Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az is szabálysértés ha csak...

Az is szabálysértés ha csak belenézek a kukába, vagy csak az ha ténylegesen ki is veszek valamit?

Figyelt kérdés
tegnap 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak ha kiveszel valamit
tegnap 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szabálysértés ha kiveszel valamit, de nem fáj senkinek.

Én is csinálom

tegnap 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 DK-s ***** válasza:
27%

Én papírt gyűjtöttem annak idején amikor ezt a törvényt behozták, és saját tapasztalatom van ebben a kérdésben.


Biciklivel jártam, és még nem volt nálam semennyi papír. Megnéztem a szelektív kukát, és láttam hogy van benne rendesen, de néhány paraszt a kommunális hulladékzsákokat oda dobálta be, a mellette lévő kuka helyett. Teljesen kinyitottam a szelektívet, és elkezdtem átrámolni a kukába a szemetet, hogy hozzáférjek a papírhoz. Ekkor köszönt rám egy járőrpáros férfi tagja. Láttam hogy jönnek de lexartam, mert nem tudtam a változtatásról.


Leigazoltattak, majd a férfi megkérdezte hogy tudom -e, hogy a kukázás már szabálysértés? Én néztem bután, és mondtam hogy nem. Eközben a p'csa folyamatosan beszólogatott, és minden áron meg akart bírságolni. A kollégája állította le. Mondta neki hogy én csak egyik kukából pakoltam a másikba, magamhoz nem vettem semmit, tehát nincs szó semmiféle szabálysértésről, állítsa le magát.


Tehát pusztán a kivétel még nem elég, kérdés hogy mit szándékozol a kivett dologgal tenni.

tegnap 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicserélni egy vissza nem válthatóra? Úgy jó?
tegnap 16:09
 5/8 DK-s ***** válasza:
53%

Nem, mert a kivett dolgot megtartod.


Szemetet jogod van kidobni, de kivenni és megtartani nem.

tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicserélni se?
tegnap 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok


Ismétlem, senki sem fáj, ha kukázol

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tehát pusztán a kivétel még nem elég, kérdés hogy mit szándékozol a kivett dologgal tenni."

Tehát ha azzal a szándékkal rabollak ki, hogy 5 év múlva visszaadjam, akkor az teljesen szabályos?

Mert szerintem ez hülyeség, a tárgy elvételével már megvalósítasz szabálysértést, akkor is, ha közben visszacsempészed a helyére. A boltban is meg fognak büntetni ha lopsz, akkor is, ha visszaviszed a terméket. Olyan sincs, hogy veszel egy jó fogkefét, majd egy rosszat visszaviszel a boltba, és egy idős nő pénztárcáját sem veheted el azzal a szándékkal, hogy te csak kicseréled a bankjegyeit újabbakra.

tegnap 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!