Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itt miért írnak bosszút mikor...

Itt miért írnak bosszút mikor a valós inditék az lehetet hogy a további verések elmaradjanak? Vagyis ráíllik az önvédelem hisz csak így volt esélye. Vagy a folyamatos verések esetén a jog külön tárgyalja veréseket valahányszor új lesz a

Figyelt kérdés

naptáron a dátum?



[link]


febr. 15. 16:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Csaláon belüli erőszak esetén az életveszély folyamatos és közvetlen, legalábbis ha az igazságot a szó természettudományok korrektségű értelmében vesszük.


Hogy a jog itt elvileg szembeköpi magát, az előttem sem kérdés, de ennek az oka az lehet szerintem, hogy a jog a rögvalóság kifejezetten hétköznapi nehézségei miatt köt elvtelen kompromisszumokat. Az országot elárasztó szegénység és a múltból örökölt traumák miatt a legtöbb családon belüli probléma csak nagyon nehezen nyomozható, tisztán lenyomozható tárgyi részletek nélkül pedig nagy a visszaélés, a fabrikált ügyek veszélye.


Ez persze nem segít a konkrét megtörtént ügyek áldozatain, akik folymatosan valós életveszélyben és elvileg valóban folyamatos önvédelmi helyzetben vannak.

febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy itt arról van szó hogy a jogsak tényekre az építkezhet. Az pedig hogy a folyamatos vöré és utána lesz még egy nem tény. Legfeljebb nagyon magas esély.
febr. 16. 08:22
 13/27 A kérdező kommentje:

*jog csak

Vöré - verés után lesz még egy verés

febr. 16. 08:23
 14/27 anonim ***** válasza:

Csak hogy egy gyerek szemszögéből leírjam:


Gyyerek számára a családon belüli erőszak értelmezhetetlen. Még azzal is csak töredékesen adom vissza felnőtt ember számára, ha az emberrabláshoz hasonlítom. Az egyetlen valós hasonlat legfeljebb a scifik világából vehető. A családon belüli erszak egy gyereknek olyan, mintha én egyszer csak arra ébrednék, hogy büdős, nyálkás földönkívüliek elraboltak, ismeretlen bolygón ébredek, ahol még a fizika törvényei is mások, a nehéz tárgyak könnyűek, a könnyűek nehezek, minden pont ellentétes irányba mozog stb, minden kiszámíthatatlan, lehetetlen szökni.


Nyilván ha ellopom a földönkívülek hajóját és hazatérek a földre, nem fognak a földön megbüntetni, még akkor sem, ha eközben kárt tettem elrablóimban.


Érdekes lenne persze konkrét és valós jogesetet nézni, valami megtörtént hajótörés jut eszembe, ahol az utasok lakatlan szigetre kerültek, a legerősebb férfi rabszolgasorsba hajtotta a nőket, akik eltették láb alól és hazatértek.


Egy gyerek a 90-es években nem tudott valós segítséget kérni családon belüli erőszak esetén az esetek nagy részében, akkoriban ez a téma úgyanis lényegében tabu volt. Lehetett róla beszélni, de a kivérzett államigazgatás gyakorlata az volt, hogy lényegében otthon maradt a gyereket az eljárás alatt , aki így nyilván eleve bele sem foghatott semmiféle hivatalos ügybe.


Ma a téma elvileg kevésbé tabu, a gyerekvédelem és a gyámügy viszont -- más okból tán, de hasonlóképpen -- ma is kivérzett állapotban van. Emellett még a megelőzés is nagyon ki van vérezve, az ország társadalma végletesen kettészakadt, mindehhez meg hozzátesz a lakhatási fasizmus is: néplakhatáspolitika régóta nincs.

febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Azt akarom íírni, hogy a kérdésed valós súlyú. Nyilván emberrablás során enyhébben mérlegelik, hogy jogosan ütöttem le az emberrablót az adott pillanatban. Folyamatos voltt a veszély és kész. Itt a jog azért meg tudja oldani, hogy ne számítson minden hipotetikusnak, erőltetetten, életszerűen ködösnek.


Az, hogy a családon belüli erőszak esetében más a helyzet, az szerintem nem elvi okra vezethető vissza, hanem a nehéz nyomozhatóságra. Emellett meg még mindig benne van a levegőben a szétszakadt trsadalom ügye. Egy teljesen szétszakadt társadalomban a csaldon belüli ügyek naagyon nehezen hozzáférhetőek. A jog elvileg a kiszámííthatóságot próbálja védeni, menthetetlenül szar eredménnyel. Eleve a rendszerváltáskori ,,nagy triázsnak'', a társadalom teljes kettészakításának sem lett volna szabad bekövetkeznie, de valójában a társadalom már korábban is félelemetesen atomizált volt.

febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

[link]


Ez egy másik téma. Bizonyos értelemben hasonló.

Viszont itt meggyőzte - több millió forintért - az ügyvéd a sokadik bíróságot hogy a bűncselekményt nem ért véget rablás vége után mert a bűnöző menekülési ideje is beleszámít.

Ebből kiindulva folyamatosnak tekinthető lenne a bántalmazó bűncselekménye az együttélés alatt. jogos minden egyes másodperc mint önvédelmi helyzet.


Hozzá kell tennem hogy itt a sarkalatos különbség az hogy a vádlottnak volt több millió forintja sokadik perre és magáninditványra, a kérdésben szereplő mélyszegénységben élő 14 éves lánynak viszont nem voltak milliói. Valószínűleg még tizezrei se...

febr. 16. 08:29
 17/27 anonim ***** válasza:

A felmentésnek örültem, egy más okból.


Bár a jog lopásnak nevezi ezt, de a köznyelv a nagy traumatikus behatású lopásokat rablásnak nevezi. Ezt kár is lenne kárhoztatni, pl. fülbevaló kitépése olyan traumamatikus behatás, hogy a köznyelv nyilván korrekt módon használ itt más szóhasználatot, mint a jog.


A Kolosi téri motoros rablók rablók voltak ebben a köznapi értelemben, nem tolvajok. Röhögve, az áldozatot a szeme láttára végletesen megalázva vették el zsákmányukat, valószinűleg élethosszig tartó traumát okozva.

febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Azthiszem persze a bíróság nem ez alapján az általam mondott szubjektív érzet alapján mentette fel a hölgyet, hanem azért, mert elvileg valóban számíthatott a hölgy rá, hogy a rablók önként eldobják a zsákmányukat az üldözés során.
febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Igen ez engem is nagyon zavar mint amikor a jog leírja hogy enyhe testi sértés.


Ami a gyakorlatban kábé azt jelenti hogy véresre verik de csak annyira hogy az 8 napon belül begyógyul.


Mert ha nincs a vér akkor jogilag verés se történt maximum ha van kamera felvétel.

febr. 16. 08:50
 20/27 A kérdező kommentje:

" Azthiszem persze a bíróság nem ez alapján az általam mondott szubjektív érzet alapján mentette fel a hölgyet, hanem azért, mert elvileg valóban számíthatott a hölgy rá, hogy a rablók önként eldobják a zsákmányukat az üldözés során. "


Az én értelmezésemben itt arról van szó hogy az ügyvéd értett a szakmájához, és - megfelelő mennyiségű pénzért - megtalálta a megfelelő mondatot amivel meg tudta akadályozni hogy egy önvédelmet gyakorló nőt elitéljenek azért mert a bűnöző meghalt.


Bennem ez ellentmondásos érzelmeket szül, mert az hogy csak az menekül meg ilyenkor a börtöntöl akinek van több milliója az szégyen de az hogy akinek van több milliója az meg tudja a vásárolni a szabadságát az egy csodálatos dolog.

febr. 16. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!