Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám eladhat mindent a családi...

Apám eladhat mindent a családi örökségből?

Figyelt kérdés
Kérdezni akarok, én 23 éves vagyok az öcsém 18, apám pedig mindent eladott a családi örökségből. Nagymamám most halt meg, ő azt mondta, hogy a ház az a miénk lesz az enyém meg az öcsémé, de apám eladta áron alul. Mamámnak volt egy szép nagy telke, azt is eladta, pedig mamám azt mondta az is a miénk lesz. Van egy lakásunk amiból el üldöz mindenkit. Az öcsém is és én is másik városban lakunk. Van a családnak egy régi telke, azt is el akarja adni áron alul. Nem dolgozik túl sokat, cigizik, iszik, internetezik és mindent a függőségeire költ. Úszunk a hitelekben és én menteném ami menthető. Félek a a családi örökségből nem marad semmi...
2011. okt. 13. 16:37
 1/8 A kérdező kommentje:
meg lehet-e állítani törvényes úton és mi az unokák, vagy fiak jogosultak vagyunk e bármire jelenleg, törvényesen...
2011. okt. 13. 16:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg valaki él a tulajdonával rendelkezik, így el is adhatja, ebbe jogilag nem lehet beleszólni.

Csak akkor lehet megállítani, ha nagyfokú beszámíthatatlanság miatt (lehet nem fogalmaztam pontosan) gyámság alá helyezik, ekkor a gyámja dönt helyette.

2011. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a nagymamád nem hagyta rátok végrendeletben a javait,akkor apátok az örökös,és azt tesz vele,amit akar.
2011. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nincs mit tenni

sajátjával azt tesz

amit akar

2011. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 asmosys ***** válasza:

Azonnal ügyvéd kell, lehetőleg jó.

Az ugyan igaz hogy ami az Ő tulajdona, gyakorlatilag azt tesz amit akar de mint írtad egyéb ágon is elherdálja a vagyont. Léteznek olyan fogalmak hogy „köteles rész”.

Talán mentális alapon lehet Őt támadni, felügyelet alá helyeztetni. Amiket leírtál nem is rossz kezdet.

A világban van olyan hogy „Örökösöket súlyosan károsító magatartás” de hogy Magyarországon létezik-e azt nem tudom. Az ügyvéd majd tudja.

2011. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Léteznek olyan fogalmak hogy „köteles rész”.

Hogyne, van ilyen, de ehhez el kell hunyni, hogy felmerüljön a köteles rész fogalma.

Annyit jelent, hogy ha elhunyt kitagadta az egyébként törvényes örököst, akkor ő, ha nem volt méltatlan rá követelheti a kötelest részt (talán 25%?)...

2011. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, eladhat mindent, mert az ő tulajdona, ő örökölte.

Hiába mondott bármit nagymamád, ha nem csinált végrendeletet, akkor semmit nem számít, hogy mit mondott.

ha csinált volna végrendeletet és rád és a testvéredre hagyta volna a házát, telkét, akkor jönne képbe a köteles rész: apukád követelhette volna köteles rész címén az örökség 50%-át (ha egyedüli leszármazottja nagymamátoknak)

A családi örökség az apukád tulajdona, azt csinál vele amit akar.

"Talán mentális alapon lehet Őt támadni, felügyelet alá helyeztetni. Amiket leírtál nem is rossz kezdet."

"Csak akkor lehet megállítani, ha nagyfokú beszámíthatatlanság miatt (lehet nem fogalmaztam pontosan) gyámság alá helyezik, ekkor a gyámja dönt helyette."

A leírtak alapján nem tudod gyámság alá helyeztetni, ahhoz ezektől komolyabb okok kellenek. Ha a gyámja lennél, akkor sem dönthetnél helyette mindenben (azt, hogy eladja az ingatlanokat, meg tudnád akadályozni, de te sem adhatnád el az ingatlanokat, csak a gyámhatóság engedélyével, és a pénzével sem rendelkezhetnél. Apukám hivatalos gyámja volt az egyik rokonunknak 24 évig, nem olyan egyszerű a gyámság sem, mint ahogy sokan gondolják.)

2011. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "családi örökség".

Nagyszülő (feltételezem, hogy apukád szülei) halála után apukád örököl. Hogy nagyszülő mit mond, kié lesz a ház, az nem számít, nem nem készít érvényes végrendeletet, és nem állnak fenn a szóbeli végrendelkezés (szigorú!) feltételei.

Apukád örökösként megkapta a vagyont, és azt csinál vele, amit akar.

2011. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!