésed,akkor azt akarod,hogy az unokatestvéreid ne örököljenek a mama után.

Ha így van,akkor kérdezz meg egy közjegyzőt,vagy ügyvédet,mi a teendő?

Nem biztos,hogy kell végrendelet. Lehet,hogy a halott gyerek már nem is jogosult az örökségre,így a gyermekei sem.

2011. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, és megtámadhatatlan,ha kötnek egy eltartási szerződést.
2011. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen,unokatesómékat szeretnék kizárni.

Eltartási szerződés van,de azt olvastam,hogy a rájuk eső rész fele(25%)akkor is jár.Ha nem így van,akkor tárgytalan a kérdés.

Kérdeztem már ügyvédtől,de ő nem tudta,és fizetni nem akarok érte.

2011. ápr. 24. 13:14
 10/10 anonim ***** válasza:

öröklési szerződéssel kizárható a köteles rész.

Az már más kérdés hogy a köteles rész akkor is jár ha nem látogatják, ez nem azon múlik ki mennyire nyalja az örökhagyó Seg.ét.

2011. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!